כלים של משתמש

כלים של אתר


strangelove:הנווט

הנווט זהבי

הוא מקפל לתוכו כמה דמויות, אבל האמת היא שגם לו אין ממש מקום בתוך המטוס. אולי הטייס כל הזמן רק במונולוגים. זה דווקא יכול לעבוד.

למה אין לו מקום בתוך המטוס?
כי אפילו אם אנחנו מוסיפים מושב למטוס, בהנחה שאנחנו משתדלים לשמור על הסטנדרטים של הסרט (אני מזכיר לך את הסיפור על איך קובריק פחד שיבואו אצלו הממשלה בגלל שהקוקפיט כל-כך נאמן למציאות), אנחנו דוחפים שני שחקנים עם מסכות אחד מאחורי השני. מה נהיינו, תיאטרון אוואנגארד?

אני אומר צוללת. אני מבין ש“אין חיה כזו”, אבל כל-כך יכולה להיות, וחוץ-מזה, אוואנגארד או לא, אנחנו תיאטרון - הצוללת היא ידידתנו הטובה ביותר. גם באווירה וגם בהגבלות החלל.

בוא ננסה לאפיין כאן גם את האלטרנטיבה מהצוללת ונראה לאן זה מוביל.

אני לא רואה שום בעיה, מבחינה תיאטרונית, לאפיין מטוס על הבמה. כבר נעשו דברים יותר מסובכים. אחרי הכל, אנחנו מדברים על קומדיה, שהייצוג של התפאורה יכול לשמש אותנו. אין לנו סיכוי מול ריאליזם קולנועי.

זה לא שאי-אפשר לאפיין מטוס על הבמה, וזה לא הריאליזם של הקוקפיט, זה הריאליזם של ההתרחשות. אנחנו רוצים להראות סיטואציה על הבמה ולבקש מהקהל להאמין שכזו דינאמיקה יכולה להתרחש מתחת לחופה של מטוס קרב. אני כבר לא מאמין, ועוד לא ראיתי מה קורה שם.

אבל אולי אתה צודק. יכול להיות שהם יושבים להם מנומנמים בתוך צוללת שלא עושה כמעט כלום כל היום חוץ מלהיות בכוננות עד שהקוד מגיע.

ונראה לי הגיוני שהם לא ירצו לנמנם בתוך המפרץ הפרסי, כי כזכור מתחוללת שם מלחמה, אז כשמגיע הקוד הם צריכים לשוט קצת כדי להגיע למרחק שיגור מטהרן (בדקתי את הטווחים והמרחקים, וזה עובד).

אם הולכים על צוללת, זה אומר שהבסיס הוא בסיס של חיל-הים. עכשיו, כמה אנשי צוות יש בצוללת?

המון. לדעתי בין עשרים לשלושים איש. כמובן שרובם לא מגיעים בשום שלב לגשר הפיקוד.

ועדיין יש את בעייתיות הסטריאוטיפ של חיל-האוויר, שהוא הרבה יותר גלוי ומוסכם. לצורך הענין, קל לי מאד לדמיין את מפקד חיל-האוויר, את מפקד חיל-הים - פחות. כנ“ל לגבי דוד “המלך”.

אתה צודק, אבל אני מפנה אותך לתשובתי בדף המפציץ: “אז מה? מה אנחנו צריכים להעמיס על רב-סרן דוד “המלך” עוד סטראוטיפ? קונג הוא טקסאני, לא טייס. דוד הוא ערס, לא צוללן”.
נניח שזה נכון (על-אף שנראה לי שהרעיון למצוא את המכנה המשותף של טייסים ולא של ערסים, הוא המעניין), יותר בעייתי מדוד הוא מפקד חיל-האוויר. נניח משפט כמו “בחיל-האוויר אף פעם לא ישנים” יהיה הרבה יותר חלש אם יצא מפי מפקד חיל-הים. זה מחליש הרבה רגעים חזקים בטקסט המקורי שחבל לוותר עליהם.
strangelove/הנווט.txt · מועד השינוי האחרון: 2013/11/05 20:10 (עריכה חיצונית)