כלים של משתמש

כלים של אתר


miflaga:ספר.אורחים
אנונימי

חזק ואמץ. בהחלט רעיון מעניין עם פוטנציאל די מסתורי בשלב זה. זו ללא ספק יכולה להיות דרך מעניינת לרענן את שורות הח“כים ולהחדיר לכנסת אנשים אמינים, ישרים, לא “פוליטיקאיים” ושכל רצונם בהטבת החיים במדינת ישראל (ולא בבניית איים יווניים למינהם). ללא ספק יש מקום ליתר דיון בפורום רחב יותר על סעיפי המצע השונים (מה עניין לגליזציית סמים להר סיני?) למרות שלא סביר לגייס קונצנזוס אמיתי על נושאים רבים. ותודה ל”גולש“ שהגיב לכתבה על “ווב02 זה שטויות” ב'הארץ'.

שמחה וששון

אני חושב שיהיה זה מטופש לבטל את מדינת ישראל. ישראל עם כל העוולות הנוראות שעשתה והיא עושה וסביר להניח שגם תעשה בעתיד. היא עדיין אחד ההשיגים הגדולים של המאה ה-20 ובוודאי ובוודאי ליהודים. שווה לקרוא את ההיסטוריה לפני שקופצים ויורים לאויר. לוותר על העצמאות שלך ולבטל את עצמך לפני עמים אחרים רק על מנת להיות בסדר עם כולם הופך את עצמך לחסר בסיס שלא לומר עמוד שדרה. אני מאמין שישראל יכולה להיות מדינה נהדרת. אם באמת נקצץ קצת באחוז הלאומנות, נגדיל תקציבים לאוניברסיטאות, נשבח את מערכת החינוך (הזוועתית והחלולה שלא מהווה שום אתגר עבור התלמיד פרט לציון הגבוה והתחבבותו על המורה) אין היא מלמדת אורחות חיים, כישורי חיים ואת הכרת הציאות. פלא בכלל שאנשים יודעים משהו על עצמם אחרי המערכת הבורה הזאת. עם כך, גם גם לנקות את השחיתות קודם כל מהמוסדות השולטים: הכנסת, מערכת המשפט, והמשטרה. דברים אלו יפיחו תקווה בעם. היה צריך לוותר על מנהיגותו שרון בגלל המסרים הכל כך ברורים של שחיתות שהוא העביר לעם כולו. הוא הוסיף וטיפח את ההרגשה שגם ככה רווחת בציבור של “כולם מושחתים, ואין טעם לנסות להיות צדיק אחד בסדום”. להעביר בכנסת חוקים שמתירים לפטר ח”כ מטעמים של כבוד העם והאמון בבוחריו וכך גם להשביע אותם לכנסת. על מנת שלא יהיה ניתן לעשות מניפולציות זולות על הציבור (כמן שעשו ש“ס בזמנו עם אריה דרעי), ניקיון כפיים צריך להיות ערך גבוה מאד. כמו לזרוק לאלף עזאזלים את השופטת שציטטה לבן-זוגה. לאחר שנמצאה אשמה, צריך “לסכול אותה בכיכר העיר”, ולשים עליה אות קלון על שפגעה האמון העם . ועם זאת גם ללמד את השופטים כבוד לנשפטיהם. ויש להצר את הסמכות של העלבת איש ציבור. גם ככה הוא פועל רק כנגד האנשים שהמעכרת פוגעת בהם באמת ולא בעלו שבאמת מסוכנים למערכת. מכיוון שבהם תמיד מתחשבים יותר. אלה שרצחו וגנבו ואנסו- תמיד מקבלים את חיבת המערכת אלפי מונים. גם בשוטרים שסרחו במערכת- כמו עשרות השוטרים מטרידים מינית, מפעילים כוח סרק וכו. אותם יש לקנוס פי שניים יותר מכל אזרח אחר- מכיוון שהם מיצגים את המערכת שתפקידה גם להשרות אמינות וצדק, אפילו יותר מפועלה האמיתי למנוע פשע. מכיוון , שגם ככה תיקים נסגרים ללא הרף ומסיבות מגוכחות ואירעיות. ובמקביל שוטרים לא נחקרים ע”י מח“ש (היחידה לחקירות שוטרים). כך שגם השוטרים לומדים מהמערכת “היו מושחתים”.

לדעתי יש להלאים את משרות עורכי הדין לגמרי. בתור התחלה את עורכי הדין שמייצגים את האזרח מכל שכבה כלכלית. כל לא ייתכן שכל אזרח ישפט אחרת בגלל רמתו הכלכלית. ומי שחווה את העיניין יודע כמה מגוחך וחסר אונים הוא מרגיש לאחר משפט מחורבן, שכל סיכוייו היו מטופשים מלכתחילה- על אף שהצדק היה בוודאות עימו.

אם כך ובתור התחלה, עיקרי רצונותיי מהמפלגה החדשה שתקום בויקיפדיה (אגב אני מציע שת השם- “אנו האזרחים” או “מפלגת שומרי החוק”, או אפילו “נחישות”): 1. הטלת עונשים כבדים פי שניים על האחראים על החוק במדינה, שעה שהפרו את החוק. 2. הלאמת מקצוע עריכת הדין (יינתן לההם שכר בסיס גבוה, ואולי פלוס אחוז בודד בעד עבודה טובה, וקידום מעמד הצדק) 3. חוק חינוך חובה (אולי אפילו תמורת סעד כלכלי תוך כדי, בתמורה לעבודה חברתית, ותלוי במצב הכללי של ההורים ) 4. פיתוח החינוך בארץ (חינוך החובה) כחינוך מאתגר, והעלאת שכר המורים. 5. לימוד השפה הערבית כשפת חובה בבתי הספר (לא ציינתי מקודם, אך נראה לי התור רעיון ממש לא רע.)

זהו בינתיים שמחה ששון

טרנס טייטלס

miflaga/ספר.אורחים.txt · מועד השינוי האחרון: 2013/11/06 23:47 (עריכה חיצונית)