כלים של משתמש

כלים של אתר


ezekiel_s_spaceship:פרק_חמישי

פרק חמישי - ???

כל פרקי הסיפור נמצאים כאן

< להשלים בעתיד תקציר פרק זה? >

פגישה ארבעים ואחת - 15.2.2021

הגונב מגנב פמוט!

השעה: 10:23 בבוקר יום שבת הוא ה- 30.3.19 עד 12:23.

המקום: החללית של יחזקאל ובית הקברות שמולו

נפל חלל: פמוט אחד! (משחק מילים מכוון)

גלים: מפחדן לחברותי - כעת חברותי.

יום וחצי של מנוחה עוברים על כוחותינו. כולנו נמרצים עוסקים בלישון, להסתכל ביוטיוב ובנטפליקס, בשדרוג הבית, חיבור מחדש שלו לחשמל ולמיים. הפעלת הגנרטור ואכילת גלידות קרות. מקלחות חמות. תיקונים וסידורים במעבדה של דני.

בשבת בבוקר, על כוס קפה ופנקייקים, לולו מגיעה לארוחה עם הבשורות העצובות שהפמוט, אותו היא גנבה למוטי, נגנב לה!

אלכסנדרה בשוק! תומס מפרצף בשרמנטיות! מייד אנו פוצחים בחיפוש נמרץ אחר הפמוט הנעלם. אלכסנדרה שולחת למוטי אסמאס בו היא שואלת אם הוא יודע היכן הפמוט, והוא עונה לה “זה אפילו לא מצחיק”. דני מנסה לגלות זאת בעזרת כוכבים אך התנגדות קשה מונעת ממנו לקבל פרטים מדוייקים. הוא מצליח לגלות שהסיכוי הטוב ביותר לפרוץ את הברוך הזה (יעני נקודת תורפה בהרמטיקה למתקדמים), יהיה לנוע לבית הקברות שמולנו. דני מספר זאת לשולחן העגול, ומייד תיאוריות משפריצות לכל עבר ואנו מסכימים שכנראה הדבר קשור למומיה של ג'וזף.

תוך חציית הכביש, גיוארג עולה מול תומס ומבקש לדבר עם כולנו. אנו מזמינים אותו בחן להצטרף לבית הקברות. הוא מגיע ומספר לנו שמוטי לא מרוצה. מסתבר שגנבנו לו את הפמוט והוא חסר פמוטין. כעת גיוארג מגלה לנו את סדרת האיומים השונים שמאיים מוטי - הם נעים בין שביתה איטלקית עד לכדי שהוא יעזוב את גיוארג. בסוף מתגלה האמת - הכלב רוצה להיות מעלינו בפק אורדר (pack order) אצל גיוארג. במקום להתווכח עם הפרימדונה אנו מחליטים פשוט למצוא את הפמוט ולהחזיר לו אותו.

בעזרתה של אלכסנדרה-נושמת-האדמה אנו מוציאם את המומיה ומגלים שזו נהייתה חפץ קסום בזכות עצמה ומשהו פועל דרכה (אולי הוהר - אנו מניחים כהנחת עבודה סבירה) ומזה נובע הקושי של דני למצוא את הפמוט.

תומס כעת נותן לנו הסבר על הנושא של חפצים קסומים וכיצד שוברים את עוצמתם - יש לחלל אותם. מייד אנו זורקים את המומיה לפח האשפה הקרוב ומשתינים על שאריותיה בבוז. מחוללת, כוחה נשבר, וכעת אנו מגלים את האמת. הפמוט נלקח וחולל בעת ההתקפה של ג'וזף על החללית. הפמוט, מת!

פגישה ארבעים ושתיים - 8.3.2021

גבולות - לפמוט, לחללית ולכל השאר

השעה: 12:23 בבוקר יום שבת הוא ה- 30.3.19 עד 14:23.

המקום: החללית של יחזקאל.

מתו: 0! (שים לב ניטפקר יקר, 0! הוא אחד לפי ההגדרה של מתמתיקאי עלום שם ואבוד בנבכי ההיסטוריה. אולם לא לפי המציאות. במציאות 0! זה אפס עם אישיות. אפס שאומר, *במקום הזה, אף אחד לא מת!*).

גלים: מחברותי לזהיר. כעת זהיר.

לאחר שהתגלתה האמת על הפמוט המחולל אנו פוצחים בדיונים על מה הגבולות שלנו. ארי מנהל את הדיון ביד רמה. הוא עובר אחד אחד ושואל את אותה השאלה - בקרוב נדבר עם מוטי וצריך יהיה למצוא פתרון לגבי הפמוט, מה הם הגבולות שלך? מה אתה מוכן לתת למוטי ומה לא? מסתבר שלכל אחד יש גבולות שונים.

 • אלכסנדרה מוכנה לעזור למוטי לאתר ולמצוא חפץ קסום אלטרנטיבי. היא לא מוכנה לתת משהו משלנו וגם לא מוכנה לרדת בפק-אורדר.
 • ארי מוכן לתת חפץ קסום אלטרנטיבי - האריה לשם העניין - אך לא מוכן לרדת בפק אורדר. הוא כן מוכן להתחייב שאם הדבר ישנה אז נרד בפק-אורדר.
 • לולו מוכנה לשרת את מוטי במשך חודש כפיצוי. גם היא לא מוכנה לרדת בפק אורדר.
 • דני מוכן לתת חפץ מתאים כאן ועכשיו (נניח אריה), לעזור בחיפוש אחר חפץ ואף מוכן ללכת ושרת את מוטי זמן מה (הפרדיגמה של מוטי מעניינת אותו והוא ישמח לעבוד זמן מה וללמוד מעט עליה). גם הוא לא מוכן לרדת בפק-אורדר

דני מנצל את הבמה שניתנה לו ומציין שהוא נגד כל המלחמות וההריגות שיחזקאל גרר את כולנו ובאם אפשר יהיה למצוא גורם שישכין שלום הוא מוכן לתת לו את המקום אפילו. הוא מבהיר שאם מישהו יתקיף את המקום הוא יגן עליו, אולם הוא עצמו לא מעוניין במקום והוא מזמין את כולם אל החווילה שלו בקיסריה לסוף שבוע מלא בשר, גבינות, יין והרמטיקה.

הדיון מתחיל להתחמם. אלכסנדרה אינה מוכנה לוותר על המקום לאף אחד בשום תנאי. היא מזכירה לדני שהחללית היא מקום על קו דרקון וככזה היא חזקה ומאפשרת (כנראה) גם שהמקום יהיה מוגן מאד וגם קל יותר לחקור ולעסוק בקסם בתוכו. דני מסכים שאכן יש יתרונות גדולים למקום, ולכן כדאי להחזיק בו, אולם מבחינתו אפשר לחלוק את המקום או לעבור למקום אחר באם זה יאפשר יתרונות דומים. אין לו תחושת בעלות ברורה על המקום - בניגוד לאלכסנדרה. לולו מסכימה עם שני הצדדים ולקראת סוף הדיון מגיעה להבנה שגם לה אין תחושת בעלות על המקום וגם היא מוכנה לוותר עליו באם נקבל משהו ראוי חליפי.

אלכסנדרה מבהירה שמבחינתה היא יכולה לקחת כל דבר של כל אחד ובעצם זה מוטי שאשר בכל כי הוא היה שוטף בלהרוס את מידותיה המוסריות. דני משנה צבעים ומאשים את אלכסנדרה שהיא פסיכוטית. בדיון לאחר מכן הוא ממשיך להאשים את כולם בכך ואף את עצמו. כאשר הוא מבדיל ואומר שהוא פסיכותי עם תעודות וככזה הוא מודע לכך ומטופל!

כל זה אינו קשור לנושא של מוטי שכולם מסכימים (כולל דני) שהמקום אינו התשלום הנכון למוטי. ארי לאורך הדיון יותר מוודא שכולם מדברים ומציגים את עמדתם ופחות מציג עמדה ברורה משלו - חוץ מנושא הפק אורדר או החללית שלגבי שניהם הוא לא מוכן לוותר עליהם.

