כלים של משתמש

כלים של אתר


seeds:באלאשי
startSectionEdit: $data "plugin_wrap_start" is NOT an array! One of your plugins needs an update.
startSectionEdit: $data "plugin_wrap_end" is NOT an array! One of your plugins needs an update.

באלאשי

בלש בהמי וגס רוח, אבל מוצלח מאד בעבודתו. מועסק על־ידי נבולה, סוכנות הבילוש בעלת השם הטוב ביותר במנטיקור. יליד עדן, תושב מנטיקור, הגיעה בעקבות אישתאר, החשודה הראשית בהתנקשות אותה הוא חקר עבור הסוכנות, ונשאר בגלל החברה.

בעידן פרלוד מרושע המאפיינים והמניעים שלו היו אלו.

כוחות

לבאלאשי יש מספר כוחות שעוזרים לו בעבודתו וכתף מדחיקה שמשאירה מאחוריו שובל של חורבן.

אף חד לרמזים

באלאשי נכנס לחדר מדרגות בראש פמליית שוטרים. ידיו נמצאות בכיס מעיל הגשם שלו, והוא מטה את ראשו לכאן ולשם כשהוא בוחן את הסביבה. סדק קטן בקיר. סימני לחות. טינופת על מתג האור. שריטה מעוגלת ברצפה לרגלי דלת ארון השירות. הוא עולה במדרגות, מגיע לדלת פתוחה כדי חרך ופותח אותה ברגלו. נכנס לדירה, מציץ פה, מציץ שם ואז פוסע נמרצות לתוך חדר עבודה מרוהט בקפידה. שטיח עבה. ספת עור. שולחן עבודה כבד. כסא מנהלים.

שוטרים מגיעים אחריו ומנסים להיכנס. הוא מניד בראשו, מוציא את הידיים מהכיסים ועוצר אותם. יד שמאל שולפת מסטיק ניקוטין מהכיס. יד ימין שולפת את הקיסם מהפה ומפנה למסטיק מקום. באלאשי לועס, ולרגע נדמה שהוא מתחיל לרקוד. הוא פוסע באיזה מסלול שלא ברור לגמרי אפילו לו עצמו. בוחן את הזירה מכאן. ומשם.

עינו מתמקדת על כתם דם קטן על השטיח. שערה בלונדינית, מסולסלת שוכבת לידה. הוא מתקרב. כורע על ברך אחת. אברי אישה מהבהבים לרגע מולו, שרועים על השטיח. הוא מתרומם, לוקח צעד אחורה, ואז הוא רואה אותה שוכבת שם. בשמלה אדומה. אין לה פנים. היא לא זזה.

הוא מביט לעבר שולחן העבודה. גבר חסר פנים בחליפה יושב על הכסא. מביט על הבחורה. לופת את ראשו בידיו. באלאשי שולף פיסת ניר ממועכת מכיסו ופורש אותה. תמונה של איזה פוליטיקאי צעיר. חיוך של מיליון דולר. הגבר על הכסא מקבל את הפרצוף שלו. הוא מוזג לעצמו ויסקי בידיים רועדות. באלאשי מתקרב לשולחן ומוצא את השלולית הזעירה במקום שבו הויסקי נשפך.

הפוליטיקאי מרוקן את הכוס בבליעה אחת, פותח מגירה תחתונה ותוחב לתוכה את הכוס והבקבוק ומתרומם מהכיסא. חיוך של נצחון מבליח על שפתיו של באלאשי בעוד הפוליטיקאי עובר דרכו וממשיך לעבר הדלת. באלאשי ניגש למגרה בצעד קל, פותח אותה ברגלו ושולף את הבקבוק בעזרת ממחטה מזוהמת. הוא פותח את הפקק בשיניו ויורק אותו אל פח הנייר.

