כלים של משתמש

כלים של אתר


miflaga:הודעות_לעיתונות

**הודעה לעיתונות #7 - 13.08.06**

עוצמה נובעת מתוך הבנת מגבלות הכוח. מדינת ישראל אינה מדינה חלשה, צבא הגנה לישראל אינו צבא חלש, אבל מדינת ישראל מונהגת על ידי אנשים חלשים. אנשים שחולשתם נובעת מחוסר הבנתם את מגבלות הכוח הצבאי. הדרך להוכיח את עוצמת המדינה היא על ידי היפרדות מהשלטון החלש. ראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ“ל - לכו הביתה. לכו הביתה והחזירו את החיילים הביתה. נסיגה כרגע תוך פיטורי ההנהגה תציג את המנהיגים שלנו כמפסידים ואת כלל המדינה - כמנצחים.

**הודעה לעיתונות #6 - 25.07.06**

מאות אזרחים קיפחו את חייהם לשווא. ישראל, מתוך יוהרה, בלתי מודעת למגבלות הכוח, הופכת במו ידיה, את הגרועים באויביה ליותר ויותר חזקים. הריטואל הזה אינו חדש. ישראל עשתה זאת עם החמאס ועם החיזבאללה במלחמת לבנון הראשונה. הדרך של השמאל היא גם יותר נכונה מוסרית וגם יותר נכונה עבור מדינת ישראל. אם המדינה דורשת מאזרחיה לנהוג לפי חוק ומוסר, גם היא חייבת לנהוג לפיהם אם היא רוצה לדאוג לאינטרסים שלהם לאורך זמן. התלהמות הציבור והתקשורת כלפי הפגנות השמאל צריכות להיזכר ברגעים אלו.

**הודעה לעיתונות #5 - 25.07.06**

הרעיון שעמיר פרץ העלה בנוגע לרצועת ביטחון הוא רעיון זוועה. בניית מוצבים בעומק לבנון, משמעותה המשך הרג חיילים סיטונאי. היציאה של צה”ל מלבנון נעשתה עם הזנב בין הרגליים. הקונספט של מוצבים פגיעים ושיירות הנכנסות במועדים קבועים יבטיחו מרחץ דמים של חיילי צה“ל בדרגי השדה. גם אם עמיר פרץ מכחיש זאת, הרי מדובר על כיבוש מחדש של דרום לבנון. הכשלון של האליטות להנהיג אותנו בא לידי ביטוי בהחלטה זו. האליטה הצבאית הישראלית הובילה את האליטה המדינית באף. המנהיגות המדינית חסרת הניסיון לא מנסה למצוא אלטרנטיבות, ובכך למעשה הופכת את כל המדינה לבובה של הצבא.

**הודעה לעיתונות #4 - 24.07.06**

דוברי הממשלה טוענים להבדל מהותי בין ישראל לחיבזאללה. בעוד שהחיזבאללה הוא אירגון טרור, הרי מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית. אכן, החיזבאללה עשה לו מנהג מגונה לקדם את האינטרסים שלו באמצעות הרג של חפים מפשע ופעולות גרילה כנגד חיילים.

בשם האיסלאם הקיצוני רצח החיזבאללה כמה עשרות אזרחים תמימים. ובשם הדמוקרטיה המערבית המתקדמת, נהרגו בלבנון מאות אזרחים חפים מפשע וחמישית מאוכלוסיית המדינה הפכו פליטים.

מדינת ישראל טוענת שהחיזבאללה הוא מהות הרוע. כדי להמחיש כמה מלחמתה ברוע זה היא עיקשת, היא מחריבה וכותשת באופן שיטתי את לבנון. האם העובדה שהלבנונים נכנעו לחיזבאללה ואיפשרו לו לפעול בשיטחם היא סיבה לקצור את האזרחים הכנועים? האם משום שאנחנו מדינה דמוקרטית מותר לנו להרוג כל כך הרבה חפים מפשע?

אולי, כמו תמיד, האליטות שלנו נלחמות מול האליטות שלהם וכמו תמיד, האנשים הקטנים משלמים את המחיר. משני הצדדים. — רם-און אגמון 2006/07/24 15:45

**הודעה לעיתונות #3 - 20.07.06**

לא להמשך הלחימה, לא לפלישה ללבנון, כן למשא ומתן.