לאחר הדיון הזה אנו בודקים עם תומס שזה בסדר לפגוש את מוטי והוא מאשר שכן.

לולו פוצחת בסדרת אסאמאסים בו היא מבקשת לדבר איתו. ללא הועיל. להלן:

 • לולו: מוטי הנכבד, לאור האירוע שקרה, היינו רוצים להיפגש, לשוחח ולישר איתך את ההדורים. נשמח לדעת איפה ומתי נוח לך. בברכה, משפחת קטלאל.
 • מוטי: אני קצת עסוק. אוכל לפגוש אתכם בטכניון בתאריך …
 • לולו: היינו רוצים להתנצל בפניך ונשמח להיפגש כמה שיותר מוקדם.
 • מוטי: אם יתפנה לי חלון אודיע.
 • לולו: אנחנו מבינים שאתה עמוס, האם אנחנו יכולים לעזור לך במשהו?
 • מוטי: לא, תודה.

מאוכזבים אנו פונים לתומס ללמוד ממנו על נושאים שונים כגון: רמות עוצמה, מרחקים וקסם, קיפודיות החללית וכן קווי דרקון…

פגישה ארבעים ושלוש - 15.3.2021

חקירות עכבר-הרמטיות

השעה: 14:23 בבוקר יום שבת הוא ה- 30.3.19 עד 17:23.

המקום: החללית של יחזקאל.

מתו: 0!

גלים: מזהיר לפחדן. כעת פחדן

תומס מציע לנצל את הזמן ושהוא ילמד אותנו מה שמעניין אותנו. בתגובה, באנטי קלמטיות קלה, אלכסנדרה נשכבת ונרדמת. דני מתלהב, גל עולה ומשנה אותו מהצד הוכחני לצד החקרני שבו - הפחדן.

דני מעלה את העובדה ש“קדוש קדוש קדוש” אינו הרמטי. הוא דבר מלא אמונה, ובמקרה הוא אפילו שלוש פעמים אמונה, אך הוא לא הרמטי ולא עונה לחוקי ההרמטיקה הקלאסיים.

ארי שמבין לאן הדיון הולך להתגלגל פורש בזמן הזה לעלות למעלה ולקרוא בספר על שדים - הוא מנסה להבין אם שדים נוכחים גם בעולם וגם בגהינום (כך שהשד הוא על-תחומי ויש לו מושב בגיהנום אך הוא שולח יד מרושעת לעולם הפיזי שלנו) ומגלה שלא. השד יהיה או בגיהנום או בעולמנו.

בנתיים למטה, תומס מסכים עם דני ומרחיב שאכן ההרמטיקה של משפחת קטלאל לוקה באמונה. אבל זה, לטענות, נותן יתרון וכח כי כאשר אחד מאיתנו מרגיש שהדבר נכון ובעל פוטנציה להיות מקודש, הוא יכול לקדש אותו ולקצר תהליכים ולייצר טקס מתוך הלא כלום כמעט. מעשית השורשים של הקסם שלנו מגיע מתוך הרצון להשפיע על העולם. הקונספט הזה של רצון ואמונה מגיע מהעבר ומשפיע על רוב האסכולות בימינו. היות וקסם הוא יותר אמונות ממדע, הדבר נותן עוד יכולת פעולה כאשר הדבר מתאים לקוסם.

כעת דני תוהה על השם קטלאל - האם תומס יודע על ההיסטוריה שלו? תומס עונה שאכן למשפחה יש היסטוריה שחוזרת אלפי שנים לאחור והיא משתלבת בישראל אשר תומס מסביר שישראל הוא שם שמקורו במקרא. הוא מופיע בספר בראשית כשמו השני של יעקב אבינו, שקיבל אותו לאחר מאבקו עם המלאך. על פי הפשט, משמעות השם היא מלשון “שררה”, שכתוב “שָׂרִיתָ עִם אֱלֹהִים”. כך שם משפחתנו - קטלאל - מבטא היותנו נצר לקוסם עתיק שכבש טריטוריה מהאל. כאן תומס ממשיך במגלומניות השרמנטית שלו כאשר הוא טוען שיתכן וניטשה גנב את הרעיון מאיתנו למען פילופסיותו וספריו.

ארי קולט שבקצב הנוכיח דני יניח לתומס אי שם בשנת 2030 ולכן מתערב ומעלה את בעיית החצי יד שלו. הבעיה היא, שיש לו רק חצי יד. הוא מספר שדני כבר ניסה לרפא את זה אך נתקל בהתנגדות בגלל עכבר-גמרא. וכעת ארי שואל את תומס איך הוא מוצא את יחזקאל על מנת לנסות ולטפל בבעיית חצי היד. תומס תוהה כיצד קרה הדבר וארי מספר שהוא היה צריך להעיר את יחזקאל אחרי שזה הזהירו אותו שהוא יהרוג אותו אם הוא יעשה זאת, אולם במקרה הזה הוא ריחם עליו ורק הוריד לו חצי יד שמאל. תומס מהנהן בשרמנטיות ושואל האם ארי לחוץ או שיש קצת זמן. כי הדרך הטובה ביותר לאתר את יחזקאל היא להמתין לו כאן. אם כי אם ארי לחוץ אכן אפשר לחשוב על כמה רעיונות כיצד אפשר לדחוף את הנושא ולהלחם ראש בראש כנגד השד עכבר-גמרא.

הדיון משתנה ואנו דנים שבהנחה שנרצה לעשות טקס ריפוי-חצי-יד, אז איך נתקוף את הבעיה? ארי מציע פשוט לרפא את היד ולדחוף את הבעיה (עכבר) כלפי מעלה כך שיגיע לציפורניים. דני מציע לעטוף את הבעיה כמו פנינה בתוך צדפה כך שהדבר ישאר במקום אבל היד תגדל מסביב. בנוסף מציע כמה הצעות כיצד לעשות את הטקס עצמו: 1. לעשות טקס משפחתי לרפא את היד, דבר בעל כח רב. הבעיה היא שאלכסנדרה ישנה ולכן אי אפשר לעשות זאת כרגע. 2. לעשות טקס הרמטי רגיל (דבר שאינו דורש את כולם, אך הוא חלש יותר) 3. לעשות טקס הקשור לקדוש בשלישית, דבר שאולי יהיה טוב כי קדושה נשמעת כמו משהו טוב כנגד שדים. או דני מציע את אפשרות 4 האטרקטיבית במיוחד - לרדת לגהנום ולעשות שם את הטקם עם רצון נקי וחופשי כנגד השד!

ארי פונה לתומס ושואל אותו מה מכל הרעיונות האלו מתאים לדעתו. תומס אומר שעדיף לא להתקיף את עכבר ראש בראש שזו היא דרכו אלא לעקוף אותו ולכן עדיף רעיון הצדפה. בנוסף צריך שהאיך יתאים למה ולכן לא כדאי לעשות טקס שיכנס ראש בראש אלא לעשות טקס משפחתי שהוא מטבעו (כמו רעיון המשפחה) יותר עוטף. כשארי תוהה אם עכבר גמרא ירגיש אותו תומס עונה שעכבר ירגיש או לא ירגיש בסיכוי קטן או גדול. תשובה, שבמחשבה שניה, לא עוזרת מאד. ארי כעת תוהה אם האוניברסיטה המיסטית תעזור. תומס עונה שהוא חושש שלא, כי אין לנו את הידע שבעזרתו האוניברסיטה יכולה לחזות את העתיד וללא ידע מוצק האוניברסיטה תוציא שטויות שלאיו דווקא קשורות למה שיקרה במציאות.

במקום אחר, מוטי ישוב, פוכר באצבעותיו, מתחת לפוסטר צהבהב שנשאר לו מילדותו אי שם בשנות השבעים. בפוסטר רואים את הטקסט “לא נשכח ולא נסלח” - טם טם טם

פגישה ארבעים וארבע - 22.3.2021

היד ואני

השעה: 17:23 בבוקר יום שבת הוא ה- 30.3.19 עד 19:23.

המקום: החללית של יחזקאל.

מתו: 0!

גלים: מפחדן לחברותי. כעת חברותי.

