כלים של משתמש

כלים של אתר


supernova:המציאות_הדביקה

הנחות לגבי המסטיק

ישנן מספר הנחות שחשובות לזכור לגבי המציאות הדביקה

1. המציאות קיימת, עם או בלי אצילים - לא משנה כמה אצילים יציקו לה, היא עצמה, כמו גוש בצק שמן, נמצאת שם ושומרת פחות או יותר על צורתה. לאורך זמן, תחת השפעות של יצורים תבוניים או אצילים, היא משתנה. לאורך זמן היא תשתנה מלחם קימל לעוגיית קנמון. אבל היא תמיד קיימת ובעלת מסה קיימת. לא ניתן לשנות אותה מעבר להגדרות התבונה באותו הרגע, אפשר להרחיב מעט, או להוסיף משהו קטן שלא היה שם קודם - אולם גם אלו, הם ברמת מגבלות התבונה (כלומר אפשר להוסיף מחשב שמהירותו היא 2.7 כאשר עד אותו זמן הכי מהיר היה 2.6, אבל לא ניתן להוסיף מוח פוזיטרוני לתוך המציאות). כך שאציל או יצור תבוני, שניהם יכולים לשנות את המציאות בקטנה ובערך באותה מידה. לאורך זמן, השינויים יכולים להתחבר להיות משמעותיים כמובן. הערה: ידוע על מצבים קיצוניים בהם המציאות משתנה מהותית, ראה העובדה שבעבר המיתולוגי של כדור הארץ, הוא היה על מספר מה של כוכבים שונים והיום רק על אחד. השאלה היא רק מה מביא את אותו שינוי.

2. המציאות דביקה והמשכית. כל שינוי שאציל מבצע, הוא כמו הכנסה של יד לתוך הבצק ומשיכה שלה. הארוע שמשנה הוא מיידי ומוחלט, וכלל הבצק נמשך על מנת לייצר הגיון וקוזאליות ברמת התבונה. האציל אינו מסוגל להשפיע על צורת המשיכה של הבצק אלא רק הארוע המשנה (כלומר הוא רק יכול להגיד רמזור שיהפוך לירוק, הוא לא יכול לתת את הסיפור שיאפוף אותו).

3. ברגע הפעולה, באם היא מחוץ לתחום ההשפעה על האציל, המציאות מייצרת סיפור. נניח גבע מוסיף זן של זבובים, ואז המציאות נותנת סיפור מיידי. לשם העניין, כאשר שמעון צבע את קירות החדר במלון בלבן, בעל המלון לא היה מגיע, כי חדר לבן היה קיים שם תמיד ואין בעיה עם ההנהלה.

4. רק פעולות שנשארות בתוך תחום ההשפעה של אציל, יכולות להשאר הן תחת שליטתו והן לאורך זמן. מרגע שהם יצאו מתחום ההשפעה שלו, הן תחת שליטת הבצק. אם הם לא מתאימות לבצק הוא יכול למחוק אותם (נניח מחשב מתקדם מידי) או שהוא יעבד אותם לסיפור המתאים לו (רמזור ירוק == פרס מטייל בסביבה).

5. באם פעולות על העולם הם פעולות של החוק, אזי בהיותן מחוץ לעולם התבונה, אחרי 121 דקות, הבצק ידחה אותם בבוז לא משנה עד כמה הוא הסתדר איתם לפני כן.

6. פעולות של האני פועלות על האני שהוא בתוך המסטיק אך בתוכו (והעיברית תאלץ לחיות עם האמירה האמננטית הנל), ולפיכך אין שינוי במסטיק עצמו, המסטיק מקבל את זה כמובן מאליו, ואין שינוי לאחר עוד 121 דקות. שזה גם אומר שכוחות של האני ניתן להרגיש אותם רק באותו הרגע בו הם בוצעו (וגם זה בראיה אצילית). לאחר שניה כבר לא ניתן להרגישם.

supernova/המציאות_הדביקה.txt · מועד השינוי האחרון: 2013/11/02 18:00 (עריכה חיצונית)