כלים של משתמש

כלים של אתר


miflaga:מצע.דיון.סמים.ישראל

זו גרסה ישנה של המסמך! לחיצה על כותרת המסמך תציג את גרסתו הנוכחית.


למיטב ידיעתי זה המצב כיום, צריך לחדד ולהמחיש כאן את השינוי מהמצב הנוכחי

אני בעד שינוי המצב הנוכחי מדיניות הסמים של מדינת ישראל מבוצעת על ידי משטרת ישראל, כזרוע ההרתעה של השלטון, ועל ידי אגודת “אל סם” כממונה על החלק האזרחי. השלטון משקיע משאבים רבים בחינוך בהסברה, מתוך גישה הרואה בכל הסמים באשר כמסוכנים לשימוש. מאידך, התאגידים מעודדים את השימוש בסמים קשים ביותר כמו “אלכוהול”, תרופות הרגעה ממשפחת הפרוזקים, סמי הרגעה מבוססי ווליום, סמים ממקור טבעי, וכמובן הקקאו, הקפה ויש יגידו גם הסוכר.

מבחינת ההתיחסות בפועל, האופן שבו במשטרת מרחב דרום מתמודדים עם הבעיה היא נוקשה הרבה יותר מאשר במרכז. כך שהמדיניות הממשלתית לא רק שאינה יעילה, אלא גם אינה עקבית.

על שוק הסמים הענק מנצחים אירגוני שחלקם מתמקד בסמים ואחרים מתבלים גם בנשים ובנשק. תוצרי הקנביס מהווים פרה חולבת, עם ביקושים גבוהים והולכים בכל שכבות האוכלוסיה. הפיכת הקנביס לחוקי יפגע באירגוני הפשיעה בכיס.

כדי לשבור את כדאיות הברחת הקוקאין וההרואין יש לטפל קודם כל בביקושים. השלטון יהפוך לגורם פעיל בשוק הסמים. אספקת סמים ממשלתית סדירה תוך מעקב רפואי וייעוץ לגמילה תרסק את הביקושים ואת אירגוני הפשיעה. ברגע שאירגוני הפשיעה ירוסקו, לא יהיו יותר מי שיעודדו את הצורך בסמים. במקביל, התרת הסחר במריחואנה תעודד תעשיה מקומית ורווחית.

הנזקים של הסמים רבים, סמים מזיקים לגופם של בני אדם וביכולת התפקוד היום יומית שלהם. מכורים רבים מאבדים את כל רכושם, חלקם מתדרדר לזנות ופשיעה. בפתרון המוצע אין צורך בהקצאות מיוחדות של תקציב. הפניית כספים מהמשטרה אל מערכות הרפואה והשיקום יהיו אפקטיביות יותר וזולות יותר בטווח הארוך מאשר רדיפת המכורים.

הסמים מלווים את האנושות מרגע שגילו אותם. מספר הסמים רק הולך וגדל. רק מדיניות הגיונית תוכל להביא לצמצם את נזקיהם. המדיניות הנוכחית נכשלה בכל פרמטר שהוא, ועדיין אין שום סימן שהממשל חושב לשנות את מהלכו. במצב הנוכחי, כולם מרוויחים. המשטרה מרוויחה תקציב, סוחרי הסמים לקוחות. השלטון מתערב עם ההון וההון מתערב עם הפשע. היחידים שמפסידים הם האזרחים.

miflaga/מצע.דיון.סמים.ישראל.1152621849.txt.gz · מועד השינוי האחרון: 2006/07/11 15:44 (עריכה חיצונית)