כלים של משתמש

כלים של אתר


miflaga:דיון.שם

מפלגת “צדק”

הממ.. “צדק” זה אולי קצת כללי מדי. נשמע גם לא עלינו, משפטי כזה. אולי משהו בסגנון של: “חזית הציבור הישראלי” או בקיצור חצ“י.

מצד שני, אפשר פשוט להישאר עם “וויקימפלגה”, מה שמצביע על הדרך, על אופן העבודה וכנגזרת מכך, גם על הערכים. — רם-און אגמון 2006/07/22 12:26

מה דעתם כל ויקימפלגה? לא בשני וו, אלא באחד. על שם ויקי קנפו. אני חושב שויקי היא אישה גדולה, המסמלת את הרוח האמיתית של העם. בקיצור, “ויקימפלגה”. אני מעלה את ההצעה להצבעה. מי שנכנס, שיכתוב בבקשה אם הוא בעד ונגד ויחתום בשם המשתמש.

  • ויקי הוא שם של טכנולוגיה לעריכת מסמכים במשותף, ומה יקרא אם מחר תהיה תוכנה אחרת טובה יותר? אני בעד מפלגת הדמוקרטיה הישירה, שזה מעביר משהו בעל יותר מהות. אבל נראה לי שדיון על השם יכול לחכות עד שיהיו קצת יותר אנשים, לא? בינתייים אפשר לעסוק יותר במהות. — דרור רשף 2006/07/24 14:43

הי דרור. גם אני חשבתי על מפלגת הדמוקרטיה הישירה. הבעיה היא שהשם הוא די תפוס, והרעיון די מאוד שונה מזה של הויקימפלגה. בדמוקרטיה הישירה מדובר על ביטול המפלגות ובניית מנגנון תחליפים לפרלמנט ולבחירות. אני לא ממש מתלהב מהרעיון, אם כי השם הוא סבבה. חוץ מזה, השם צריך גם לייצג משהו, וגם הימין יכול להקים ויקי מפלגה לימין. אז מה, הם לא יהיו דמוקרטיה ישירה? המערכת פועלת כבר איזה שבועיים, וזה די מוזר שעדיין אין שם. שם הוא משהו די מכונן. אני חושב שויקי מפלגה לא יהיה על שם מערכת הוויקי, אלא על שמה של ויקי קנפו, שבעיני מייצגת הרבה מאוד מהטרגדיות שחוסר השוויון גורם לחברה הישראלית. נכון שבארץ לא נהוג לקרוא למפלגות על שמותיהם של אנשים, אבל דווקא בגלל זה. בכל מקרה, כרגע זה רק דיון, הצעות. כזה כאילו. אני משער שגם לקנפו יש מה להגיד בעניין, אם העניין יהיה מספיק חשוב כדי שתהיה לו משמעות, כמובן. — רם-און אגמון 2006/07/24 14:59

שלום .. יש לי בעיה עם עצם השם “מפלגה” מעצם שמה משמעותה פילוג, וכל הקונטציות שמתלוות לארגונים פוליטיים כמו “צבירת כוח” וכו..שלא נראה שצלחו כל כך בעבר, נראה לי לא מתאים לרעיון השיתופי והדמקורטי שהרשת מציעה לכן אני גם בעד וויקימפלגה שיש בה מן החדש ולא משהו המנסה להתלבש על משהו קיים.

וואלה. נראה לי נכון ויפה. וויקימפלגה. אני בעד. — רם-און אגמון 2006/07/28 15:46

לא חושב שזה יתפוס פרסומית. נראה לי שצריך ללכת על איזהשהו ערך בנאלי שכולם מסכימים עליו, או על כל מושג אחר בעל קונוטציה חיובית (סטייל “קדימה”, “מרצ”, “ליכוד”) בשביל הקונצפט הפרסומי. ברוח הרעיון הנ”ל, מה לגבי משהו עם “צעיר”, “מודרני”, וכו'? כי אני חושב שזה אדג' שמתאים לקונצפט ושיכול בסך הכל למשוך אנשים. “הדרך הצעירה” או “הרוח החדשה” או משהו בסגנון לדעתי.

דרור א. גולדין 2006/08/01 22:53

הי דרור. כדי לבחור שם של מפלגה, ניתן לגשת בשתי דרכים. הדרך הראשונה היא להגיד, בואו נתכנן משהו, נגדיר את המסרים שאנחנו רוצים להעביר, את קהל היעד ואת האופן שניתן להעביר את המסרים הללו לקהל היעד. ככה כולים עובדים. אתה רוצה למכור משהו לעקרת בית, אתה מעצב משהו מתוך תפיסת העולם שלה, מתוך משהו שהיא מכירה, ומציג לה אותו באופן שהיא חושבת שהוא אמין. ואז אתה מקבל פירסומת, שבעיני זה גועל נפש אמיתי.

ככה גם מוכרים פוליטיקאים, את הזווית שביבי צריך לעמוד בה, ואת צבע החליפה שלו. וככה הוא נראה בטלויזיה כמו איש רציני שיכול להציל את מדינת ישראל. בזמן שלדעתי הוא פשוט שמוק.

