כלים של משתמש

כלים של אתר


resha:טאם_טאם_טאאאםםם

חלק 1

25/5/06

שתי אפשרויות:

1) ירדתי לגמרי מהפסים. 2) יצור כחול עם מצנפת ומכנסיים לבנים ניהל איתי כרגע שיחה.

רק לפני שעה וקצת הייתי סטודנט ממוצע עם נטיות רשע ממוצעות שבמקרה מבלה את זמנו הפנוי מתחת למרפסות עץ, ועכשיו אני הבחור שמדבר עם דרדסים. אין ספק שזה היה מוזר. שכבתי שם על האדמה, ופתאום שתי עיניים כבויות ועצובות הסתכלו עלי בחושך. אם נניח לרגע שזה נורמלי שדמות שראית כל יום ראשון בבוקר בטלוויזיה מדברת אליך, אפשר לומר שהוא ממש רצה לנהל איתי שיחה. הוא נראה די מדוכא. המצנפת הייתה מלוכלכת, כמעט אפורה. היו לו זיפים והוא עישן סיגריה קטנטנה.

“תגיד”, הוא אמר, “אתם עדיין פה, בני האדם?”

“אההה…. כן….”, עניתי (דההה…. מה אני, עז? אבל בהתחשב בפוזיציה שהייתי בה עדיף היה לשתוק).

“שיט”, הוא ענה.

“למה, לא היינו אמורים להיות פה?”, שאלתי.

“פפפחחח! הייתם אמורים לעוף מפה מזמן. בוא אני אספר לך סיפור”. אם הוא לא היה אומר את זה בקול צרוד מסיגריות כמו של אישה בת 50 שמעשנת שני פאקטים ביום זה היה נשמע יותר אטרקטיבי. מה שלא יהיה, החלטתי להקשיב.


חלק 2

סיפורו של הדרדס

“אתה חייב להבין, מאיפה שאני בא אין יצורים כמוני. כולם תכולים, נקיים, עם מצנפות צחורות וחיוך מאושר על הפנים בכל רגע נתון. על הכוכב שלי, גרגמל…”

“רגע, רגע, מה הכוכב, זה השם של היהודי הזה שרודף אחריכם כל הזמן…”

“ילד, תשתוק ותקשיב, בסוף תבין הכל. אני אחזור לסיפור…. בקיצור, על גרגמל כולם היו מאושרים כל הזמן. אבל מה, בכל גזע שנוצר תמיד יש מוטציות. גם אצלכם, רק שאתם שולחים אותם לפוליטיקה.

אצלנו שנה אחת נולד דרדס-גור קטן ושמו דרדסבא. ודרדסבא גדל להיות דרדס-גבר עצבני. דרדס-ערס, אפשר לומר. הכל עצבן אותו, ובמיוחד האושר הנצחי שהכוכב הזה היה שרוי בו. הוא כמובן עורר הרבה רעש, בייחוד בקרב דרדסיות שלא הבינו למה הוא מושך אותן יותר מהדרדס-בעלים המאושרים שלהן.

מה שלא יהיה, התברר לדרדסבא מהר מאוד שאמנם החזות של גרגמל היא חיוכים וחיבוקים, אבל בשטח מסתתרים תאים רדומים של דרדסים עצבניים כמוהו. האינסטינקט הראשוני שלו היה לפוצץ לכוכב הזה את הצורה. רק מה, זה לא כיף אם היצורים שאתה מנסה להכחיד מקבלים את המוות בשמחה וגם שרים שיר קטן בדרך.

דרדסבא החליט למצוא כוכב דומה, אבל עם יצורים עצבניים כמוהו, שיהיה פייט אמיתי. שמת לב שהכוכב שלכם נראה כחול מבחוץ? גם שלנו. אחרי חיפוש קצר בשמיים החליט דרדסבא עם פעילי השטח שלו והמאהבת, דרדסית, ללכת להראות ליצורים שעל הכוכב הכחול הזה מה אנחנו שווים. חוצפנים, לצבוע את הכוכב שלהם בדיוק בצבע שלנו.

קיצר, מצאנו את הדרך בקלות, ונחתנו ביום בהיר אחד, בזמן שאף אחד לא שם לב. כמה צחקנו כשגילינו שאתם באמצע מלחמה כלל עולמית. כ”כ טיפשי, כל הצלילים הצורמים האלה שיצאו מכל בונקר אפשרי. את מי חשבתם שתפחידו? אופייני, וגם משמח. משמח קצת פחות היה הגילוי שאתם גדולים מאיתנו פי 200. אבל את דרדסבא זה רק עצבן. אמרתי כבר שהוא בחור עצבני?

אגב, סיפרתי לך שהריון של דרדסית לוקח שלושה ימים? בתוך כמה שנים הצלחנו להתפרס כבר על ארבע יבשות, עם תאים פעילים בכל מדינה, איצטדיונים קטנים למרוצי ג'וקים, זירות אגרוף, סופרמרקטים קטנים וחנויות אופנה כדי לרצות את הנשים ושטחי אימונים כדי להכין את עצמנו ליום הגדול.

מה אתה מפהק? טוב, אני אנסה לקצר. אני לא זוכר מתי זה היה, אבל באיזשהו שלב עלה דרדסבא על רעיון מבריק – לכם יש את יתרון הגובה, אבל אין על המוח התכלכל שלנו. אנחנו נציג את עצמנו לעולם בסרטונים מצוירים חמודים, נגרום לכם לחשוב שאנחנו לא מאיימים, ואז נתקוף ולא תבינו מאיפה זה בא. שאלת על גרגמל? נו, דרדסבא היה חייב להכניס עקיצה לכוכב הבלתי נסבל שהוא ברח ממנו.

הבעיה התחילה כשהסרטים המצוירים הפכו ללהיט. בן לילה נעשה דרדסבא סלבריטי. פוסטרים, מרצ'נדייזינג, פרסומות לפפסי. הוא שכח בשביל מה הוא הגיע לכאן, ובדרך את החבר'ה שהגיעו איתו. אף אחד לא ממש ידע שאנחנו קיימים, אבל לתאגידים הגלובליים זה לא שינה, הם הפכו אותו למיליונר.

ואז… הגיע מס הכנסה. כמו שהוא היה עצבני, ככה דרדסבא היה קמצן. ומס הכנסה יודע אם לא שילמת מיסים גם אם הוא לא ממש בטוח שאתה קיים. לפני שהספקנו לומר “חתלתול” זרקו אותו לכלא ל-50 שנה.

ומאז, כמו שאתה רואה אותי, אני והשאר מסתובבים בעולם. מחפשים מנהיג חדש, מתמסטלים מתחת למרפסות עץ. כבר לא אכפת לנו אם יראו אותנו. מקסימום יחשבו שאנחנו בובה ויתלו אותנו באוטו“.

“אני לא יודע מה לומר… עצוב? שמח? נו שוין. תגיד, איך זה שאף אחד לא ראה אתכם עד היום?”

“אף אחד לא ניסה…. היה פרופסור אחד באיזו מדינה נידחת שחשב שהוא גילה אותנו. עשה מזה עניין גדול וניסה להלביש עלינו את כל תחלואות העולם. נכון, את הג'וקים אנחנו הבאנו, הם יופי של חיות מחמד, אבל נשבע לך שזהו. טוב, אף אחד לא האמין לו ממילא. ואם לומר את האמת, מי יאמין לך?”.

~~DISCUSSION~~

resha/טאם_טאם_טאאאםםם.txt · מועד השינוי האחרון: 2013/11/05 02:09 (עריכה חיצונית)