כלים של משתמש

כלים של אתר


seeds:קליסטר

הקליסטר

תחנת חלל/בית חולים צבאי, חלק מהצי השישי של מנטיקור. ניתנת לתזוזה באיטיות רבה בעזרת שש ספינות הובלה שמשמשות כמנועים שיכולות לקחת אותה אפילו אל תוך ההיפר-ספייס. תחנת החלל מורכבת מחמישה טבעות. שתיים ענקיות במיוחד ושלוש קטנות. הסדר הוא ענקית, קטנה, ענקית, קטנה וקטנה.

הספינה שייכת לחברת טאבני, ומסתבר שעושים שם ניסויים בבני אדם. הן Fusion והן InFusion.

דמויות ללא שחקן שהם באמת ללא שחקן

דמויות ללא שחקן עם שחקן או מתות

תקציר הפרק

לאחר הבלאגן בעדן נמלטים בני החבורה לכיוון מנטיקור, היכן שהם מאמינים איש אינו מכיר או מחפש אותם. בדרך הם קולטים תשדורת מצוקה , ויוצאים מהעל-חלל, להושיט סיוע.

תחנת החלל, קאליסטר, נפגעה במעבר מהעל חלל ומרבית גוררותיה חסרות, כנראה מפוזרות בחתיכות מסביב. מאחר שרק התשדורת האוטומטית פועלת, ולא ניתן ליצור קשר עם נפש חיה, החבורה מחליטה לעגון ולבדוק מקרוב. אלא שמערכות החירום של התחנה נועלים את להט במעגן, והצוות נאלץ לצלול לעומק העניינים כדי לשחרר את להט, ולבסוף גם את אנשי התחנה כולה.

נקודות עניין:

 • הקאליסט היא תחנת חלל, בשליטת משפחת טאבני, המכילה סקטור צבאי גדול, בית חולים בו נעשים פיוז'נים שנויים במחלוקת (ראו תפלץ) ואזור מסחר גדול. בהווה היא חוזרת מאזור ל_פוטש, שם היא אספה מתנדבים לצורך אותם ניסויים (עדיין ראו תפלץ).
 • הארועים שפקדו את התחנה, כ24- שעות טרום הגעת החבורה, החלו כשחומר מחשלי מעובד הוזרק לגורמי מפתח בצמרת הצבאית (כולל מפקד הספינה, הנווט ועוד). הגורמים יצאו מדעתם והחלו לשלוח פקודות סותרות שהביאו לקריסת המערך הצבאי. במקביל הורעלו אינפוזיות באותו חומר ממש. והטרוף התפשט סביב.
 • החומר המחשלי הובא לבית החולים כבר מזה זמן לאחור, במטרה לנסות ליצר אנשים בעלי כוחות סייקי (?), אולם התגובות הקיצוניות שלו עם חלק מהגורמים הביאו לסגירת הניסוי. סייקו ג'ים (במקור סייקי), היה במקור דוגמא למקרה מוצלח, אנשים מלפוטש, מאידך, הגיבו רע מאד.
 • הגורמים המסייעים בתוך התחנה (לדוגמא ניר טאבני) עשו זאת מאמונה שהם פועלים מטעם המחתרת, שמטרתה לחשוף את הזוועות המתרחשות בבית החולים, וכי התוכנית היא לנטרל את הצמרת הצבאית, ולהביא את התחנה אל לב ליבה של מנטיקור, היכן שאיש לא יוכל להכחיש את הנעשה.
 • תלים דמויי תל מחשל התפתחו בקאליסטר: הראשי הוא זה של סייקו ג'ים, והמשני הוא של טימא נוכ'טמון, שיצא לתקוף את סיקו ג'ים (שהשטלת על כל המערכות האוטומטיות), ולבסוף נפל אל הפטרן המחשלי.
 • סיקו ג'ים חיפש מישהו עם יכולות גרביטציה (האסן) בשביל שיקפיץ את התחנה משם מסיבות אלטרואיסטיות - להציל את אנשי התחנה מהגורל הצפוי להם מהגורמים במנטיקור 1, שודאי יגרסו את כולה במטרה להשתיק את מה שארע כאן. האסן לבסוף שיתף איתו פעולה והקפיץ את התחנה משפחה_לא_בוחרים|למקום אחד בחלל]]. בתהליך מתו כמחצית מאנשי התחנה, ואילו חברי הצוות של להט, ולהט עצמה, היוו גורמי שליטה וביזור משמעותים בתל.
 • הקליסטר התפרקה במעבר, נותרו כ-15 אלף איש על התחנה. וחברי הצוות יצאו [משפחה_לא_בוחרים|למסע]] אותו יזמה בוסון לונג, על מנת להשיג אמצעי תחבורה למלט את האנשים למקום מבטחים הרחק ממנטיקור. היא שלחה איתם את הזונה, ואילו הסוחרים שלחו עמם את דיגו.
 • המספר 12 עלה בשני הקשרים - 12 הגורמים עליהם ערכו ניסויים כאן בבית החולים, שסייקו ג'ים חש בהם, והבחין אותם מן השאר. התריסר הזה נעלם, נלקח, מן התחנה עוד לפני הגעת החבורה. בנוסף 12 איש הוברחו לתחנה על ידי ניר טאבני כדי לבצעה את הפעולה החבלה.
 • התמנון היא מטאפורה שסייקו ג'ים השתמש בה כדי לתאר את הגורם הכוח העצום שנגע בו (בתודעתו? בגורלו?), ושעל פי הבנתו נגע גם בהאסן. (נעמי??)
 • באלאשי קשר את נפשו בנפש כלבי הפיוז'ן, אחרי שהציל את דוג 1 בקרב על הקפטן וההפסיכולוגית. בסופו של דבר נותרו שנים בלבד, דוג 1 ששמו שונה לג'נסיס, ודוג 4 שעלה בהיררכיה לדוג 2 ושמו שונה לאקסודוס.
 • לופה, שליקקה כל מה שרק יכלה באזור, ילדה על הספינה, בלב התל של סיקו ג'ים, לא לפני שהיא אספה לעצמה שני חתולי פיוז'ן כשומרי ראש. נומה אומנם מתה בקפיצה הגדולה, אבל קייג'ין המשיך עם נומה ובצוות של להט, בשעה שחתול הפיוז'ן האחר נותר עם אחיה וילדה שהגור בחר לטפל בו.

בקרוב...

מרקוס

רנץ' ו-קי

seeds/קליסטר.txt · מועד השינוי האחרון: 2016/05/12 19:09 על ידי jobu523