כלים של משתמש

כלים של אתר


miflaga:מוסד_מרכזי_בוחן
הצעה

כסטודנט באוניברסיטת תל-אביב, אני מרגיש שאני מתגעגע לפעמים לתיכון. אני לא מתכוון שאני מתגעגע לימים העליזים שלפני הצבא, וגם לא לימים שבהם החומר היה יחסית קל יותר. אני מתגעגע להוגנות, שבמבחני הבגרות.

קודם כל, מבחן בגרות או פסיכומטרי שאני נאלץ לעבור, נאלץ לעבור גם כל תלמיד אחר שנבחן איתי באותו סמסטר. מלבד זאת, מבחני הבגרות נערכים ע“י מכון מרכזי שדואג להוגנות בין המבחנים לאורך השנים.

באוניברסיטה לעומת זאת, באותו קורס יכול להיות מרצה א שיתן מבחנים קלים עם ממוצע גבוה ומרצה ב שיתן מבחנים קשים עם יותר מחצי נכשלים. וממוצע הציונים כידוע חשוב מאוד לקבלת מקומות עבודה ולקבלה ללימודי תואר שני.

אני מקווה להשיג במעבר הזה דבר נוסף, שיוויון בין המכללות לאוניברסיטאות. מוסד לימוד צריך להימדד על פי היכולת שלו ללמד ולא על פי המוניטין (הלא מוצדק) שלו שאוניברסיטאות מסוימות נהנות ממנו. האוניברסיטאות כיום מהוות מעין מונופול, ומי שמונופול מרשה לעצמו להתנהג לא יפה.

מלבד זאת אני מקווה שיום אחד, כמו שהיום תלמיד יכול ללמוד לפסיכומטרי לבדו מספרים, כך בעתיד יוכל תלמיד ללמוד לקורס אוניברסיטאי ולהבחן אחר כך בבחינה ארצית לבדו מספרים (ואולי בעתיד אפילו בעזרת ויקיפדיה וויקיבוקס :)

miflaga/מוסד_מרכזי_בוחן.txt · מועד השינוי האחרון: 2013/11/06 23:47 (עריכה חיצונית)