אלכסנדרה מתעוררת. עולה השאלה האם להמשיך ולנוע ולפגוש את מוטי או לטפל ביד של ארי קודם. דיון זריז מעלה שארי ודני בעד החצי יד של ארי. אלכסנדרה ולולו בעד מוטי חסר הפמוטין. לאור חוסר ההסכמה אנו מגלגלים קוביה (אלקטרונית בטלפונו של ארי) ומגלים שאנו נתרכז בבעית החצי יד של ארי.

דני וארי ממשיכים את הדיון על היד של ארי. ארי מבקש מדני להתיחס לעכבר-גמרא כשד ולא לציין את שמו. דני מסכים. בנוסף ארי מבריק במיוחד היום ומביא את הספר שהוא מצא על שדים. בפרק שבע, אשר עוסק בטקסים המגנים משדים, אנו מוצאים כמה אפשרויות לטקסים המגנים על האדם מהשד. הקושי הוא כמובן להתאים את הטקס אל המציאות הנוכחית. עולה ההצעה לעשות לארי יד מגניבה ממתכת שתגיב בצורה מלאה לארי, ואף תהיה חזקה יותר ותאפשר לו להחביא בתוכה נשקים. החסרון הוא שהיא תרגיש פחות טוב. ארי בהחלט פתוח להצעה מגניבה זו. למרות זאת הדיון מדרדר במהרה באיך מחזירים לו את היד בשר ודם שלו. בספר יש כמה הצעות אפשריות. דני מתלהב מההצעה שבה מציעים לחשוב על צורת ההגנה מהשד מצדפה שמגינה על עצמה מלכלוך. אנו לוחקים את המטפורה ומתאימים אותה לנו - כפי שצדפה שעושה פנינה סביב לכלוך (הלכלוך הוא עכבר גמרא, והצדפה היא היד של ארי) אז אנו צריכים לעטוף את הלכלוך. עוד הבנה היא שהטקס יהיה משפחתי (כפי שתומס הציע). אלכסנדרה מציעה להשתמש ברעיון אחר מהספר בו מציעים לעשות מעין טבעות סביב האזור הבעייתי ולגדל את שאר היד מסביב לזה.

לאחר דיון קצר אנו מתפצלים. הבנות עוברות לטקס עצה לגבי מוטי ומבינות ש: 1. לקחנו משהו ממוטי. 2. זה לא בסדר שלקחנו משהו ממוטי. 3. אבל זה היה מסתדר אלמלא קרה משהו נוסף. 4. מוטי אשם בזה שתקפו אותנו כי הוא שיתף פעולה עם יחזקאל להרוס את הזוהר. 5. אלכסנדרה מרגישה נוראה בגלל זה שהפמוט נהרס (כי חפץ משמעותי, לא בגלל מוטי).

הבנים מתרכזים באיך יראה הטקס המשפחתי של הצדפת ידו של ארי. היות ויש לנו דוגמאות מעטות של טקס שעבד, והרבה תיאוריה, אנו מבינים שתמיד עדיף להבנות על כתפי ענקים, או במקרה הזה, כתפי שרמנטיים, אנו בוחרים מהספר טקס שדומה לטקס אותו ביצע תומס ממש לפני ימים ספורים כדי להלחם בג'וזף והזוהר.

אנו עוברים נושא נושא כפי שמוסבר בספר על ההגנה משדים ומנסים להבין מה צריך ואיך אנו מתאימים את זה להווה. ראשית צריך מנחה לטקס - זה יהיה ארי. השלב הבא, אלי ד'טקס מהספר זה לבחור את הצימוד ההרמטי. מה יהיה אותו דבר שמקשר ומבטא את המהות העמוקה בטקס. יש כמה דוגמאות בספר ומתוכן נראה לנו ברור שהמתאים מכל זה שהוא יתן מדמו כדי לצייר סמל (כמו שתומס עשה עם דמו של ג'וזף). דם זה טוב, אנו חושבים, כיוון שזה נחשב הרמטית כמאד מרכזי ומהותי לכוחו של אדם. לטקס יש כמה אפשרויות ביצוע ואנו בוחרים בזו שטקס יש ארבעה חלקים כיוון שבמשפחה יש ארבע נציגים משמעותיים בהווה. אנו מדברים כל אחד מה יתן, כך שיתאים לטקס מהספר, ומגיעים למסקנה הבאה:

אלכסנדרה - תביא משהו מהשד לייצג אותו בטקס

ארי - יהיה מנהל הטקס. יביא מדמו. יצייר את הסמל על היד שלו. הסמל יהיה פנטגרמה כלואה בתוך עיגול. שזה סמל טוב כי הוא נועד בדיוק למטרה שאוהת אנו רוצים, להחזיק את השד עכבר בתוך אזור מוגבל, בזמן שהיד תגדל מסביב לסמל מבלי מפרע.

דני - יטפל במציאת נקודת התורפה של עכבר (רעיון הצדפה למעשה אשר עוקף את הבעיה) והוא יבצע בטקס את הכח שמגדל את הבשר של ארי בעזרת מן הכוכב ים.

לולו - צריך מישהו שיעשה את המעבר עצמו מהמצב הקיים הבעייתי עם עכבר למצב בו קיימת יד. הדבר דומה למצב ומאבק בתוכה של לולו בין מי שהייתה (מינק בעייתי, מושפע חברתית וכלוא בשקרים של המציאות הנבובה) לבין מי שהיא רוצה להיות (כלב הים גאה וניטשייני, אשר יודע את מהותו ואת מלוא משמעותו), שזה בדיוק המעבר שאנו זקוקים ממצב של חצי יד עם עכבר שיקרית ונבובה ליד גאה ומלאה.

בשלב הזה הבנות מצטרפות לבנים לדיונים המסכמים. אלכסנדרה מציאה שהיא תתן כפפת מנתחים לארי על מנת שיהיה משהו שיסמן את גבול הגדילה והצורה אותה רוצים בעצם לייצר. יד. אנו חוזרים לדיון על הידיים, ועולה שוב ההצעה לבנות יד מלאכותית. כאן תומס מציין שזה בעל הסיכוי לעבוד הכי טוב, כי זה הכי מרוחק מהשד ולכן בהתאמה השד ידע להתגונן מזה הכי פחות. דני אומר שהבעיה היא שזה יקח זמן רב ותומס אומר שלא בטוח, הוא מכיר כמה אנשים שיכולים לעזור בנושא. אומנם ארי פרקטי ומוכן לכל יד, אבל בתכלס הוא היה מעדיף יד בשר ודם, והרעיון ניטש.

הסדר המוסכם בסופו של דבר זה שארי יתחיל את הטקס (בהוצאת דם וציור הסמל) אז אלכסנדרה תביא את מה שמסמל השד. לולו תייצר את המעבר ממה שקורא (שאינו טוב) לדבר אותו רוצים שיקרה (המינק/יד הגאה) ובסיום דני יפעיל את מן הכוכב ים על מנת לגדל את היד.

ובמקום אחר, במקביל לדיונים שלנו, במשך כשעתיים, יושב לו מוטי עם זוג ידיים ביוניות(!) מתחת לפוסטר צהוב מיושן, עליו כתוב “הזורעים בדמעה, ברינה יקצורו”. טם טם טם…

פגישה ארבעים וחמש - 29.3.2021

ארי לוקח את עצמו בידיים (יד וחצי ליתר דיוק)

השעה: 19:23 בבוקר יום שבת הוא ה- 30.3.19 עד 23:23.

המקום: החללית של יחזקאל.

מתו: 0!

גלים: מחברותי לזהיר. כעת זהיר.

אנו ממשיכים להתעמק בספר “מפתח שלמה” אותו מצא ארי. הטקס כתוב בארמית וכאן החברה מגלים שדני יודע לקרוא ארמית. הוא לא ידע בעבר אבל הוא למד בחודשים האחרונים והוא ממליץ בחום לכולם ללמוד את השפה שהוא טוען שהיא מגניבה מאד(!). בכל מקרה, קריאה חוזרת אל תוך הטקסט הסבוך מגלה שהסדר של האנשים בטקס אינו תואם לזה שבספר במידת דיוק טובה דיה. לפיכך לאחר מחשבה אנו מבינים שהסדר הנכון יהיה: אלכסנדרה (עם עדות דוממת) אז ארי יעשה את הפנטגרמה על הגדם. אז לולו במרכז הטקס מבטאת את המעבר בין שני הצדדים - שד בצד אחד (מגודר היטב) ואדם בצד השני (ארי). אז יחזור ארי לצייר את העגול מסביב ליד ולסיום דני ינסה להפעיל שוב את המן של כוכב הים.

