כלים של משתמש

כלים של אתר


resha:וגינלית

מתוך “הפסיכולוגיה לאן?”, גליון ינואר 06', אוניברסיטת וינה.

מבין סוגי הקבעונות הידועים לאדם המודרני, פיקסציה וגינלית היא אולי הקיבעון המרתק והמסתורי מכולם. כפי שהוכיחה התנועה הפמיניסטית בשנות השישים, שלבי ההתפתחות כפי שסיווג אותם פרויד – אוראלי, אנאלי ופאלי - היו יותר מכל ניסיון ערמומי ושוביניסטי להגדיר את העולם דרך עיניים גבריות. אמרה זאת בבירור בטי פרידן, בעודה שורפת חזייה אקראית, כי “אם פרויד היה קצת פחות מדבר על שלבים אוראליים ויותר עושה לביתו ולאשתו, לא בטוח שהתנועה הפמיניסטית הייתה טורחת לקום מהמיטה”. ובאומרה זאת יצרה פרידן מבלי משים את מונח הפיקסציה הווגינלית, שמבטאת למעשה רצון עז להיכנס למקומות סגורים, חשוכים אם אפשר, ולהישאר שם.

פיקסציה חד-גונית משהו, בלשון המעטה, ומיועדת בעיקר לאנשים עם הרבה זמן פנוי.

אחד הראשונים בז'אנר הווגינלי היה ככל הנראה ניל איבראי, אסיר אמריקאי שנחשב שנים רבות לראשון שהצליח לברוח מבית הכלא במיסיסיפי, וכיום ידוע שסיים את חייו בתוך קופסה.

עוד שותפות ותיקות להגדרת המינוח הרפואי של הפיקסציה הינן הישישות הפולניות. שנים רבות נהגו להתלוצץ על חשבונן, עד שאובחנו לבסוף כסובלות מהקיבעון הווגינלי. מתברר כי ישישות אלו מסוגלות לבלות ימים כלילות בחדרים חשוכים עם כוס תה דלוח בידיהן. רבים וטובים טעו בחושבם כי שיחת טלפון או ביקור יוציאו אותן מחדרן, אך כמאמר הפתגם הידוע: “אפשר להוציא את הזקנה מהחדר החשוך, אבל לעולם לא תצליח להוציא את החדר החשוך מהזקנה”.

מקרה המבחן למאמרנו הוא צעיר אוסטרי בשם ג'וזף קלאוס, שהתפרסם בקנה מידה כפרי-מקומי לפני כמה חודשים בעודו חורש מזימות אפלות אך אינפנטיליות משהו שכללו את נערות הכפר העשירות.

בהצהרה למשטרה המקומית, אמר קלאוס כי ניסה לעשות מעשה “בדיוק כמו בראד ואנג'לינה. בנפרד כל אחד מהם יכול להאכיל רעבים ברואנדה ולבחור מתוכם מקסימום ילד אחד או שניים. ביחד, הם יכולים לאמץ צבא שלם של ילדים אפריקאים קטנים, ולאמן אותם במיומנויות לחימה מתקדמות”.

קלאוס ניסה למצוא חן בעיני כמה מבנות הכפר – בעיקר בנותיהם של רבי ההשפעה – אך בעודו עוקב אחריהן גילה דבר מעניין. בעת שערב לטרף התורן והתמים בחשכת הליל מתחת למרפסת ביתה, נאלץ קלאוס להודות כי דווקא נחמד לו שם, שכוב על האדמה בין עשבים שוטים מתחת למדרגות העץ שבכניסה לבית. כה נהנה קלאוס מהשהייה, עד כי לא הבחין באביה של הנערה, וברובה הציד שכוון אל עבר ראשו. יש רק לשער את אנחת הרווחה של קלאוס משהבחין בתא המעצר הקטן והחשוך, בו נזרק לכמה שעות עד ששוחרר מטעמים של חוסר עניין לציבור.

מעניין לגלות כי במקום הקלה על שהציבור לא התעניין כלל במעשיו, התקשר קלאוס ביוזמתו לעיתון המקומי וביקש להיכנס למדור הרכילות בתור “האסיר המחוספס לשעבר, מחונן מילדות ושרירן בהתהוות, שנצפה היום במסעדה טרנדית עם דוגמנית-על בוואריאנית”. כשנדחה בבושת פנים סינן כי “כשאני אשתלט על העולם, העיתון שלכם יהיה האחרון שאני אתן לו שער וכתבת פרופיל אקסקלוסיבית”, ולפתע זעק “אבל תתקשרו! אני זמין!!”, מייד לפני שנותק.

בתמונה: מרפסת מרושעת בעלת מספר שימושים.

~~DISCUSSION~~

resha/וגינלית.txt · מועד השינוי האחרון: 2013/11/05 02:09 (עריכה חיצונית)