אט אט מתעוררת האפשרות המחרידה ששוב צה”ל עשה יד עם האליטה השלטונית כדי להונות את הציבור. פתאום מתחיל להסתבר, שלא מספיק להפגיז, להפציץ ולהרוס. יש גם צורך להכניס כוחות קרקעיים. האפשרות לחזות בשיירות של לוויות צבאיות מתחילה להיראות ממשית.

אמיר פרץ, מעמיד בצל את הרטורקיה המתלהמת של הימין עם שילוב חדשני של נאומי ועדי עובדים ולאומנות במיטב מסורת בגין. מנהיג הפועלים נראה כמובל באף על ידי הגנרלים, בלתי מודע להיותו מריונטה מרקדת.

מטרותיו הראשוניות של המבצע כבר מטושטשות כמו מאחורי ענני ההרס העולים משטח לבנון. רוב אמצעי התקשורת מסתירים מהציבור את היקף ההרס הנגרם לשכנה מצפון, מיישרים קו עם המסרים שהצבא והדרג המדיני מטפטפים להם.

הפתרון היחיד הוא הפסקת הלחימה באופן מיידי ופתיחה במשא ומתן, לפני שמדינת ישראל תאלץ לעשות זאת בניגוד לרצונה. — רם-און אגמון 2006/07/20 22:16

**הודעה לעיתונות #2 - 13.07.06**

המלחמה הבאה עלינו היא דבר רע, משום שאלימות היא דבר רע. הרבה אנשים סובלים, וכמובן, גם הקארמה נפגעת קשות. המלחמה הבאה עלינו יכלה להימנע, לולא מדינת ישראל ומדינות ערב לא היו נשלטות על ידי האליטות הצבאיות. אליטות אלו ניזונות מהמלחמה, מתבססות עליה ועל כן, למרבה הצער, גם מעודדות אותה. בימים שבהם אלפים מתושבי חיפה סובלים ומתים בגלל זיהום אוויר, שמאות מאזרחי המדינה מוצאים את מותם על הכבישים כל שנה, שמערכת החינוך מתפוררת, שכל הערכים שהיו אומרים להגן עלינו כפרטים באומה הישראלית הולכים ומתפוגגים, השליטים שלנו ישקיעו מאות מילונים בטענה שהם מנסים לדאוג לביטחונם של תושבי מדינת ישראל, אך שליטים אלו מפקירים אותנו בחיי היום. מתמיהה העובדה שאלפים מתים כל שנה בגלל סולם ערכי כלכלי אינה נחשבת כפגיעה בכבוד הלאומי. מה שמוביל את המנהיגים שלנו אינו הביטחון, אלא הכבוד. זו התנהגות המאפיינת עבריינים שכונתיים קטנים, אפילו בעלי החיים יודעים להתעלות מעל שיקולים שכאלו.

באופן בלתי מפתיע העיתונות משתפת פעולה עם הממשל. הקשרים בין האליטות מונעים מהאליטה העיתונאות לחשוף את מחדלי השילטון. זו הסיבה שאנחנו תומכים בעיתונות חופשית כמו אינדימדיה ווויקי חדשות.

**הודעה לעיתונות #1 - 09.07.06**

זהו הניסיון הראשון בעולם ליצור מפלגה שתהיה מבוססת על הויקי וכמו התחלות טובות אחרות, היא בעברית. יומיים לאחר התקנת האתר על שרתינו, הוקם אתר בחו“ל שגם הוא מנסה לקדם את אותם יעדים, באנגלית. האתר האח הוקם על ידי מקים הויקי ג'ימבו וויל. היינו שמחים להאמין שמר וויל העתיק מאיתנו, אך ברור שהרעיון קם פשוט כי זה היה זמנו לקום, כי זה הרעיון הנכון בזמן הנכון ובמקום הנכון. אנחנו מביעים שמחה צנועה על כך שהאתר בארץ החל לפעול יחד עם האח הלועזי שהביא ענק הרוח מר וויל ורואים בזה סימן לעין טובה. http://campaigns.wikia.com

miflaga/הודעות_לעיתונות.txt · מועד השינוי האחרון: 2013/11/06 23:47 (עריכה חיצונית)