כלים של משתמש

כלים של אתר


aluf:לשון_פרה_אדמה

בימים שבהם עמד בית המקדש על תילו הייתה הדת היהודית מבוססת בעיקר על עקרונות של טומאה וטהרה. תהליכים היסטוריים שעברו על העם היהודי, ובמיוחד חורבן בית המקדש, הרציונליזם של ימי הביניים, הקבלה והחסידות, החליפו את העקרונות האלה בעקרונות כמו תפילה, כוונה ותיקון, שאנחנו מזהים כבסיסה של הדת היהודית היום. הטכסים שנערכו בבית המקדש נועדו ברובם לטהר את העם מטומאות שונות שהיו דבקות בו, לפי מערכת כללים מסובכת. אסור לבלבל בין רעיון הטהרה לבין הרעיון המודרני לחלוטין של היגיינה, למרות שהרמב“ם, שהיה כידוע רופא, ביצע קישור קצת מפוקפק בין השניים.

טכס הפרה האדומה היה אחד מהטכסים שבוצעו בבית המקדש כדי לטהר את העם מטומאת המת. פרה אדומה היא אמנם סתם פרה, אבל ישנן דרישות קפדניות: אסור להשתמש בה לחרישה, היא חייבת להיות מושלמת אנטומית ושלא יהיה בה שום מום, והיא חייבת להיות אדומה כולה. אם יש עליה אפילו שתי שערות שחורות היא פסולה מלהיות פרה אדומה וחוזרת להיות סתם פרה.

הדרישות כל כך מחמירות, שמאז משה רבינו ועד היום נמצאו רק תשע פרות אדומות לביצוע הטכס. לפי חז”ל הטכס העשירי יבוצע על ידי משיח בן דויד, לא קודם. מכיון שמי שנוגע בגופה הוא טמא, מי שנוגע בטמא הוא טמא בעצמו וכן הלאה, נמצא שהעם היהודי כולו טמא בטומאת המת. ומכיון שלטמאים אסור להכנס לבית המקדש, לא נוכל לבנות את בית המקדש השלישי עד שיבוא המשיח, ימצא פרה אדומה ויטהר את כולנו.

כשנכבש הר הבית בידי צה“ל ב-1967, קבע הרב הראשי שלמה גורן שאסור להכנס למתחם הר הבית בגלל טומאת המת, וכך עברה השליטה על האתר שבו עמד בית המקדש לידי הוואקף המוסלמי. היום יש מספר תנועות ששואפות למצוא פרה אדומה ולהחזיר את הר הבית לידינו, כדי לבנות עליו את בית המקדש השלישי.

לכשתמצא פרה אדומה, אפשר יהיה לבשל את הלשון שלה לפי המתכון המסורתי הבא:

המצרכים:

* 1 לשון פרה אדומה
* שמן בישול
* 4 גזרים, קלופים ופרוסים
* 4 בצלים, קלופים וחתוכים לרבעים
* 2 כוסות יין לבן יבש
* 1 עלה דפנה שבור
* צרור פטרוזיליה
* פלפל שחור גרוס

מבשלים את הלשון במי מלח כ-20 דקות. יש להסיר את הקצף שמצטבר מעל המים. מייבשים את הלשון ונותנים לה להתקרר. מקלפים את הלשון בסכין חדה. מחממים שמן בסיר עמוק וכבד, מטגנים את הבצל ואת הגזר עד שהם מתרככים, ומוסיפים את הלשון. מטגנים אותה מספר דקות עד שהיא משחימה, ואז מוסיפים את היין ומזגגים. מוסיפים את הפלפל, הפטרוזיליה ועלה הדפנה. מכסים את הלשון במים חמים, מביאים לרתיחה, מכסים את הסיר ומבשלים על אש קטנה כשעתיים. מוציאים את הלשון ומצמצמים את הנוזלים שבסיר. מי שרוצה רוטב סמיך יכול להמיס כף קמח לבן בחצי כוס מים, להוסיף לרוטב ולערבב היטב. מגישים פרוס לפרוסות ויוצקים מעט מהרוטב מלמעלה.

בתיאבון.

גדזוקוס ארכיליסטימוס 2006/06/30 21:17

aluf/לשון_פרה_אדמה.txt · מועד השינוי האחרון: 2013/11/06 21:27 (עריכה חיצונית)