כלים של משתמש

כלים של אתר


strangelove:החמ_ל

הבור

במקור The war room, חדר גדול מאד, במעמקי הפנטגון, שבו שולחן עגול ומסביבו הצמרת המדינית והבטחונית, כולל הנשיא.

אפשר ללכת על סדר גודל דומה ושרב הדמויות, שגם ככה אין להן תפקיד בסרט, יהיו בובות. מצד שני, אולי יותר נכון לסדר גודל שלנו, גם בגלל שזה תיאטרון וגם בגלל שאנחנו מדינה הרבה הרבה יותר קטנה. לעשות את זה מאד מצומצם, מעין מטבחונצ'יק ואז יש לנו פרודיה על פרודיה.


ישראל: החסרון העיקרי של זה הוא שאנחנו מפסידים את אחת הבדיחות הכי טובות של הסרט: “no fighting in the war room”. שיחקתי עכשיו Call of Duty 4, ולאחת האפיזודות קוראים ככה.

שלום: אני חושב שחדר המלחמה האגדי עבור ישראלים זה “הבור”. מקום סודי ומאובזר עמוק מתחת לאדמה שאם הכניסו אליו את השגריר הערבי, אז באמת המצב אפוקליפטי. עדיין אפשר לשרבב בטקסט את הבדיחה הנ“ל כי הבור הוא אכן חדר מלחמה ואפשר גם להוסיף בדיחות מקוריות וחידודי לשון ל”בור“. זה כמעט מתבקש.

אהרון: כן, כנראה שהבור מתבקש. פתאם נראה לי מתבקשת פרודיה לא רק על הנושא, אלא גם ביחס לסרט המקורי. הרי מדובר שם על ארה”ב, האימפריה החזקה בעולם, ומדינת ישראל, עם כל הכבוד, לא מגיעה לקרסוליים שלה, בכל הקשור לסדר גודל. אולי למצוא דרך שב“בור” יהיה משהו שרוצה להיות הפנטגון אבל יוצא מגוחך ומגלומני (נגיד: רוגלעך במקום הבופה המפואר בסרט וכו'), קצת כמו נתב“ג החדש.

ישראל: כבוד השגריר, אנחנו נמצאים בבור, אני מבקש שתפסיק לחפור :-)

strangelove/החמ_ל.txt · מועד השינוי האחרון: 2013/11/05 20:10 (עריכה חיצונית)