כלים של משתמש

כלים של אתר


supernova:חפץ

הבדלים

כאן מוצגים ההבדלים בין הגרסה שנבחרה והגרסה הנוכחית של הדף.

קישור לתצוגה השוואה זו

הגירסה הבאה
הגירסה הקודמת
supernova:חפץ [2007/07/05 16:21]
jobu523 הבסיס לחפצים
supernova:חפץ [2013/11/04 12:38] (הגרסה הנוכחית)
dm תגובות עוברות לתוך הדף
שורה 1: שורה 1:
-כל דבר שקיים בעולם, ניתן לדבר איתו. ממולקולה, דרך קקטוס עד השפה העיברית וגימל רפה.+====== ​החפצים ======
  
-לעיתים, אותו ​גורם שניתן לדבר ​איתוגם מתקיים ​בגוף נפרד ​שמטייל בעולם ​(השפה העיבריתמלמדת עיברית באתיופיה).+לכל דבר שקיים ​[[ממשות|בעולם הממשי]] - ממולקולה ספציפית, או זן של קקטוסים ​דרך השפה העברית ועד גימ"ל רפה - יש ייצוג ​ חושב שניתן לתקשר איתו. לעיתים הייצוג נפרד מהחפץ. הייצוגים אינם מחוייבים לשתף-פעולה עם האצילולא תמיד האציל המדובר מסוגל להבין אותם.
  
-ישנו קשר ​די הדוק בין הגורם המדובר לבין הדבר ​עצמו, אך הוא לא ברור דיו כרגע.+יש, כמובן, קשר הדוק בין הייצוג החושב לבין הדבר ​המיוצגגם אם הקשר הזה אינו נהיר לגמרי. ומעניין לשים לב שהכוחות של האציל פועלים על החפצים. כמו כל חפץ שאינו תבונה, חפצים אינם מחזירים אורות אחידים.
  