אבל יש עוד דרך, וזה להגיד, אנחנו לא נעבוד לפי השיטה שלהם. אנחנו לא נתחנף לעיתונאים, כי אנחנו לא צריכים אותם. יש אינטרנט. אנחנו לא נתחנף לבעלי הכוח, כי לא צריך אותם. כי לא צריך הרבה כסף כדי לההחזיק שרת. למעשה, השם של המפלגה הוא פחות חשוב. אם אנשים יצביעו בעד המפלגה הזו, הם יצביעו בעד האתר. משהו שהם ילמדו אותו ויבינו אותו ובעיקר - יאהבו אותו.

קראתי הרבה מצעים של המפלגות, ומעולם לא נתקלתי במצע שכל כך מטפל יפה בבעיות. בלי התלהמות, בלי הרס. וכמה אנחנו? בודדים, עשרות. מי יודע. נכון, המצע הזה שמאלני להפליא ולהחריד. אבל אני שומע דעות כאלו בעיתון ואני רואה אנשים שאומרים את זה בטלויזיה. אומנם הרוב מסכימים למלחמה, אבל עדיין יש כל כך הרבה נושאים אחרים.

רם-און.

אם כך ובתור התחלה, עיקרי רצונותיי מהמפלגה החדשה שתקום בויקיפדיה (אגב אני מציע שת השם- “אנו האזרחים” או “מפלגת שומרי החוק”, או אפילו “נחישות”): (אנונימי) שמחה ששון.

ססמאות פירסומיות באות למכור, לא נראה לי שזו הכוונה, אם כל הכבוד לאמריקה,לכן באמת האנרגיות צריכות להיות מכוונות לתוכן ולהיות כמה שיותר קרובים לאמת, למה לנו לחשוב על מה מוכר? זוהי מחשבה המובילה למקומות ידועים מראש, אני מצדיקה שצריך למצוא את הדרך להגיע לרוב, אבל תנו לדרך להוביל (הכוונה לאינטרנט), אנשים שבעים מגימקים פרסומיים שיש בשפע. הכוונה לא “למכור” נראה לי, אלה למצוא שוב את האמון ביכולת להשפיע, ברגע שימצא הגרעין האמיתי שלשמה הוקם האתר, יימצא השם המתאים. ובכל זאת, שם אפשרי, מפלגת ישראל. כאשר השם מייצג גם את זהותם של אזרחים לא-יהודים, ללא התחייבות לאידאולוגיה או למציאות פוליטית מסוימת. לא יודעת, אולי זה שם כללי מדי אך אם ניקח את זה שהמדינה שלנו מפולגת וסובלת מפיצול קשה שווה לחתור למען זהות אחת ברורה מאחדת.

שלום לאנונימית. אני חושב שהמדינה מפוצלת משום שנוח למנהיגים שהציבור יהיה מפוצל. איחוד של הציבור משמעו ביקורת אמיתית על ההנהגה. פיצול משרת קודם כל את בעלי הכוח, כי אחדות הציבור משמעה חולשת המיעוט המנהיג. לגבי השם, אהבתי גם את ההצעה שלך.

רם-און אגמון 2006/08/04 20:22

היי רם- און סליחה על האנונימיות, שמי מאיה באודן - נעים מאוד :-)

נעים מאוד גם לי. אהלן מיה, האמת, ידעתי את שמך. את כתבת אותו ומחקת. הויקי שומר הכל. תציצי בגירסאות הקודמות. כיבדתי את רצונך להישאר בפרטיותך, ואני מה זה שמח ששינית את דעתך. איך היגעת אלינו?

^_^

ישראל לוין שלח לי את האתר ואני באמת שמחה על המיזם בעיקר עכשיו ובעיקר באופן שבו הוא מתנהל, אני מקווה לקחת חלק בו, קשה קצת עכשיו אתה יודע : “ברעום התותחים המוזות שותקות”

— אולי יקראו לזה “המפלגה לשיפור פני המדינה”,או “המרכז למען ישראל” (ויקיפדיי ותיק)

— וואלה, אני לא יודע. כמעט כל ההצעות כאן מוצאות חן בעיני. המרכז לשיפור פני המדינה. יש בזה משהו מאוד חמוד. — רם-און אגמון 2006/08/16 11:03

:אני עדיין בשלב עיכול המצע, נראה רחב מאוד ועם המון סתירות. כמה מהנקודות ליברליות עד כדי ליברטאריות, ואחרות סוציאליסטיות ןדרקוניות (איסור פירסום שלטי חוצות?!). חלקן בעד הגדלת כוחה של הממשלה וחלקן בעד החלשתו. קו מאוד מוזר. באותו דף מצע אתה מציע לבטל את רשות השידור, אבל להלאים את גל“צ. אני בכלל בעד “שמיים פתוחים” בסגנון האמריקני. הדף על זכויות בע”ח הוא בוסר מגוחך גם כן. חוקים אחרים לא קבלו התייחסות: להגנה על חלשים, החמרת הענישה על עבירות מין מחד ועל תלונות שוא מאידך. יש עוד הרבה עבודה למיקוד כאן. לפני שיהיה פוקוס, קשה לי להגיד באמת איך לקרוא למפלגה - ליבראלים חדשים או אולי מפא“י החדשה. אתם יורים לכל הכיוונים. — עירא אברמוב 2006/09/15 14:03

miflaga/דיון.שם.txt · מועד השינוי האחרון: 2013/11/06 23:47 (עריכה חיצונית)