אנו בודקים זאת אם תומס שאומר: א. הוא מרוצה מהעבודה שלנו. ב. אנו עושים עבודה טובה ובסך הכל אין לו הערות (מפתיע!). ג. הוא שם לב שהתלבטנו לגבי כל מיני עזרים והוא אומר שאין שום בעיה לעשות הכנות מראש כמה שצריך לקראת טקס. להפך. זה מאד מקובל. ויש כאלו שמבלים להם שנים רבות בהכנות לפני הטקס.

בשלב הזה מגיע מרי ומצטרפת אלינו. היא מנפנפת לנו ביד לסמן שנמשיך לעבוד.

אלכסנדרה אינה בטוחה איזה חפץ להביא לטקס ומה העדות הדוממת שהיא תיקח ממנו. ההצעה הראשונה היא לעשות עדות דוממת ליד הגדומה של ארי. אז אלכסנדרה אומרת שהיא צריכה לשיים את הדבר. השם, אלכסנדרה מסבירה, חייב להיות מאד מדויק וכך אנו מגלים שהיא מאד ליטרלית בשמות שלה. בסוף אנו מגיעים לשם “הגדם של היד של ארי שיידע את השד”. הבעיה הבאה היא שאלכסנדרה יכולה לעשות את זה רק על אובייקטים ויד אינה אובייקט.

לאחר מספר התפתלויות אלכסנדרה ואנו מסכימים (זמנית) שהיא תכתוב את השם של השד ותעשה על זה עדות דוממת. אז השם של העדות תהיה “הדף שנכתב עליו שם השד” והשאלה (אנו מגלים שיש גם שאלה) שאלכסנדרה מציבה לעצמה הוא “מה נכתב על הסף שנכתב עליו שם השד”. אנו ממשיכים להעלות עוד אפשרויות עד אשר תומס עוצר אותנו ועומר “תפסיקו לשנות רעיונות. אם היה רעיון טוב תשתמשו בו”. מרי מצידה מציינת “אל תהיו כאלו בנאליים עם השאלה”. תומס עושה לה פרצוף, ואז חוזר אלינו ואומר שאנו עושים עבודה טובה.

אנו עוברים לשלב ההכנות המקדימות:

 1. דני מספר שהוא קיבל מדפסת מחברה טובה שלו, אשר מסוגלת לחתוך ניר. הוא לוקח נייר סופג ובעזרת המחשב חותך פנטגרמה בגודל שתתאים לגדם של האצבע המרכזית של ארי.
 2. אלכסנדרה עושה עדות דוממת לנייר עם השם של העכבר. אנו מגלים שהיא צריכה לקפח כעת משהו. היא מקפלת את הנייר וכך כל יכולת הקריאה של השם נפגעת. כעת אלכסנדרה יושבת מול מחשב, פותחת קובץ שנשמר במיקרו יו.אס.בי (הסכמנו לשמור את המידע על משהו ממוחשת, שוב מתוך תקווה שזה יהיה דבר שהשד יהיה פחות מוגן ממנו) ונכנסת לטירוף של כתיבה. כרגיל דני מצלם את הכל (ובסיום שולח את הקובץ לאלכסנדרה שתוסיף לארנק האלקטרוני שלה). אלכסנדרה נכנסת למצב של כתיבה אוטומטית וכותבת את כל מה שאלכסנדרה חשבה בעבר כאשר היא גילתה את השם של השד. בתוך בליל הכתיבה העצום ישנו גם את השם המפורש והמלא של השד (עכבר-גמרא). לאחר שהיא מסיימת את הכתיבה היא מוציאה את המיקרו יו.אס.בי ודני, בזהירות, שובר אותו ומוציא רק את המעגל החוצה (כי זה הולך להיות לארי בתוך היד).
 3. ארי עושה חתך בידו ומוציא כמבחנה של דם. דני ממצא את הדם כך שיהיה כמות קטנה, איכותית ופחות נוזלית.
 4. דני שם את חצי ידו של ארי בתוך קלמפה כך שהיא לא תזוז בזמן הטקס (נניח נשים את המעגל ואז באמצע הטקס תזוזה לא זהירה תעיף את המעגל החוצה ואיזה שד נלוז ינחת לנו באמצע החללית).

לאחר ההכנות אנו עוברים לשלב הטקס

 1. בשלב ראשון יש לייצג את השד בצורה המדויקת ביותר. למען שלב זה אלכסנדרה שמה את המעגל עם העדות הדוממת על אצבעו של ארי.
 2. בשלב השני יש לצייר את ההגנה הפנימית זו המסמלת את השד. למען שלב זה ארי שם את הפנטגרמה החתוכה מסביב למעגל ועם פיפטה מזליג דם מוסמך על הפנטגרמה, בעדינות ובדיוק, כך שכעת יש פנטגרמת דם מסביב למעגל. הדבר מכאיב לו עד מאד, אך העובדה שהיד תפוסה בקלמפה עוזרת לו לשמור על הדיוק.
 3. בשלב השלישי, הוא האמצעי בטקס, יש לשים את ה- linchpin. הכוונה, כך מוסבר בספר, לציין סימבולית את אותו החלק שמאפשר לחבר שני נושאים זרים כמו אדם ושד שיעבדו ביחד (ולא ילחמו זה בזה). הרעיון ההרמטי הוא שכמו שהלינצפין מחזיק ונועל את הגלגל אל הסרן כך לולו תייצר סימבול אשר יחזיק וינעל ויחבר את החלק של השד (מתחילת הטקס) לחלק של האדם (סוף הטקס). למען שלב זה לולו שרה בסופרן את פנטום האופרה. מההתחלה לולו נבחרה למען חלק זה כי היא מחזיקה בתוכה את הקונפליקט בין מינק לבין לכלב היום. והסיבה שהיא שרה את פנטום האופרה זה שהוא מכיל קונפליקטים רבים שהוא מחזיק אותם בתוכו עד כמה שהם קשים ולא מסתדרים - יש לו קונפליקט בין החיים למוות, בין האהבה לאשה לשנאת אדם, בין היופי של השירה לכיעור של הפנטום עצמו. הפנטום מכיל מאבקים פנימיים רבים. לארי בנתיים היד כואבת יותר ויותר וכעת גם אוזנו כואבת.
 4. בשלב הרביעי יש לצייר את הצורה של ההגנה החיצונית, זו המסמלת את האדם, כלומר צורת המעגל (שעוטף את הפנטגרמה משלב שני). ארי, כולו כואב ודואב חותך באיטיות ובזהירות צורת מעגל מסביב לגדם, כמה שיותר קרוב לגדם, כך שצורת המעגל תצויר בדם. הכאב שלו עצום ואף הולך וגדל, אך לא מהחיתוך שהוא בקושי מרגיש, אלא מכל היד והגדם.
 5. בשלב החמישי והאחרון, האדם נמצא כעת מוגן מחוץ למעגל ויכול לבצע מה שנדרש - הוא יכול לדרוש דרישות מהשד, להטיל עליו עונשים או פשוט לחיות בצורה מוגנת ללא חשש מההתערבות של השד בחייו. לפיכך כעת כשהיד מוגנת מהשד דני מבצע מן של כוכב ים על מנת שהיד תגדל מבלי שהשד יוכל להתערב.

