כלים של משתמש

כלים של אתר


miflaga:מצע.דיון.סמים.ישראל

הבדלים

כאן מוצגים ההבדלים בין הגרסה שנבחרה והגרסה הנוכחית של הדף.

קישור לתצוגה השוואה זו

גירסה קודמת בשני הצדדים הגירסה הקודמת
הגירסה הבאה
הגירסה הקודמת
miflaga:מצע.דיון.סמים.ישראל [2006/07/11 15:44]
217.132.52.6
miflaga:מצע.דיון.סמים.ישראל [2013/11/06 23:47] (הגרסה הנוכחית)
שורה 1: שורה 1:
-**למיטב ידיעתי זה המצב כיום, צריך לחדד ולהמחיש כאן את השינוי מהמצב הנוכחי** 
- 
- 
 **אני בעד שינוי המצב הנוכחי** **אני בעד שינוי המצב הנוכחי**
 מדיניות הסמים של מדינת ישראל מבוצעת על ידי משטרת ישראל, כזרוע ההרתעה של השלטון,​ ועל ידי אגודת "אל סם" כממונה על החלק האזרחי. ​ מדיניות הסמים של מדינת ישראל מבוצעת על ידי משטרת ישראל, כזרוע ההרתעה של השלטון,​ ועל ידי אגודת "אל סם" כממונה על החלק האזרחי. ​
שורה 10: שורה 7:
 על שוק הסמים הענק מנצחים אירגוני שחלקם מתמקד בסמים ואחרים מתבלים גם בנשים ובנשק. תוצרי הקנביס מהווים פרה חולבת, עם ביקושים גבוהים והולכים בכל שכבות האוכלוסיה. הפיכת הקנביס לחוקי יפגע באירגוני הפשיעה בכיס. על שוק הסמים הענק מנצחים אירגוני שחלקם מתמקד בסמים ואחרים מתבלים גם בנשים ובנשק. תוצרי הקנביס מהווים פרה חולבת, עם ביקושים גבוהים והולכים בכל שכבות האוכלוסיה. הפיכת הקנביס לחוקי יפגע באירגוני הפשיעה בכיס.
  
-כדי לשבור את כדאיות הברחת הקוקאין וההרואין יש לטפל קודם כל בביקושים. השלטון יהפוך לגורם פעיל בשוק הסמים. אספקת סמים ממשלתית סדירה תוך מעקב רפואי וייעוץ לגמילה תרסק את הביקושים ואת אירגוני הפשיעה. ברגע שאירגוני הפשיעה ירוסקו,​ לא יהיו יותר מי שיעודדו את הצורך בסמים. במקביל,​ התרת הסחר במריחואנה תעודד תעשיה מקומית ורווחית. ​+כדי לשבור את כדאיות הברחת הקוקאין וההרואין יש לטפל קודם כל בביקושים. השלטון יהפוך לגורם פעיל בשוק הסמים. אספקת סמים ממשלתית סדירה תוך מעקב רפואי וייעוץ לגמילה תרסק את הביקושים ואת אירגוני הפשיעה. ברגע שאירגוני הפשיעה ירוסקו,​ לא יהיו יותר מי שיעודדו את הצורך בסמים. ​עם הזמן, מספר המכורים ירד עד לרמת מינימום.  
 + 
 +במקביל,​ התרת הסחר במריחואנה תעודד תעשיה מקומית ורווחית. ​
  
 הנזקים של הסמים רבים, סמים מזיקים לגופם של בני אדם וביכולת התפקוד היום יומית שלהם. מכורים רבים מאבדים את כל רכושם, חלקם מתדרדר לזנות ופשיעה. הנזקים של הסמים רבים, סמים מזיקים לגופם של בני אדם וביכולת התפקוד היום יומית שלהם. מכורים רבים מאבדים את כל רכושם, חלקם מתדרדר לזנות ופשיעה.
miflaga/מצע.דיון.סמים.ישראל.1152621849.txt.gz · מועד השינוי האחרון: 2006/07/11 15:44 (עריכה חיצונית)