בעוד הוא מקרב את הבקבוק אל פיו, עינו פוזלת אל השולחן ונעצרת על שרידי אבקה לבנה בצורת סהר. הוא עוצר. מקרב לרגע את הבקבוק אל פני השולחן. צורת שרידי האבקה תואמים את צורתו תחתיתו במדויק. הבחורה עומדת ליד השולחן. מביטה סביב. היא שולפת כמוסה קטנה מקפלי שמלתה, פותחת אותה ומנערת את תוכנה אל תוך הבקבוק. כמה פירורים נשפכים על השולחן.

ואז היא שוב על הרצפה. ושוב הפוליטיקאי לופת את ראשו, מוזג ויסקי, שותה, טומן במגירה ומתרומם. בקושי, הפעם. הוא צועד אל הדלת ואז מתנודד וכמעט נופל. הבחורה מתרוממת מהרצפה, רצה אליו ודוחפת אותו בכח. הוא מתגלגל במדרגות. היא דוחפת אותו לארון השרות, וכשהיא סוגרת עליו את הדלת אחד החפתים שלו נתפס תחתיה ומותיר שריטה מעוגלת על הרצפה. מקרוב, ניתן להבחין בפרורי מתכת דקים בתוך השריטה.

באלאשי שומט את הבקבוק באכזבה גלויה ויוצא מהחדר, למצוא את הגופה.

כח עז המגיע מהעידן המרושע כשהוא פועל למען הזולת (תמרון לנפס).

חקירה

טכניקות החקירה של באלאשי באו לעזרתינו במגוון אפיזודות, כולל בקבלת הודאתה בפשע של טאבני-אישתר. לרוב זה הרבה פחות נעים.

עוד כח עז המגיע מהעידן המרושע כשהוא פועל באהבה (ונפסים יכולים ללכת לחפש… פורמה).

Like Do Like

הכתף המדחיקה המפורסמת של באלאשי מחפה למעשה על יכולת פסיונית של משחק בהסתברויות. ספציפית בהסתברות שלך להפגע באופן ספונטני ולא צפוי אם הרגזת את באלאשי, או סתם תפסת אותו ביום רע.

באלאשי מתקשה להודות בכח הזה, בגלל שלל השלכות עגומות ומרות על חלקו בגוויעת הכפר שלו, ומתקשה להכחיש אותו מרגע שהתחיל המשחק ואהסן מעמת אותו עם העובדה הזאת שוב ושוב (גם אישתר עוזרת בחבטות ממוקדות).

נראה שבאלאשי יאלץ ללמוד להשתמש בו.

Plus que Dupin Dupin

על טרפידיישן באלאשי למד לראות תהליכים מחשבתיים שמתרחשים בנבכי זולתו, ואף להשפיע עליהם לכאן ולכאן. קשה אמנם להעלות על הדעת מצב שבו משתמשים בכח כזה לרעה, אבל פשוט נאלץ לחכות ולראות.

מכתבים לנבולה

דיווח שנכתב לסוכנות בעת מצוקה ושאולי יישלח כשנצא מהקליסטר:

Reqest close [#fc4Ab] with status: Conf Ishtar executioner, ruled out player. Crime pasionele high probability, strong nodes of shadow hand. Advise open and pass [#ZDm21] on Eden to uncover.

Advise pending and accept on preColumbian involvement of Tabni outside of Eden[#RFQjc] , gov level coverup[#V8acC], Tianthian methodologies suspected[#fCVrm]. Hash not opened for plausibility.

ילדות ומולדת

באלאשי עמליה ברונסון, בנם היחיד של מורגה ודאיאג ברונסון, הוא חלק מהדור הראשון והכמעט יחיד של ילדים שנולדו במולדת' (Mole / Mold Death), יישוב חלוצי אוטופי בעדן. כמישת היישוב (הפיכתו לכפר צבש) ומותם של כל שאר תושביו מסיבות מסתוריות לנגד עיניו של באלאשי בעודו רך בשנים היא הטראומה הפורמאטיבית שלו, ואת האשמה עליה הוא מגלגל בין שאר-קאלי-שאר לעצמו לשלל גורמים סביבתיים.

seeds/באלאשי.txt · מועד השינוי האחרון: 2015/05/20 17:52 על ידי dm