כלים של משתמש

כלים של אתר


resha:30.5

30.5

היום בשנת…

1431 בשוק ברואן, צרפת, עולה ז`אן ד`ארק למוקד. - ראיתי תסרט וחבל היתה יפיפיה אמיתית.

1593 כריסטופר מארלו, מחזאי ומרגל, מוצא את מותו בנסיבות שנויות במחלוקת לאחר שעינו מנוקבת בדקירה עמוקה, במהלך קטטה על חשבון הבירה. - אני בטוח שהיו רציחות על דברים יותר קטנים :-)

1640 נפטר ממחלת הפודגרה הצייר פטר פאול רובנס. - לאלו ששואלים איפה הרשע פה אז הינה הוא בעיברית פודגרה = שיגדון.

1778 נפטר וולטר, פילוסוף וסופר (“קנדיד”). כיון שהשתלח בכנסיה בע“פ ובכתביו, עתה לא מסכימים לקוברו בחצרה. הוא נטמן לבסוף במנזר בחבל שמפניה, משם תועבר גופתו לפנתאון בפריס כעבור שנתיים. בשנת 1814 יפרצו אלמונים את קברו וישדדו אותו. רק ליבו נותר בטוח בביבליוטק הלאומי. - וולטר הבן הדם הראשון שלאחר מוטו טייל יותר מאשר בחייו.

1814 נפוליון בונפרטה מוגלה לאי אלבה. - בן זונה הטיול שלי לשם הסתכם ב-3000$ הוא קיבל חינם, טוסקנה בן אדם, ממתי טוסקנה זה עונש?

אותו יום…

1814 נולד מיכאיל בקונין, אנרכיסט, מתרגמו הראשון של המניפסט הקומוניסטי לרוסית.- מניפסט קומוניסטי תורגם לרוסית? זה לא כמו שאני אתרגם את התקווה ומגילת העצמאות לעיברית?

1821 ג`יימס בויד רושם פטנט על צינור כיבוי אש עשוי גומי. - הפטנט מגומי היחיד שיזכה להצלחה מטאורית זהה יהיה נעלי קרורס ב-2006/7.

1832 אווריסט גלוא בן העשרים, מתמטיקאי ורדיקל, נורה במעיו בדו קרב מול יריב רומנטי או פוליטי, או מתנקש משטרתי, ונפטר למחרת בבית החולים.- ושוב מה הרשע אתם שואלים? הוא הוכיח כי במקרה הכללי, לא ניתן לפתור משוואות פולינומיות ממעלה חמישית ומעלה באמצעות נוסחה שמערבת את ארבע פעולות החשבון והוצאות שורש בלבד, והראה מתי הדבר בכל זאת אפשרי. - לא הייתם רוצחים אותו רק על זה?

1872 מלון לומיס, רופא שיניים מוושינגטון, רושם פטנט על טלגרף אלחוטי. - וכל זאת בעת שימוש בחוט דנטלי.

1883 שמועה נפוצה כי גשר גשר ברוקלין מתמוטט. בהמולת המנוסה ההמונית נמחצים למוות תריסר. - על זה ג'וליאן יגיד שזה מצחיק, משהו רוצה לנסות את זה מחר בעזריאלי?

1889 הרמני קדול ממציאה חזיה – לראשונה נתמכים שדיים ברצועות התולות מן הכתף, לעומת התמיכה בדחיפה מלמטה בלבישת מחוך. - זה מדהים ש-119 שנה אח”כ עדיין לא המציאו פטנט שעוזר להסיר את מתלה השדיים הזה בקלות.

1930 נולד פרנק דרייק, אסטרונום אמריקאי, ממציא נוסחת דרייק לחישוב התרבויות המתקשרות בגלקסיה. - נראה לי חבר של פרופ' סשה ריבוזביץ' לכן הוא מוזכר, לטעמי, הייתי רוצח אותו שנייה אחרי אווריסט גלוא מאותן הסיבות.

1942 בשובו הביתה מליל שוכרה והרהורי אבל על מות חברו הטוב ג`ון ברימור (סבא של דרו, מ“אי טי” ו“הצעקה”), נדהם כוכב הקולנוע ארול פלין (“קפטן בלאד”, “הרפתקאות רובין הוד”) למצוא את המנוח ישוב על כורסא בחדר האורחים. כמה מחבריו של פלין שילמו לקברן 200 $ ושאלו את הגופה לכמה שעות. (רקוב) - תבדקו לדעתי ניתן ב-200$ להשיג איזה גופה שאתם רוצים מאיזה בית אלמין בארץ שתרצו.

1960 נפטר הסופר הרוסי בוריס פסטרנק. סיפרו זוכה פרס נובל, “דוקטור ז`יואגו”, יפורסם במולדתו רק שלושים שנה לאחר מותו. - מעניין מי תירגם את הספר הזה לרוסית רק 30 שנה אחרי, מוזרים הרוסים האלו.

1972 “הצבא האדום היפני” בתמיכת המפלגה הקומוניסטית הסינית מפגע בנמל התעופה לוד: 25 הרוגות, 71 פצועות, יפני אחד משלושת הטרוריסטים שורד ונלכד. - לא ברור לי כל כך אם טעו פה באינפורמציה, יש בית ספר לנשים בלבד בנמל תעופה לוד? או שעדיין לא העסיקו הומואים כדיילים?

סה“כ יום מאכזב מעט מאד רשע לטעמי :-)


אלי מנע

לדף הראשי

~~DISCUSSION~~

resha/30.5.txt · מועד השינוי האחרון: 2013/11/05 02:09 (עריכה חיצונית)