כלים של משתמש

כלים של אתר


resha:1.6

1.6

היום בשנת…

1495 ג`ון קור, נזיר סקוטי, מספק תיעוד ראשון של ויסקי, משקה שזיקק בעצמו. - האח גרים זכר האחים גרים יתמכר מאוחר יותר למשקה, ויהפוך פעיל בא.א, אך יציג יכולות TANKING מרשימות בהשפעת המשקה.

1571 בטיברן, אנגליה, מותקן גרדום העץ המשולש. ראשון בתור ג`וזף סטורי, שנתלה ונתלש באשמת בגידה. גרדום העץ המשולש, כפי שנרמז משמו, עשוי כמשולש שווה צלעות, כל צלע אורכה שלושה מטרים, והן נישאות שישה מטרים מעל הארץ. מן הגרדום החדש ניתן לתלות 24 צווארות בו זמנית והוא ישאר על מקומו במשך מאתיים שנה. - מוזר אני לא מוצא תעוד לנושא ברשת - סעיף זה אינו באחריותי.

1780 נולד קרל פון קלאוזביץ, גנרל ותאורטיקן צבאי שאחראי למשפט המפורסם בהגות הצבאית המודרנית: “מלחמה היא המשך המדיניות באמצעים אחרים.” - פשוט לא יאמן איך אנשים נכנסים להיסטוריה, על משפטים כל כך פשוטים, “אם נרצה אין זו אגדה” וואו הרצל איזו הברקה, נו באמת…

1801 נולד בריגהם יאנג, מייסד הכנסיה המורמונית. - נשמע לא מעניין אבל חכו, המנייק הקטן הזה היה נשוי לא לאחת, לא לשתיים אלה ל-52 נשים, תקראו ותבכו…

1845 יונת דואר משלימה מסע בן 11,000 ק“מ, מנמיביה ללונדון, לאחר 55 ימים. - ההודעה בפתק, “אני יודעת מה עשית בקיץ האחרון” הגיע באיחור.

1926 נולדה נורמה ג`ין מורטנסן, שבהגיעה להוליווד תשנה שמה למרילין מונרו (“חמים וטעים”). - מרילין מונרו מתה ב-5 באוגוסט 1962, בגיל 36, בביתה שבברנטווד, קליפורניה. מותה מיוחס למנת יתר של סמי הרגעה. כמו ברצח קנדי, גם סביב מותה של מרילין מונרו התפתחו תאוריות קונספירציה שונות. אלו החושבים שהיא נרצחה כתוצאה מקשריה עם משפחת קנדי, משוכנעים שהיא מתה כתוצאה מקשריה עם הנשיא, אך הם אינם מסוגלים להסביר מדוע לכל שאר חברותיו של הנשיא, למעט מרי פינצ'ט מייר, לא קרה שום פגע. עם זאת, לאחרונה נחשפו מסמכים של הבולשת הפדרלית בארצות הברית מהם עולה שה-FBI חשד שמונרו נוטה לקומוניזם, עקב קשרים שיצרה עם איל הון בדרום אמריקה בעל נטיות שמאלניות. חשד זה הפך אותה, כפילגשם של ג'ון ורוברט קנדי במקביל, לסיכון לאומי. - כן, כן מרלין מונרו מסוכנת, כמה האמריקאים טיפשים.

1938 חוברת הקומיקס הראשונה של סופרמן מתפרסמת. - אופנה חדשה , ללבוש תחתונים על המכנסיים, תגיע שנים מאוחר לכן.

1948 לפי הסכם עם ההגנה, לוחמי האצ”ל עוזבים את הארגון ומתגייסים לצה“ל. - דתיים מוציאים פטור, הקב”ן יומצא 13 שנה מאוחר יותר.

1968 נפטרה הלן קלר. - יש כבר מספיק בדיחות בנושא.

1979 תשעים שנות שלטון לבן ברודזיה באות לקיצן. המדינה תשנה את שמה לזימבבואה. -ברודזיה, חמוד לא?

2001 בתוך שתי דקות נמחית כמעט לגמרי משפחת המלוכה של נפאל. הנסיך דיפנדרה, חמוש ארסנל של מכונות יריה, טובח בשמונה מקרוביו, כולל המלך בירנדרה והמלכה אישואריה. לאחר מכן יורה בעצמו. בעודו מאושפז בתרדמת בבית החולים, מכריזה עליו הממשלה כמלכה החדש של נפאל. שלושה ימים מאוחר יותר נפטר. - והינה החלק של הכבוד - מתוך YNET -הנסיך דיפנדרה, בן 29, שתה כמה כוסות בבר לפני שבני המשפחה התיישבו לסעודת ערב, כפי שנהגו לעשות בימי שישי“, סיפר העד. “יורש העצר עזב את המקום בסביבות השעה 21:00 בערב. כעבור דקות אחדות, שב והופיע לבוש במדי צבא, כשהוא מצויד בתת-מקלע 'עוזי' וברובה סער מסוג 'אם-16'”, הוסיף. כמו טל ברודי אמר “אנחנו על המפה”

אותו יום…

2001 פעיל חמאס מתפוצץ בכניסה לדולפינריום עם 21 בליינים.


אלי מנע

לדף הראשי

~~DISCUSSION~~

resha/1.6.txt · מועד השינוי האחרון: 2013/11/05 02:09 (עריכה חיצונית)