כלים של משתמש

כלים של אתר


supernova:רואלד_אוטין

רואלד אוטין

צמא לידע

רואלד אוטין(42) הוא גילגול מעודכן של Brain, הז'יטון של טליה. הוא אומנם איננו תמנון חייזרי פיסח בבית של אציל אחר, אבל הוא מאושפז בבית משוגעים. האצילים אריאל, קאליבן, אריה וגבע התוודעו אליו דרך הבנות שהביאה עםה הפעולה של בופסי כשנכנסו אל שיקגו.

היסטוריה

אוטין מגיע ממשפחה עמידה בשיקגו שדאגה מגיל צעיר לטפח את יכולתיו האינטלקטואליות. הוא למד מתמטיקה והיסטוריה בהררוארד, ונשאר בה למעלה מעשור משלים תארים באנתרופולוגיה ופסיכולוגיה. הוא נחשב לתלמיד מבריק שזכה לתמיכה רחבה מצד פרופסוריו, וזכה למילגות מחקר רבות. התזה האנטרופולוגית שלו הובילו אותו לאנטרטיקה שם הוא עבר, על פי עדותו, חוויה מסטית מטלטלת. הוא נטש את המחקר המקורי שלו ויצא לבצע את מה שהוא כינה “המחקר ההיסטורי האמיתי הראשון”.

אוטין בילה למעלה מעשור בחיבור מחקרו האקדמי. היו אלו שנים טובות.

כשחזר להגיש את ממצאיו המרתקים לקהילה האקדמית ניתקל בקיר של סרוב וזלזול. הוא הוציא את הספר לבסוף בהוצאה פרטית. הספר אומנם עורר עניין בקהילות הלא אנשיות שבא עמם במגע אך גם שם לא זכה למעמד קנוני. מתוסכל נסע אוטין לסין למשיך במחקרו. בביג'ין הוא חווה “תובנה מטלטלת” נוספת שהותירה אותו מבועת. הוא יצר קשר עם משפחתו וביקש מהם להשיב אותו הביתה. למחרת היום הוא הושב אל שיקגו ואושפז ב-Hartgrove אחרי שהובחן כזכיזופרן דיכאוני בעל נטיות אובדניות.

המחלה

על פי סיכומי רופאיו נראה שאוטין אינו מסוגל להבדיל בין מציאות לדמיון. עובדות פנטסטיות שמתבססות באופן רופר על מיתוסים ופולקלור תופסות אצלו מעמד של עובדה מדעית. נראה שבאנטרטיקה חווה אוטין התקף פסיכוטי ראשון שהביא אותו לחוות את המציאות בצורה אקסצנטרית, אולם לא פגעב בתפקודו היומיומי. בביג'ין סבל כנראה מהתקף שני שהותיר אותו ללא יכולת חיונית זאת.

על פי אוטין חווית האני שלו מסולפת, והוא היה בעברו יצור חייזרי מכור למוחות גורמים תבוני.

על התמונה

אוטין הוא השוטה. מלבד הריפרור האסטתי לנושא הטארות במשחק, הוא נבחר משום שהמסע שלו הוא להבנת העולם (בשונה מהנזיר שהמסע שלו היא פנימה). מלבד זאת אצטט שורה מויקיפדיה שזכתה לתומת לב מצידי:

These archaic words mean “the madman” or “the beggar”, and may be related to the word for 'checkmate' in relation to the original use of tarot cards for gaming purposes.

supernova/רואלד_אוטין.txt · מועד השינוי האחרון: 2013/11/02 18:00 (עריכה חיצונית)