כלים של משתמש

כלים של אתר


resha:28.5

28.5

היום בשנת…

* 585 לפנה“ס ליקוי החמה של תאלס – הליקוי הראשון שנחזה מראש, לפי התעודות שברשותנו.

* 1849 נפטרה אן ברונטה, סופרת. אחת משלוש האחיות-סופרות לבית ברונטה. - את מיזה מעניין? אותי בטח לו, אם רושדי היה נרצח זה היה חשוב, מי היה רודף אחרי עפיפונים?

* 1901 גפרורי זרחן לבן יוצאים מחוץ לחוק. - חבל דווקא יכול להיות נחמד גפרורי זרחן, מעולה להפסקת עישון.

* 1908 נולד איאן פלמינג, מחבר ספרי ג`יימס בונד. - מעניין כמו איזה שלוש אחיות סופרות לבית ברונטה.

* 1923 פרקליט המדינה בארה”ב פוסק שלנשים מותר ללבוש מכנסיים, בכל מקום. - מאוחר יותר מאנס על ידי שלושה גברים לובשי מכנסיים על ההחלטה המטומטמת ביותר שנרשמה בספרי בית המשפט.

* 1948 הרובע היהודי הנצור בירושלים נכנע ללגיון הירדני. - מאוחר יותר פתחנו להם תתחת.

* 1959 ארה“ב משגרת את חללית יופיטר, על סיפונה קופת רזוס בשם הבל וקופת סנאי בשם מיס בייקר. לאחר תשע דקות בחוסר משקל, שבה הקפסולה לארץ. לשתי הקופות שלום, אך הבל תמות מאוחר יותר, במהלך ניתוח להסרת האלקטרודות שחוברו לגופה. - מחבר האלקטרודות יזכה לפרס על המצאת המתת חסד על ידי אלקטרודות.

* 1961 פיטר בננסון מפרסם את המאמר “האסירים הנשכחים” בעיתונים ברחבי העולם, פרסום שלימים יחשב אבן דרך בהתהוות ארגון אמנסטי. - אני כבר מבין יותר משפטים של האחות גרים הצעירה יותר.

* 1964 הארגון לשחרור פלסטין (אש”ף) נוסד במזרח ירושלים. אחמד שוקיירי נבחר לעמוד בראשו. - מישהו יודע אם אחמד חוסל מתי שהוא? אם טרם חוסל מישהו אולי יודע כתובת? ליד המסגד במקרה?

* 1987 הטייס המערב-גרמני מתיאס רוסט בן ה-19 עובר את מערכות ההגנה האויריות הסובייטיות ונוחת עם מטוס קל בכיכר האדומה. לאחר שישב שנה וחצי בכלא הרוסי, שב לגרמניה ועבד בבית חולים, פיתח אובססיה כלפי אחות ודקר אותה לאחר שסרבה לפניותיו, ישב שנתיים נוספות על התקיפה, השתחרר וחזר למוסקבה, שם הפך לפטרון בית יתומים ומצא עבודה כמוכר נעליים. רוסט המריא שוב, טייל מסביב לעולם ונישא לגיתה, בתו של עסקן תה הודי, בטכס הינדו מסורתי, לאחר שהמיר דתו בהתאם. החתונה נערכה בהודו והזוג שב להתגורר בגרמניה. בשנת 2001 דווח כי נעצר לאחר שניסה לגנוב סוודר קשמיר. מאוחר יותר אותה שנה דווח כי הקים חברה לפיתוח פתרונות לא אלימים לסכסוכים בין מדינות, עמים ודתות. בשנת 2004 דווח כי הוא חי בברלין ונשוי לאשתו השניה, אתנה. diday, מנהל פורום גרמנית ותרבות גרמניה, הוסיף השערה קונספירטיבית: “באותה תקופה דובר על הטלת מס על דלק למטוסי תחביב. כיון שהיה לחלוטין בלתי נתפס כיצד יתכן שנער צעיר הצליח לעבור את כל מערכות ההגנה פותחה תאורית קונספירציה שבה היו מעורבים אנשים עשירים, פוליטיקאים שהתנגדו לחוק, ועוד שנטען שמִמנו בחשאי את הפעולה ועזרו לבחור.” - באמא שלי אם זה נכון צריך לפתוח בחקירה.

* 1999 שרידי הצוללת אח“י דקר נמצאים אחרי 31 שנה במצולות. - זהו כמו צוללת רגילה רק עם חלודה לא להתלהב.

* 2008 - אנה מעלה ערך ראשון לאינצקלופדיית הרשע אוננות ומשחררת הזמנה למסיבת אוננות ב-6.6.2008 - שנה לאחר תירשם אנה בגינס על כמות הזרע הגדולה ביותר שנישפכה ביום, והיא תשבור את השיא של כוכבת הפורנו אנאבל צ'ונג שניסתה לשכב עם 300 גברים אך הצליחה להשיג בסוף אך ורק 251 גמירות.

אלי מנע

לדף הראשי

~~DISCUSSION~~

resha/28.5.txt · מועד השינוי האחרון: 2013/11/05 02:09 (עריכה חיצונית)