כלים של משתמש

כלים של אתר


seeds:משפחות_במנטיקור

המשפחות המורבעות

התקופה: האמפריה האלקיודית, המוקדמת – בין 5-10 אלפי שנה לאחור.

האזור: זרוע הגלקסיה המקומית

בתקופת הזוהר של האמפריה, כאשר החלום של האחדות בין המינים שלט (הקונסילום), בכוכבים שונים הרביעו את מיני הויטא השונים. יותר ממאה מינים שונים במאות כוכבים, אותם ליוו עשרות מינים מהאלקיויד אשר התפתחו והתקדמו ביחד. כך שכנו לתפארת מערכות השמש: טאבני, אדוניס, ראשה ועוד. הכוחות הבוסריים גדלו ברבות הימים למה שאנו מכירים היום. ברור שלא מדובר רק במינים האנושיים, אלא בכל המינים הרבים שפשו אז. יתכן שיש שרשנים מאדוניס או מאוסטרא. פארמינידים מראשה וקריס-טומנים מטאבני.

ראוי לשים לב שלמרות שהפינקרטונים בברור הגיעו ממערכת שמש עם קסטוס מובחן, לא ידוע על כוכב בשם זה.

כאשר האיגניטוס חזרו, והחלה העבודה על ההתאבנות הגדולה (המורס סולא), העבודה התמקדה באוסף ספור ונבחר של מינים שונים אשר ברבות הימים יצאו מתוך המורס סולא בחזרה אל הקוניסלום. השרשנים, בני האדם, פארמינידים וקאטליינים.

המשפחות הגדולות במאנטיקור

התקופה: אלף השנה האחרונות. עד ימינו.

האזור: האמפריה של מנטיקור - המתפרשת על פני כמעט 100 שנות אור

משפחה תקרא גדולה אם היא הוקמה על ידי אל או אלה (אלו בודדים שהתרוממו לכדי בני אלמוות. ישנו אחד כזה בדיוק מכל משפחה והם מגדירים את תחילתה), ובימינו הן מתפרשות על פני מספר פלנטות בהן בני המשפחה התפתחו בזמנים שונים. המשפחות מבוססות על תפיסה גנטית מחד, ועל תפיסה תאגידית מאידך, כשכל משפחה ממוקמת אחרת על הציר הזה. בשנים האחרונות התפיסה התאגידית התחזקה על חשבון התפיסה המשפחתית-גנטית. אנשים שהוזמנו להצטרף (להלן Ascension), נקראים מרוממים והם הופכים לחלק ממנה ומשנים את שם משפחתם בהתאם. לרוב הם גם יפעלו לקדם את הגנים שלהם בתוך המשפחה הגדולה.

השמות של האצילים מוגדרים בצורה הבאה: מקובל להוסיף אל תוך השם של האדם את את שמו הפרטי של המרומם המתאים (כמובן שם המשפחה הוא שם המשפחה הכללי) עם הקידומת א'. לעיתים קרובות מציינים את שם הפלנטה אליה אתה שייך על מנת לבדל בין בני המשפחה השונים. הקידומת כאן היא ד'. לדוגמא אישתאר, באם היא הייתה חלק מהמשפחה הכללית, תקרא - אישתאר א'מתבטרמעת ד'עדן טאבני. פרטים על התארים השונים נמצאים כאן.

מבנה פוליטי

וועדת הכוחות המאוחדים: לכל משפחה יש את הצבא שלה. במלחמות הגדולות שהיו עם השביס, הכוחות הצבאיים האלו מצאו את עצמם לבד, לאורך זמן עם אוכלוסיה עויינת והם נאלצו לשלוט בהם. על מנת לאפשר זאת בצורה שהם ראו כראויה הם הקימו וועדה שמטרתה הייתה שליטה יומיומית באזורים בהם הם שלטו. לקראת סוף מלחמות הוי-2 (לפני כ270 שנה) הוועדה הייתה מספיק חזקה, והשלטון במנטיקור היה מספיק רקוב, כך שהקבוצה חזרה ובצעה חצי הפיכה - התוצאה הסופית היא שהוועדה היא זו השולטת בחיי היום יום באמפריה. למרות המאמצים לפרק את הוועדה (אשר בין כוחותיה יש את בית אדוניס וכדומה), היא מצליחה לקיים את עצמה. הועדה המרכזית מורכבת מ- 16 כוחות של משפחות גדולות. הוועדה הגדולה מורכבת מ 84 כוחות. הוועדה מפוזרת כך שבכל עיר יש נקודת פיקוד (שווה ערך לעיריה)

בית הלורדים במנטיקור מכיל אך ורק בני משפחות גדולות. כל משפחה שולחת נציג. ישנם 134 נציגים כאלו. בית הלורדים אחראי ומצביע על כל נושא החוקים, ומעקב אחרי הוועדה בביצועיה.

בית הפרלמנט במנטיקור מכיל משפחות שכאשר הם רוממו אל הפרלמנט הם עשו זאת בזכות ההון הכספי+השטח הפיזי+נשלטים. בבית הפרלמנט ישנם 847 משפחות שונות. גם הם מצביעים על כל החוקים. כל החוקים הקשורים לניהול ההון של הוועדה חייבים באישור אך ורק של בית הפרלמנט.

ראוי לשים לב שחוקים חייבים באישור שני הבתים. חוקי התקציב של הוועדה דורשת אישור בית הפרלמנט בלבד.

משפחת טאבני

משפחת אדוניס

משפחת אוסטרא

משפחת ראשה

משפחות נוספות שעוד לא פגשנו

המשפחות גדולות והמתרוצצות

חלק מהמשפחות הגדולות לא מטריחות את עצמן עם בית הלורדים ועסוקות במזימות מאחורי הקלעים

משפחת פינקרטון

המשפחות הקטנות במאנטיקור

יושבות בבית הלורדים הקטן, ובשונה מהמשפחות הגדולות לא מתפרסות על הרבה פלנטות, אלא מוגבלות למנטיקור והשביס.

משפחת האריס

משפחת האריס

משפחת נוזיל

seeds/משפחות_במנטיקור.txt · מועד השינוי האחרון: 2015/04/27 19:21 על ידי jobu523