ארי מרגיש כיצד הכאב נהיה עצום והוא נאנק ונופל על הרצפה לפני שהוא מתעלף. דני מספיק לשאול אותו אם זה יהיה בסדר להשתמש במשככי כאבים וארי מסכים. ארי מעולף ומשוכח אינו מתנגד לבדיקות הרבות שדני עושה (ומצלם! ומעביר בסיום סרטון מתאים לאלכסנדרה) כשהוא מצלם כל עשר דקות את ידו של ארי לעקוב אחר הגדילה בחזרה של היד! הוא מזהה שסביב הגדם הכל מעוות, כאשר מבנה היד צריך לעקוף את האזור של השד (שהוא נשאר אטום ולא עביר לארי כפי שהיה) אבל חוץ מזה שנוצרת מעין בננה מעצמות, דם, שרירים ועור סביב הגדם, שאר היד גדלה כהלכה כולל עצבים, אצבעות ואפילו ציפורניים!

לולו מנצלת את עלפונו של ארי להקשיב לשקט שלו אך לא מצליחה להגיע להבנות.

כשעה לתוך העלפון של ארי, מוטי מציע לנו להפגש. אנו מיד מסכימים, נכנסים למכונית של דני, שמים את ארי מאחור שימשיך לנוח וכחצי שעה לפני שמגיעים לחיפה דני מעיר את ארי מעלפונו וסיממונו לקראת הפגישה.

במקום אחר (חיפה), בזמן הזה, אפשר לראות את מוטי ישוב תחת כרזה שכתוב עליה “פעם שלישית גלידה”… טם טם טם

פגישה ארבעים ושש - 5.4.2021

אל, אל, אל, קטלאל (נא לשיר על פי מוזיקת השיר של יחזקאל)

השעה: 12:23 בבוקר יום שבת הוא ה- 30.3.19 עד 14:23.

המקום: החללית של יחזקאל.

מתו: 0!

גלים: מזהיר לפחדן. כעת פחדן.

מספר שעות לפני שנעשה הטקס לשיחזור חצי ידו השמאלית של ארי, ישבנו לנו בחלליתינו הקטה ודני העלאה הצעה חתרנית במיוחד!

פגישה ארבעים ושבע - 12.4.2021

נגלה ???

השעה: 19:23 בבוקר יום שבת הוא ה- 30.3.19 עד 23:23.

המקום: החללית של יחזקאל.

מתו: 0!

גלים: מפחדן לחברותי. כעת חברותי.

פגישה ארבעים ושמונה - 19.4.2021

בדרך למוטי והפמוטי

השעה: 18:23 בבוקר יום ראשון הוא ה- 31.3.19 עד 20:23.

המקום: המקום החדש של מוטי, ממנו נלקח הפמוט שחולל.

מתו: 0!

גלים: מחברותי לזהיר. כעת זהיר.

וכך, לאחר עיכובים רבים וקשיים ניכרים הגענו לטכניון למשרד שאותו הוא החרים. המשרד רגיל למראה, מהודר ויפה אך ללא קסם וקווי דרקון.

מוטי ישוב ליד השולחן ולצידו בובה (רובוט/אנדרואיד). הבובה עשויה ברובה מפלסטיק, יש כמה מקומות בהם היא עדיין פתוחה ואפשר לראות חוטים מציצים החוצה. בובה בעבודה.

אנו ומוטי מברכים זה את זה לשלום. אלכסנדרה תוהה לגבי הבובה ומוטי אומר שזה חבר שלו עם גוף רובוט… הוא תוהה אם נרצה לשתות, כל אחד מזמין את שהוא רוצה ואלכסנדרה מבקשת את המיים בכוס כחולה. מוטי מבקש מהמזכירה את כל זה ללא הרמת גבה בודדת.

אנו עוברים לשיחה הקשה. מוטי שואל למה עשינו את זה, מה אנו נוכל לעשות כפיצוי וכדומה. מתחילה שיחה עמוסה. להלן כמה מהנקודות החשובות שנאמרו:

 • מוטי: מה עבר בראשכם? למה לקחת? לא לא להיות בן אדם?
 • לולו: רציתי לחקור את החפץ.
 • אלכסנדרה:נכון לקחתי, אבל זה כמו להיות בבית. רצינו להחזיר.
 • ארי: איך נוכל לפצות אותך על זה?
 • מוטי (ללולו): שאת תגידי פיצוי הולם. בנוסף זה משהו שיבטיח שזה לא ישנה.
 • לולו: (מהססת וחושבת ואז) אני אעבוד אצלך 3 פעמים בשבוע במשך חודש.
 • מוטי: זה מעט מידי
 • לולו: זה יאפשר לנו להכיר אחד את השני, שזה גם חלק חשוב ביננו.
 • מוטי: כמה שניות? (לאחר שכולנו מביטים בו במבט מבולבל הוא מבהיר) הכוונה כמה ימים תשרתי אותי? אני אחליט מתי להשתמש בימים האלו.
 • לולו: 15 ימים.
 • ארי: לפעמים נצטרך את לולו אז נצטרך רק להסכים על הזמנים האלו
 • מוטי: אפשר להוסיף להסכם שאם לולו לא יכולה לבוא, אז יתווספו ימים נוספים כפיצוי. וגם זה כמות פעמים מוגבלת.
 • מוטי: ואתה דני?
 • דני: אני מוכן שליש מלולו. לעבוד אצלך 5 ימים.
 • מוטי עושה פרצוף לא מרוצה וממשיך.
 • מוטי: ואת אלכסנדרה, מה תעשי את?
 • אלכסנדרה: <מתחילה תשובה כללית ואז> אבל אתה הפלת אותנו לזה - כאשר אתה ויזחקאל תכננתם וגררתם אותנו להתקפה על הזוהר. שהם אלו שחיללו את הפמוט.
 • אלכסנדרה: <לאחר מספר משפטים דומים לקודמים היא ממשיכה> אני מוכנה לייצר או לחפש חפץ שיקיים את ההבטחה שלי.
 • <השיחה בין מוטי לאלכסנדרה ולולו נעה כעת על פסים שבהם דנים כיצד מה שקרה היא בסדר/בלתי נמנע/לא אשמתן>
 • דני: <מתערב לאחר כמה דקות ואומר> מוטי, אתה צודק. שתיהן לא בסדר. <אז הוא חושב על ההצעה הקודמת ואומר> אני מוכן לשרת שליש מהזמן של לולו או לחפש חפץ תואם בשבילך.
 • מוטי: אז למה לא עצרת אותן בעצמך באותה הסיטואציה?
 • דני: רבתי איתן על נושא הלקיחות חפצים לפני הארוע ואחרי, אני מרגיש כבול, שאין לי כבר מה לעשות בנידון. טוב שאתה מבהיר להן את זה.
 • לולו: <לאחר שהשיחה עם מוטי חוזרת אליה ואל אלכסנדרה> זה טיבעי לקחת
 • מוטי: <פונה לארי> ואתה, מה אתה מוכן לעשות?
 • ארי: אני מוכן לעשות משימה אחת בשבילך - בלי מגבלות <הוא מרים את גבותיו ברמז רמז קריץ קריץ).
 • בשלב הנוכחי מוטי אומר שהוא צריך לחשוב ומציע שנחשוב מחדש על מה אנו מציעים לו כפיצוי ומניעת הארוע שוב.

אנו יוצאים לדבר ביננו. הדיון עולה לטונים גבוהים כאשר דני כועס וצועק על אלכסנדרה ולולו על כך שהם לא פסיכוטיות ושלקחת דברים מאנשים זה גניבה ואין לעשות זאת. אלכסנדרה אומרת שזה מלחמה ומותר לה לקחת דברים. ארי מתערב ואומר שזה לא מקובל לקחת מאנשים דברים בכל חברה ובכל זמן שהוא. דני מדגיש שזו גניבה והוא לא מוכן לקחת תשלום עכישו למוטי כאשר שתיהן יכולות לחזור על הדבר הזה עוד פעם שבוע הבא. אלכסנדרה מבהירה שיש מבחינתה הבדל גדול בין אם זה קוסם (עם או בלי תעודת זהות) למול סתם בן אדם (עאבת“ז). והיא מוכנה לא לקחת דברים מקוסמים (עאבת”ז). לולו עדיין מתעקשת שאם הדבר יבוא לה היא תיקח את הדבר. בסוף לולו ממלמלת בחצי פה שאם כאשר זה יקרה נזכיר לה שלא לקחת אז אולי היא לא תיקח את הדבר הבא שהיא תרצה.

