כלים של משתמש

כלים של אתר


miflaga:כיכר_העיר

נאום פתיחה.

הדמוקרטיה האתונאית התנהלה באמצעות צעקות. דרך ישירה ויעילה להבטיח שהנבחרים יקשיבו לבוחריהם.

תקשורת ההמונים חיסלה את הנאומים בעלי התוכן, היא הפכה את המראה החיצוני, את היכולת לצמצם במקום להרחיב, את שטחיות הדיון ושורת המחץ לתכונות הנדרשות מהפוליטיקאי. במקום שהנבחרים ידאגו לעשיית הצדק, במקום שיהיו מחוייבים לערכי השוויון והאחווה, הם הפכו להיות בובות של אינטרסים כלכליים ורגשות רגעיים של אספסוף משולהב.

במקום מצב שבו נציגי הציבור מציגים רק מצג של דעותיהם, מצב בו חברי כנסת אינם פועלים למען אמונתם אלא למען מה שהם חושבים היא אמונתם של אחרים, אנו מציעים אפשרות אחרת. 3 השנים הצפויות עד לבחירות יאפשרו לציבור לבחון מועמדים. אנשים שהיושר שלהם ידון לא רק לקראת הבחירות, אלא באופן שוטף. אנשים שיקדישו את חייהם לשכנע את ציבור המפלגה בצידקתם, והוא מבחינתו ינתח את דעותיהם ויעריך את כישוריהם באופן ישיר. המועמדים לא יעבירו את זמנם בליקוק לחברי המרכז, תוך הצגת חיוכים מכניים וברכות סדרתיות, אלא בניסוח משנה סדורה הכוללת יעדים ודרכי פעולה. הידע לפתרון הבעיות בישראל לא נמצא בידי קומץ מומחים מטעם, או גנרלים החושבים באופן זהה ופועלים באופן זהה. הפתרונות נמצאים במסגרת הקהילה האזרחית של מדינת ישראל. קהילה זו תוכל לעשות שימוש בוויקי כדי להוביל את ישראל לעתיד טוב יותר.

הנבחרים של הוויקי לא יהיו אלו היכולים לסדר ג'ובים, הפשרת אדמות ומכרזים. אלא אנשים שייצגו באופן את הולם את מה שהציבור מאמין בו כדרך הנכונה לניהול המדינה.

חופש התוכנה המאפשר את קיום הויקי, יבטיח בעתיד גם את החופש של אזרחי המדינה ועל זאת תודתנו לו נתונה.

מנגנון שקוף כמו זה ,זה מנוע היחיד להצלחה של כולנו, כי בדפים אלו יכתבו מה שאנחנו מאמינים ולא מה שאחרי מנסים לשכנע אותנו במדיות השונות, שקיפות מאפשרת ניקיון כפים מה שכיום הוא מצרך נדיר. אז קחו חלק!

miflaga/כיכר_העיר.txt · מועד השינוי האחרון: 2013/11/06 23:47 (עריכה חיצונית)