-למרות שכל דבר יכול לדבר, הוא לאיו דווקא ירצה לדבר, או יהיה מובן על ידי כל אציל.+אפילו לפרסוניפיקאציות של מושגים מופשטים יכול להיות קיום בעולם הפיזי (וזכורה לטוב השפה העברית שטורחת ועושה נפשות ומלמדת עברית באתיופיה). 
 + 
 +---- 
 + 
 +<​sub>​[[:​אני]] 2007/07/05 18:​39</​sub>​ 
 + 
 +[[:​supernova:​dm|די-אם]] יקר, לפי הבנתי התקשור הזה הוא נחלתם הבלעדית של האצילים - בשביל זה הם קיימים,​ באיזשהו אופן - זה נכון? 
 + 
 +---- 
 + 
 +<​sub>​[[:​supernova:​איוב|ההוא]] 2007/07/05 21:​32</​sub>​ 
 + 
 +נכון שאצילים יכולים לתקשר עם חפצים. ונכון שעד כמה שאתם יודעים,​ אין גורם נוסף שמתקשר עם חפצים. אך להסיק מזה שהמישור הזה הוא נחלתם הבלעדית של אצילים זה קצת קיצוני. מדוע חשבת על כך? מעניין מהיכן זה מגיע.... 
 + 
 +---- 
 + 
 +<​sub>​[[:​אני]] 2007/07/05 22:​41</​sub>​ 
 + 
 +מי עוד מגיע לשם מהעולם הפיזי? יצורי-תבונה סתם ​כך לא מפליגים אל המישור הזה. אולי הם מסוגלים לפעמים לחטוף מבט, אבל זה כל מה שזה. [[:​supernova:​יצורים#​mkhvqqym|מחוקקים]],​ לעומת-זאת,​ נמצאים רחוק יותר((אני יודע שבנוביליס זה לא ככה, אבל [[:​supernova:​מטאפיזיקה|העולם שלנו]] הרבה יותר מורכבודי ברור שגם "​עולם ​האמת"​ שקרי ​ושהמחוקקים נמצאים מחוץ ​לו - או כך לפחות תחושת הבטן שלי)), ואנחנו הייצוג שלהם [[:​supernova:​התבונה|בתבונה]],​ גם במישור הפיזי, גם במישור האורות,​ וגם בחפצים - בשביל זה הם עושים אותנו. 
 + 
 +אפשר לטעון שהאנשות שמקבלות מימוש פיזי יכולות לעשות את זה (כמו השפה העברית)((מה שמחזיר אותנו למחוקקים של נוביליס)),​ למרות שמבחינתי הן שייכות למישור ההוא ומגיעות למישור הזה, שזה בדיוק ההפך ממה שאנחנו עושים. 
 + 
 +אז אם הוצאנו החוצה את את יצורי-התבונה,​ ואת המחוקקים, מה נשאר בעולם הפיזי? [[:​supernova:​יצורים#​tbvnvt_mvcmtvt|תבונות מוצמתות]]? בשביל מה להם להסתובב בחפצים?​ [[:​supernova:​יצורים#​pyvt|פיות]]?​ אפילו אם כן, פיות לא נחשבות ואני יגיד אותך [[:​supernova:​ארתור|לארתור]]. 
 + 
 +---- 
 + 
 +<​sub>​[[:​supernova:​איוב|ההוא]] 2007/07/06 03:​44</​sub>​ 
 + 
 +קראת את נוביליס?​ 
 + 
 +אני מסכים לחלוטין שעל פי מיטב הידיעות שלכם רק המחוקק על המקום שלו נמצאים מחוץ לעולם. תבונות וחפצים הם בפירוש חלק מהעולם עצמו. 
 + 
 +ואני אפילו מסכים שגם יצורי תבונה לא שייכים שמה. ואנחנו לא מדברים על פיותפויה! 
 + 
 +זה עדיין לא אומר שזה נוצר בשביל אצילים. זה רק אומר שזה נמצא שם. זו ממש מחשבה קיצונית ​התלות הזו. אולי גמזו והאגו המפלצתי הגיע אליך? 
 + 
 +---- 
 + 
 +<​sub>​[[:​אני]] 2007/07/06 16:​03</​sub>​ 
 + 
 +לא קראתי את נוביליס, אבל אני מכיר קצת את השיטה, ואני יודע שהיא מבוססת על חלוקה הרבה יותר פשוטה (שני עולמות) ושהאימפראטורים משתמשים באצילים בעולם הפרוזאי בגלל שהם עסוקים בעולם המיסטי,​ מרביצים למסתננים. 
 + 
 +אצלנו, לעומת-זאת,​ החלוקה מורכבת יותר, ונראה לי שכל המישורים שאנחנו מדברים עליהם הם עדיין חלק מהעולם הפרוזאי של נוביליס,​ שאנחנו מכנים [[:​supernova:​התבונה]] (אגב, אולי צריך לאחד את הדף הריק הזה עם [[:​supernova:​מטאפיזיקה]]). 
 + 
 +בכל-מקרה, נראה לי שהבנת אותי הפוך. לא מישור החפצים נוצר בשביל האצילים,​ אלא האצילים נוצרו, בין השאר, בשביל לעשות מניפולאציות במישור החפצים עבור המחוקקכפי שכתבתי:​ "​התקשור הזה הוא נחלתם הבלעדית של האצילים - בשביל זה הם קיימים,​ באיזשהו אופן"​. 
 + 
 +ואם להרחיב,​ אצילים הם הדרך של המחוקקים להשפיע על התבונה - במישור הפיזי, במישור האורות,​ ובמישור החפצים (ולך תדע עוד כמה מישורים יהיו בסוף) - ולכן אצילים קיבלו את היכולת להעביר את התפיסה שלהם בין שלושת המישורים האלו. 
 + 
 +אין בנקודה הספציפית הזו שום ענין של אגו, למרות שאם נבחן דברים לעומק נגיע למסקנה שגמזו והאגו המפלצתי שלו הם בסך-הכל חלק מה"​מקום"​ שחייב להיבנות בתוך המשחק בשביל להכיל את האגו המפלצתי [[:​אני|שלי]]. 
 + 
 +---- 
 + 
 +<​sub>​[[:​supernova:​איוב|ההוא]] 2007/07/08 18:​11</​sub>​ 
 + 
 +נוביליס מכילה כמה וכמה נושאים שהיו בעייתיים בעיני. במיוחד החלוקה המדוברת לשניים. זה כל כך 1980 שזה כואב לי בלבלב. עקרונית,​ עד כמה שלפחות כרגע ידוע, העולם מכיל הרבה מאד חלקים שעובדים ביחד אך מוגדרים היטב. אומברה עליונה ותחתונה,​ עולם המתים, עולם האורות וכדומה. הדבר היחידי שנמצא מחוץ לעולם הם המחוקקים וגם בהקשר זה, זה לא בדיוק, כי יש את המקום שאיך אפשר להגדיר אותו?  
 + 
 +לגבי האצילים שקבלו יכולות במישורים השונים,​ זה אכן מוסכם. 
 + 
 +אני רק תוהה אם רק אצילים מסוגלים להגיע למישור החפצים/​אורות. ואם זה כך, אז מה המשמעות/​מדוע נוצרו המישורים האלו, בבידוד כה רב. 
 + 
 +---- 
 + 
 +<​sub>​[[:​אני]] 2007/07/08 18:​46</​sub>​ 
 + 
 +אני לא חושב שמדובר על בידוד. כאמור, יש קשר מאד חזק בין חפצים במישור הממשי לממשויות במישור החפצים,​ וקשר זה ההיפך מבידוד. 
 + 
 +יש את הקלטת בתוך הרשמקול,​ ויש את הקלטת שטליה מדובבת,​ וביניהם יש קשר עז. 
 + 
 +יש גם קשר בין שני המישורים הללו למישור האורות:​ כל-דבר שנמצא בעולם הממשי, יחד עם המקבילה שלו בעולם החפצים,​ מאיר באור כלשהו. [[:​supernova:​יצורים##​ycvry_tbvnh|תבונות]] מאירות בכל-פעם באור אחד, ודברים אחרים מאירים בערבוביה,​ אבל הכל מאיר. יש קשר הדוק ודו-צדדי בין כל-אחד מהמישורים. 
 + 
 +ייחודם של האצילים,​ כפי שאני תופס אותו, הוא היכולת להעביר את המודעות האצילית שלהם למישורים אחרים, ודוק: לא להחזיק ייצוג או ליצור אינטראקציה עם מקבילה במישור אחר, אלא ממש להגיע למישור אחר ולשהות בו. את זה הקלטת של טליה לא יכולה לעשות. 
 + 
 +---- 
 + 
 +<​sub>​[[:​אני]] 2007/07/08 18:​47</​sub>​ 
 + 
 +אה, ומה דעתך על חיבור של [[:​supernova:​התבונה]] עם [[:​supernova:​מטאפיזיקה]]?​
supernova/חפץ.1183641689.txt.gz · מועד השינוי האחרון: 2013/11/10 22:00 (עריכה חיצונית)