אנו חוזרים לחדר ומגלים את הבובה לבדה שם. מנסה לפתות אותנו לגנוב אותה ולהרוס את היחסים עם מוטי באופן סופי. למזל כולנו (ובעיקר מוטי) הבובה פוצחת את פיה בדיבור וכך השיחה מתפתחת לה:

 • הבובה: אני רות.
 • כולנו: אוסף שאלות על מי ומה ואיך וכמה ולמה הוא כזה…
 • רות: הייתי קוסם אבל איבדתי את גופי. היום אני בינה מלאכותית.
 • ארי (ואז דני): האם היה רוצה גוף פיזי
 • רות: כן
 • אנחנו: מה הקטע עם מוטי
 • רות: אתם צריכים להבין שכל מה שקורה כעת עם מוטי נובע מזה שלא הייתם שם בשבילו. זה התחיל עם יחזקאל שלא היה שם בשבילו ואפילו ניצל אותו לרעה. ואז אחרי יחזקאל נאגוס לא היה שם בשבילו. ואז אתם באים לעזור, ויוצאים עם הפמוט כך שגם אתם לא באמת בשבילו. אתם צריכים להיות נחמדים אליו, לבסס אמון איתו מחדש.

מוטי חוזר לאחר זמן קצר.

 • רות אומר שלום ומפגין כבוד לו.
 • אנחנו: מציעים לבנות גוף בשר למען רות
 • מוטי: לא. אתם מוזמנים לדבר איתו ישירות ולעשות עסקה על הנושא איתו, אבל זה לא פיצוי בשבילי.
 • מוטי: אז מה אתם מציעים לי?
 • לולו: אני מוכנה לעבוד בשבילך.
 • מוטי: כמה שניות? (לולו נראית מבולבלת) הכוונה כמה ימים את מוכנה לתת לי כפיצוי
 • לולו: 21 יום
 • מוטי פונה לדני: ואתה?
 • דני: אני אגיב עוד מעט. אני רוצה לשמוע מה האחרים אומרים קודם
 • מוטי פונה לאלכסנדרה: ואת?
 • אלכסנדרה: מוכנה לעבוד בשבילך שבוע - כמו שהצידע דני, שליש מאלכסנדרה.
 • מוטי פונה לארי: ואתה
 • ארי: כמו שאמרתי מקודם - משימה אחת בלי מגבלה, (רמז רמז - קריץ קריץ), כולל הריגה וכל דבר שהוא.
 • מוטי: אתה מבין שאתה מציע משהו שהוא ללא מגבלת זמן?
 • ארי: נצטרך לדון על זה כשתדע איזה משימה אתה רוצה שאעשה בשבילך. אבל אני מוכן לעשות הרבה במשימה.
 • מוטי חוזר לדני: ועכשיו?
 • דני: אני מוכן לעבוד בשבילך שבוע.
 • מוטי: אני לא מרוצה אבל אני חושב שאפשר להגיע להסכמה. אני אחזור אליכם לגבי תשובה סופית אחרי שאחשוב על זה עוד קצת.
 • דני: אני יכול לקבל פרטים של רות לדבר איתו אישית?
 • מוטי מאשר ורות אומר: שלחתי לך כבר פרטים שלי לטלפון שלך
 • אנחנו נפרדים בצורת תרבותית

כשיוצאים רואים את אבי עם אופנוע וסירה נוסע לאן שהוא כאשר כרגע אין אף אחד בסירה! טם טם טם

פגישה ארבעים ותשע - 8.5.2021

אין תועלת לבכות על פמוט שחולל

השעה: 20:23 בבוקר יום ראשון הוא ה- 31.3.19 עד 23:23.

המקום: על כביש 1 בחזרה מחיפה ובחללית של יחזקאל.

מתו: 0!

גלים: מזהיר לפחדן. כעת פחדן.

כעת שסיימנו את השיחה הטעונה עם מוטי, כולנו קופצים על הרכב, חוזרים לחללית, רבים מחדש על כל שנאמר אצל מוטי ועל מערכת היחסים ביננו והיחס שלנו לנושא לקיחת חפצים מאנשים. בסופו של דבר גם אלכסנדרה וגם לולו מסכימות לדבר לפני שלוקחים דברים (ודני מבקש גם לפני שהורגים אנשים).

לאחר שעות של ריבים אנו מגלים שאלכסנדרה רוצה מעבדה של טלפונים על מנת שתהיה לה גישה לטלפונים ודני הולך להשתתף בארוע BSDM בצד של האדון, אשר הבנות רוצות להצטרף אליו גם!

ממש לפני שאנו מגיעים לחחלית הטלפון של כולנו מקבל הודעה. מסתבר שיש שם את ההסכם של מוטי וכפתור בודד להסכמה (אין אפשרות נוספת). רכיבים מרכזיים בהסכם:

 • כל אחד מאיתנו מחויב ל 1,209,600 שניות (14 ימים) של שירות מסור למוטי.
 • השירות לא יפגע בנו.
 • בכל שלב אפשר לשבור את החוזה ולהגיד לא.
 • עד 3 פעמים ניתן לדחות התייצבות לשירות וכל פעם מוסיפה כעונש 259,200 שניות (3 ימים) של עונש על כל 86,400 שניות (יום) דחיה.

אנו דנים בהאם אנו מעוניינים להגיל את החוזה לתקופה זמן, אך לא מגיעים לעדיפות ברורה ומוותרים על זה.

כאשר אנו מגיעים לחללית אנו מראים את החוזה למרי שאומרת שיצאנו בזול. גם תומס אומר דבר דומה. כנראה מוטי מאד מעוניין בשיפור מערכת היחסים ביננו.

תומס בחליפה ועניבה, שרמנטי כמו דוגמן תחתונים, מציין שאם כתוב בחוזה בצורה ברורה שאפשר תמיד לשבור את החוזה אז הסאב-קונטקסט של זה, היא שאם נשתמש בסעיף זה, התוצאה תהיה חמורה יותר מהרגיל!

אנו מסכימים כולם על החתימה על החוזה. אנו מאשרים כולנו יחדיו (נדרש גם סריקה של העיין ושל האצבע). אנו מצלמים סרטון על האישור המשותף שלנו.

כאשר אנו שואלים את תומס אם לעדכן את גיוארג בכך הוא אומר שאין צורך, מוטי הוא זה שרצה את הנושא והוא זה שיעדכן בהתאמה את גיוארג.

אין טם טם טם! טם טם טם!

פגישה חמישים - 10.5.2021

מדברים במעגלים

השעה: 23:23 בבוקר יום ראשון ה- 31.3.19 עד 10:23 ביום שני, הוא ה-1.4.2019

המקום: החללית של יחזקאל.

מתו: 0!

גלים: מפחדן לחברותי. כעת חברותי.

אנו קמים לאחר שנת לילה טובה. ריחות הקפה שמכין דני מציפים את הבית, ואחד אחד, כולם מגיעים למטבח שבקומת הקרקע.

ארי מזכיר, כמנהגו בתקופה האחרונה, שהוא רוצה להרוג את נורית ומוצא הפעם קהל מעוניין בדמותו של דני החברותי. לאחר דיון קצר אנו הולכים לדבר עם הרשויות הלוקליות על הנושא ומוצאים את מרי חותכת הגרונות.

לאור זכרוננו הקצר (אף אחד לא זוכר מה בדיוק אמרו לנו על המעגל) אנו מבקשים שתסביר לנו על המעגל עצמו שיתקיים בשבועות הקרובים מתי שהוא. מרי מציינת שהמעגל הנוכחי (זה של השנים האחרונות) רישמית עדיין לא התפרק כי עדיין לא נפגשנו להכריז על כך, גם אם בשטח המעגל נראה כמו טרפז חולני. אנו שואלים למה לצפות אם כך במעגל והיא משיבה:

הדבר הראשון שיעשו זה להודיע רישמית על סיום המעגל. כעת רישמית קבוצות חדשות יכולות להווצר, ולמרות שאנו יודעים לכאורה על שלוש (גיוארג, נורית ונאגוס) בשטח, כאשר האנשים יראו מה קורה והם יצטרכו להתחייב על דברים בקלות קבוצות יכולות להתפרק או להווצר חדשות. יהיה דיונים וזה יכול לקחת יומיים שלושה ואז המעגל יסתיים כאשר לפתע באורח קסום הכל מסתדר סביב גורם חדש ויש מעגל חדש שלם או שהדיון מסתיים עם מעגל מפורק.

