כלים של משתמש

כלים של אתר


resha:25.5

25.5

* 1720 ספינה סורית עוגנת במרסיי, על סיפונה כמה חולים במגיפה השחורה. מרסיי היתה אותה העת נמל חשוב ביותר, במאגריה האדירים טובין מן המזרח, אשר על המסחר עימו החזיקה במונופול. הקפטן מיידע את רשויות הנמל בדבר החולים על הסיפון, אולם סוחרים עירוניים בעלי משקל לוחצים על הרשויות להסיר את ההסגר מן הספינה, כיון שביקשו את המשי והכותנה בבטנה, לסחור בו ביריד הימי ביניימי שהתקיים בבוקר. “יריד ימי ביניימי” הם קיבלו כבר במרסיי: המגיפה התפשטה בעיר בתוך ימים ספורים. בתי החולים נמלאו עד אפס מקום ובני משפחה שנדבקו גורשו מבתיהם לרחוב. נחפרו קברי אחים, אך משעלה מספר הגוססים על עבדי הספינות שיכלו לפנותם, המתים שכבו היכן שצנחו. גופות בפיזור ובערימה מילאו באלפיהן את רחובות העיר. במשך השנתיים הבאות גוועו 50 מתוך 90 אלף תושבי מרסיי. מספר זהה נספה בזחילתה של המגיפה צפונה לאי-א-פרובנס, ארלה, אפט וטולון.

מגפה שחורה מול משי וכותנה כל הכבוד לצרפתים לא ציפינו ממכם ליותר מזה, בעירק כבר היינו עושים קובה על האש של הספינה.

* 1895 אוסקר ויילד מורשע ב“ביצוע מעשי סדום ותועבה” ונדון לשנתיים מאסר. - לא יפה אוסקר ילד רע אוסקר, חרמן אוסקר.

* 1925 משפט הקופים – ג`ון סקופס מואשם שלימד את תורת האבולוציה. - מורה בטנסי, הממ משפט קופים, מוזר חשבתי שהקופים חיים במרוקו.

* 1926 שלום שוורצבארד מתנקש בחיי המנהיג האוקראיני הגולה סמיון פטליורה. - אני רק מוטרד מהעובדה שקוראים לו שלום, חוצמזה את מי מעניין מנהיג אוקראיני מוזר שדיברו על זה בחדשות בכלל.

* 1944 נולד פרנק אוז, מפעיל החבובות ויוֹדה (“מלחמת הכוכבים”), במאי “חנות קטנה ומטריפה”.- מה יו'דה וקרמיט זה אותה דמות, חרא בזיביק אין מצב.

* 1946 ירדן זוכה בעצמאות. - אין בזה רשע זה פשוט פאק של היהודים.

* 1961 נשיא ארה“ב ג`ון קנדי מכריז על תוכנית אפולו לשיגור אדם אל הירח.- פחחח, רק על המשפט הזה הייתי מעלה אותו על טיל.

* 1979 “הנוסע השמיני” יוצא לאקרנים. כותרת היום שאולה מכרזת הסרט: In space, no one can hear you scream - גם אחרי שתקבל קנס על חנייה 180 שקל כי רק רצית סביח טוב no one can hear you scream. אז מה הקטע.

* 2008 האחים גרים עומדים בזמנים ומצליחים להגיש את הפאנטום שלהם שעה לפני מועד הסיום - לידיעת הקוראים האח גרים היה ללא מכנסים עם גרב שחורה וגרב כחולה בעת הגשת הפנטום. - לימים יתגלה כי האח גרים עיוור גרבים.

אלי מנע

לדף הראשי

~~DISCUSSION~~

resha/25.5.txt · מועד השינוי האחרון: 2013/11/05 02:09 (עריכה חיצונית)