כלים של משתמש

כלים של אתר


miflaga:מצע.דיון.כיבוש.עזה.מחדש

** החזרת עקורי גוש קטיף לבתיהם, בניית היישובים מחדש ופיצוי המתיישבים על עוגמת-נפש.

הייתי מעדיף שאנשי הימין ילכו להם להקים איזו ויקי מפלגה אפלולית ופשיסטית כפי שהם אוהבים וראויים. בנתיים, יש כאן במה לכל הדיעות. הצעה זו אינה סותרת את עקרונות הצדק השוויון והאחווה, היא פשוט סותרת את ההיגיון הפשוט. אני מאוד מקווה שבמהרה המפלגה כאן תגבש לה אופי שמאלני למהדרין. אישית אני לא חושב שויקי מפלגה מתאימה לדיעות הימין. הויקי מנסה לעודד חשיבה, סובלנות ושוויון. הימין סותר את כל כאלו. קשה לי להאמין שמפלגת ימין תוכל להסתדר עם מנגנון הויקי.


אני לא יודע, קצת קשה לי עם הכללות ימין/שמאל. מה זה בכלל? מעבר לדוגמאות ספציפיות, מה זה אומר “מפלגת ימין”? מה זה אומר “מפלגת שמאל”? שאל עשרה אנשים שונים ותקבל עשר תשובות שונות - ואף-אחת מהן אינה התשובה ה“רשמית”. אני מציע להפסיק לבלבל את המח עם כיוונים, בואו נדבר דוגרי. אני לא רואה שום-דבר רע בלהחזיר אנשים שנעקרו לבתיהם ובטח שאין לי בעיה עם לחייב את המדינה לפצות אנשים שהיא דפקה - זה לא ימין וזה לא שמאל, זה צדק. זה הגיון. זו הגינות. הבעיה שלי היא עם המקרה הספציפי הזה, עם האנשים שחיים שם, עם מה שהם יחשבו ויעשו. הבעיה שלי היא על חשבון מה (ומי) יבוא המהלך הזה.

ישראל לוין 2006/07/24 18:11

הי ישראל. למרות שיש אלף הגדרות מי זה גייק, ברגע שתראה אחד, תדע שהוא גיק. בדיוק כפי שלא מקובל לראות במר“צ מפלגת ימין, ובליכוד מפלגת שמאל, כך רוב אלו שיקראו את המצע של המפלגה כאן, ידעו שמדובר על שמאל. כמובן, ששמאל הוא כיוון יחסי, כך שבמהותו, השם, לא מנסה להגיע להגדרות מדויקיות.

יחד עם זה, ההצעה כפי שהועלתה כאן המטרה שלה פשוטה - כיבוש עזה מחדש. מבלי להיכנס יותר מדי להגדרות, לא בטוח שזה אפילו ימין. סהרורי, נראה לי יותר מתאים. בכל מקרה, על פניו נראה לי שזה מתאים למפלגת ימין ולא אצלנו. מצד שני, הכל כאן מתגבש תוך כדי תנועה, אולי אני טועה גם בזה?

לגבי הפיצוי של העקורים. אני חושב שהם חבורה של עלוקות חוצפניות. רובם התפרנסו ביניקה דרך קבע מהשד הממלכתי. משהו כמו 40% עבדו ברשויות המקומיות. החקלאים נהנו ממונופול בתחום החקלאות והרבנות הראשית כפתה על כל בתי המלון והמסעדות לרכוש את החסה שלהם. אבל זה ניחא.

עכשיו, אחרי שהמונים שילמו בדם עבור הפנטזיה המופרעת שלהם לגור על שפת הים של עזה, הם דורשים פיצוי. לא סתם פיצוי, הם רוצים לגור על יד הים. הישראלים נרקבים בשיכונים והם רוצים שופרא דשופרא. כל כך הרבה אנשים נעקרים מהבתים שלהם בגלל פרויקטי פיצוי בינוי, סלילת כבישים וכו'. אף אחד לא מספק להם בתים ליד הים. אבל המתנחלים לשעבר לא בוחלים בהפעלת קבוצות לחץ כדי שיהיה להם בית משקיף על הים. נניח שנבלע את זה. אבל הם גם רוצים לעבור כיישוב. כי הקהילתיות שלהם חשובה להם. אנשים מתים בארץ כי אין להם תרופות, הכבישים מתפוררים, מערכת החינוך קורסת, הפשע גואה והזקנים נרקבים מהזנחה בבתי אבות ללא פיקוח. אבל את הטוסיק שלהם המתנחלים רוצים להושיב, כולם ביחד על חוף בתולי שילקח מכל שאר העם. העם שהקריב את חיי ילידו עברו. בסדר, פיצוי. אבל קשה לי להמנע מלהקיא כשאני שומע אותם. אני חושב שהם חבורה של אנשים רעים, חסרי לב שחושבים שהכל מגיע להם. מישהו רוצה לפצות אותם? אין לי בעיה עם זה, שיקיח את ההצעה הזו לויקי מפלגה של הימין. אתה יודע מה? לא רוצה הגדרות ימין שמאל? ויקיטרוליה. זה הולם. — רם-און אגמון 2006/07/24 19:30

miflaga/מצע.דיון.כיבוש.עזה.מחדש.txt · מועד השינוי האחרון: 2013/11/06 23:47 (עריכה חיצונית)