כעת יכול להיות זמן מה בה הגורמים בארץ רבים בנימוס זה עם זה. אפשרי שקוסמים ימותו למרות שמנסים לצמצם את זה. מקובל שאחד (או קצת יותר) מהקוסמים המובילים את הקבוצות ימצא את מותו בנסיבות רצחניות.

ואז כשמספיק קוסמים נראים מתחילים להסכים זה עם זה, מכנסים שוב מעגל ובתקווה אז יש הסכמה, בוס חדש פורח, מעגל חדש זורח והארץ תשקוט לנצח. או לפחות עד הריב הבא.

בשלב הזה דני, החבר הטוב של ארי, שואל את מרי מה דעתה על לחסל את נורית, טרם המעגל. האם זה יעזור במעגל עצמו? היא חושבת שהסיכוי שנצליח נמוך אבל אין ספק שזה יתאים למוניטין הרצחני וחסר העקבות שמסתבר שיש לנו בישראל! היא מרחיבה ואומרת שרוב האנשים מעדיפים שמי שבראש המגעל יהיה עם עקבות. אנו ממשיכים לדוש בנושא מעט ומזכירים את נורית והמקרה עם אור שתקף אותנו. היא אומרת שיש מצב שמרי אפשרה את ההתקפה עלינו בעקיפין ולא באופן ישיר. קצת כמו ראשי ממשלה מסוימים, יש לה שליחים לדבר עבירה והיא עצמה יכולה לשמור על סבר פנים ממלכתי! במקרה הנוכחי זה היה אור, שהוא בכלל בן אדם (!) שעשה את המעשה חסר העקבות ויתכן שהיא באמת לא ידעה על כך. כלומר אולי הוא סיפר לה על זה, אבל היא לא האמינה לכך… למה שתאמין למה שהאנשים שלה מספרים לה?. אז אנו מציאים לשמור לגיאורג החביב שלנו על העקבות, ולא לספר לו באם נלך לחסל את נורית, כך שגם הוא יוכל לשמור על סבר פנים ממלכתי! מרי וארי מחליפים מבט רב משמעות (מבט הראוי לטם טם טם, אבל עוד לא הגיע זמנו!).

הדיון איתה מתגלגל ואנו שואלים מה כדאי לעשות כדי לשפר את מצבנו ומצבו של גיוארג לקראת המעגל. היא אומרת שכדאי לחשוב על דברים שיעזרו כמו לדבר עם עוד בלתי תלויים - כמו הנזיר במדבר שהצליח לא למות כבר שבעים שנה!

דני מעלה את השאלה האם כדאי ללכת להשיג שדים? באם נגיע עם שדים למעגל זה לא ישפר את מצבנו? בוודאי שכן, עונה לו מרי, רק מהיכן תשיג שדים? מסתבר שיחזקאל, אשר היה בעל שד ומתעניין בתורות הנסתר הרלוונטיות, שמר מידע רב ודני הציע לנסות ולחטט בחומר, יתכן שנמצא רמזים לעוד שמות אמיתיים או דרך לשמות אמיתיים של שדים. ואם כן, אז בטח גם נצטרך לקפוץ לגיהנום לבדוק את הנושא… נראה שדני היחיד שמתלהב מהאפשרות הזו.

בשלב הזה לכולם קופצת הודעת אסמאס ממוטי אשר מבקש להגיע לטכניון לכ-יום יומיים. כאשר אנו יוצאים מהחללית אנו רואים ואן עם חלונות חשוכים שעליו כתוב באותיות מוזהבות “אבי טורס”. טם טם טם

פגישה חמישים ואחת - 31.5.2021

יום ללא בשר

השעה: 10:23 בבוקר יום שני ה- 1.4.19 עד 14:23.

המקום: החללית של יחזקאל, כביש החוף והחדר של מוטי

מתו: 0!

גלים: מחברותי לזהיר. כעת זהיר.

וכך, עליזים וחדורי שליחות, אנו מדלגים לתוך הואן טיולים המקצועי של מוטי אשר מברך את כולנו בחום. חוץ מדני אשר היה חברותי, אולם הלחץ והפחד בלצאת אל העולם הרחב, האפל, התוקפני והרצחני מוביל לגל שינוי שבסופו הזהיר מציץ לעולם.

אנו מתקשקשים לנו בכיף עם מוטי שואלים אותו עליו עצמו. לשאלתו של דני הוא אומר שבמובן חשוב יש לו תעודת זהות, אבל הוא הגיע לעולם הבשר ולכן אין הוא בן אדם. קשה לו לתקשר עד למאד, איתנו הוא מסוגל לדבר כי אנחנו נוסעים. כאשר אנו לוחצים לדעת מהו, הוא אומר שלעיתים קוראים לו פסיכופומפ. ואכן הדבר המרכזי שהוא רואה זה נשמות. אנו שואלים אם הוא גם מסיע נשמות מתים והוא אומר שהוא לא מבחין בהבדל בין נשמות מתים לחיות. הוא רואה רק את עולם הקסם וקשה לו לראות את עולם הבשר (בדיוק ההפך מבני אדם). כאשר אנו שואלים האם יש מפה לגבי מקומות הקסם שהוא מטייל בהם הוא אומר שמפה זה של עולם הבשר אז הוא אפילו לקרוא מפה לא מסוגל. הוא מציין שיש לו נסיעות בהם הוא מצליח יותר או פחות לדבר. זו נסיעה טובה, שבה הוא מסוגל יחסית לתקשר עם בני הבשר. הוא לא בוחר או אפילו יכול לבחור מתי הוא עושה נסיעה. הוא פשוט עושה את זה כשנדרש.

דני אומר ששווה לנסות ולייצר סיטואציה שבה הוא הכי קרוב לעולם הבשר ומסוגל לתקשר, בצורה מלאכותית. לאתר כזה סוג של זמן ומקום ואז לעשות איתו שיחה שבה אולי נוכל לגלות יותר זה על זה כי התקשורת שלנו תהיה טובה יותר. למען זה הוא תוהה מתי היו נסיעות טובות יותר או פחות לתקשורת. מוטי עונה שהיה הכי טוב לתקשורת כאשר שברנו את הזוהר והיה הכי חלש בפעם הקודמת שנסענו איתו למוטי. לולו שואלת האם הוא נהנה לקחת אותנו ומוטי אמור שכן. היא ממשיכה ושואלת האם הוא מסופק בעשייתו, וגם כאן הוא עונה בחיוב. ממה הוא מסופק, היא מקשה עליו, והוא אומר שמהקשר ומהדרך. וככל שהוא מסופק יותר כך מגיעים מהר יותר. ואכן אנו רואים את הטכניון מקדימה למרות שלתחושתנו היינו אמורים רק להיות במחצית הדרך. בדיקה בשעון מעלה שאכן טסנו את הדרך בצורה שהיא קרובה לבלתי אפשרית, אבל עדיין בצד הזה של האפשרי. אנו מסכימים עם אבי שננסה בפעם עתידית שהוא יקח אותנו למקום שהוא רובץ בו רבות. הוא מזהיר אותנו שיש שם מעט מאד בשר, אבל המקום עצמו מרתק.

כשאנו יורדים אלכסנדרה משאירה טלפון שלה באוטו למרות שמוטי אומר לה שהטלפון בשרי ולכן אין בו את היכולת להשתמש בו.

נכנסים לטכניון, עולם לחדר של מוטי שם אנו פוגשים את רות האלמותי. בשיחה הקצרה איתו אנו מגלים שהוא איבד את גופו לפני 16 שנה אחרי שהיה חולה קשה במחלקה ניוונית.

מוטי מגיע ושואל אותנו אם נרצה מיד לצלול לעניינים או לעשות שיחת דיומא קודם. אנו שמחים לדבר קצת על הא ועל דא אנו שואלים לחוות דעתו על אבי. כאן הוא אומר שפרדיגמות שונות תופסות את אבי בצורות שונות. בתכלס יש על אבי כל מיני תיאורים: קדוש, מלאך או נביא. וזה אמור להסביר לנו מעט על מה ומי זה אבי. הוא ממשיך ואומר שאבי הוא כמו אל נהר ברומא העתיקה. חזק לסוגו אבל זה לא האל היהודי/נוצרי.

בשלב הנוכחי הוא אומר שאנו לא מכירים אותו מספיק אולם הוא עוסק בשני סוגי מחקרים. הראשון והברור מאליו הוא הקסם הטכנולוגי שלו. אולם הוא גם חוקר את המטא-קסם. את הקסם של הקסם. או כפי שהוא מעדיף להגיד, המדע של הקסם. כאשר אנו מבקשים דוגמאות על נושאים שהוא בודק אז הוא מרחיב שהוא עושה השוואה בין פרדיגמות שונות ובאופן כללי הוא על הגבול של הדרדרות לטירוף. מסתבר שאלו שחוקרים את המטא-קסם משתגעים לעיתים קרובות. אז הוא טוען שהוא נזהר. הוא לא באמת חוקר את הקסם אלא הוא רק *אוסף* מידע על פרדיגמות שונות וקסם. הוא חוקר אנתרופולוגי לקסם.

הוא חוזר לדון באבי. מבחינתו ומבחינת הקסם שלו (וכאן הוא מדגיש שכמו כל קוסם, הוא תופס את הקסם שלו כאמת מוחלטת בעולם גם אם הוא מסוגל לתקשר עם השקר ההרמטי שלנו), אבי הוא מעין deamon שרץ על מחשב. הוא מציין שלאבי יש זכרונות עוד מהתקופה שהוא היה תינוק (בעל תעודת לידה). ןכאן אנו מגלים שמוטי דיבר רבות עם אבי. מוטי תוהה איך הגיבו לאבי ההורים שלו, כי אבי הוא מקרה מאד קשה. אבל את זה הוא משאיר לנו כשאלה פתוחה לחקירה עתידית.

דני תוהה כמה פרדיגמות יש בעולם? מוטי מדגיש שזה בעייתי להגיד כזה דבר בגלל הזליגה וההתפתחות וההתפצלות של פרדיגמות אבל הוא מעריך שיש כ-100 מובחנות זו מזו וכנראה כ-30 פרדיגמות על.

כאשר הוא נשאל כמה לאחור הקסם קיים באדם, הוא אומר שלדעתו זה חוזר מאות אלפי שנים לאחור. כנראה מאז שהומו סאפיינס נהיה הומו.

כאן הדיון עובר לקסמים שמשפיעים על העבר ומוטי אומר שבהחלט יש קסמים כאלו וזה לא מסובך כי כאשר הקסם משפיע על העבר הוא משנה הכל וכעת אנו חווים את השינוי. ההסבר כיצד זה נעשה מורכב ותלוי בפרדיגמה, אבל התוצאה פשוטה וברורה. שינוי בהווה וקיימים זכרונות של עבר שונה.

עוד שאלה למוטי זה לגבי האם יש פרדיגמות שוות יותר או פחות. מוטי מציין שלגבי השאלה האם כל פרדיגמה יכולה בסיטואציה מסוימת דברים שפרדיגמה אחרת יכולה לבצע אז התשובה לדעתו כן.

בשלב הנוכחי הבנות נהיות קצת חסרות סבלנות ומוטי עובר להסביר לנו על מה שיקרה ובשביל מה הוא קרא לנו לכאן.

הוא אומר שהוא רוצה לעשות משהו בין ביקור בגהנום ומכללה בלתי נראית - מה שהוא קורא לו מטריצה. בחוויה נשתנה (אבל לא באמת) נלבש זהות אחרת. אנחנו לא נדע שהוא (מוטי) ביקש את זה ולא נדע שצריך לצאת מזה. פשוט ניה בתוך הדבר. הדבר נועד למען מטרה מחקרית. כאן הוא מסתכל על דני ואומר, שגם אם נחווה שאנו הורגים מישהו, כשנצא נדע שאין הדבר כך ואף אחד לא מת במהלך מטריצה זו.

הוא מספר לנו שהוא ורות הרכיבו את הבסיס של המטריצה כמו משחק Sand Box. מטרת המחקר היא להעשיר מודול למידה (ולא בינה מלאכותית, הוא מדגיש מספר פעמים) על סיטואציה אפשרית בארץ (או בעולם). מסתבר שהוא מאמן כבר מזה כמה זמן את אותו המודול וזה סוג של מכונה לומדת (ולא בינה מלאכותית).

הוא יבצע טקס טכנומאנסרי שישלח אותנו לתוך המטריצה. אנו צריכים לבצע מעשה או פעולה שמנוגת למהותנו על מנת להעלים אותנו מכאן לקראת הכניסה. הסיבה שהוא לא רוצה שנזכור מי ומה אנחנו זה כדי לא לזהם את העולם. שנגיע נקיים. הוא אומר שאם אנו רוצים לחזור עם משהו מהעולם אז יש לזה טכניקה ושנגיד לו.

דני רוצה לחזור עם הידע על איך עושים מטריצה, כי זה נראה כסוג שונה של מכללה שיתכן שיהיה בעל תועלת, אולם עם כל שקרה בהמשך הוא שכח להגיד את זה למוטי.

כולנו מנסים לייצר משהו שלילי או מנוגד לטבענו.

 • ארי - על מנת לשכוח את עצמו הוא שותה בירה
 • אלכסנדרה - מוחקת שורה!
 • לולו - מזייפת שירה
 • דני - שבהתחלה מנסה, כמו בגהנום, להתעלל באחרים (בלולו) מגלה שזה לא מנגד כראוי ולפיכך הוא מתעלל בתמונה בפוטושופ שזה פגיעה בידע הטכנולוגי שלו.

הכל משתנה! כמו חשכה שאנו נופלים ושוכחים את עצמנו!

 • אלכסנדרה - שמה אלכס. אובססיבית לרגשות. ניו אג'רית.
 • ארי - רוצח פסיכופט בלי שום אמפטיה. בן אדם שמודע לקיום הקסם אבל אין לו קסם.
 • לולו - גבר. קוסם. חסר בית. סוג של יחזקאל. ראתה חזיון שבו גנבו למישהו משהו וזה עוול וקטסטרופה לדעת וחייבים לתקן את זה. היא מוכנה לתקן את העוול בכל דרך שהיא.
 • דני - בבסיס דני אבל מבוגר הרבה יותר. חי בעולם יציב. חוקר קסם (וברובו לא משוגע!). בודק את (ארי) עם התלמדיה (אלכסנדרה) שלו. הוא משקיע ב (ארי) סימים ומימים על ימין ועל שמאל ומשדרג אותו שיהיה סטיב אוסטין ששווה שש מליארד דולר! הוא מקדם את ארי כאדם שמודע לקסם ולא נופל לאשליה של אין קסם.

הארוע שקרה הוא שקוסם שביקר את (דני) גנב ממנו את הצל שלו! הוא עשה את זה כי הוא היה יכול. מדובר במעשה נוולה אמיתי ודני חייב ללמד אותו לקח שהוא לא ישכח!

לגנב קוראים בוריס! טם טם טם!

←– הערת מנחה: היות ודני לא סיפר למוטי על כך שהוא רוצה לדעת על המטריצה ולצאת עם זה, אז יהיה לו את הזכרונות של מה שקרה והוא יוכל לעבוד על זה עם תומס ולגלות איך עושים מטריצה —>

פגישה חמישים ושתיים - 7.6.2021

נגלה ???

השעה: 10:23 בבוקר יום שני ה- 1.4.19 עד ??:23.

המקום: החללית של יחזקאל.

מתו: 0!

גלים: מזהיר לפחדן. כעת פחדן.

כל פרקי הסיפור נמצאים כאן

סוף פרק חמישי - ????

ezekiel_s_spaceship/פרק_חמישי.txt · מועד השינוי האחרון: 2021/06/07 20:38 על ידי jobu523