כלים של משתמש

כלים של אתר


supernova:דיון_מחודש_על_הכוחות_ותרגומם

דיון מחודש על הכוחות ותרגומם

הייתה שיחה קצרה עם גבע. ולכן למען הזכרון הקולקטיבי אני משאיר קצת מידע שהוסכם או מידע שאפשר לדון בו

אנושי
  • קשר טוב יותר לתבונה?
  • יכולת לתרגם טוב יותר לטוב התבונה תוצאות של אצילים?
  • שיזכרו ממך יותר - טוב לאפקט המגניבות?
האני

מפריד את העצמי שלך מתוך העולם החוצה לפיכך יכול לתת הפרדה שהיא הגנה. נניח מול כדורי רובה וכדומה ברור שזה לא מונע מכוחות אציליים, היות שכוחות אציליים לא בתבונה והם אינפינסיטימליים. אבל דברים שבתבונה אפשר להמנע מהם אולי גם אפשר ליצור דברים שהם בתוכך אל תוך התבונה? זה בעצם הכוחות האצליים כפי שהם מופעים בעולם - למרות שגם עם אני נמוך אפשר לפעול בעולם. אם כי זה לא פוסל את הכפילות של אני ומלה לדוגמא. זה רק מעודד אחד את השני.

תום

אני לא ממש מבין את המשפט הבא:“אבל דברים שבתבונה אפשר להמנע מהם אולי גם אפשר ליצור דברים שהם בתוכך אל תוך התבונה?” כך או כך, דובר באמת על אנושי כאיך דמות נתפשת בתבונה ומושפעת על ידיה ועל המלה כאיך דמות משפיעה על התבונה. נראה כאילו מתבקש ממש להגדיר את האני כאיך הדמות לא מושפעת מהתבונה, משמע, אותו הדבר אשר מפריד את האציל (כדבר חיצוני) מהתבונה, בדומה למקום, אך מתעסק אך ורק (למעט הענקה) באציל עצמו.

דוגמא השוואתית: דמות עם אנושי 6 תיתפש (באם כך היא רוצה) בתבונה בצורה מכובדת יותר. ערפדים יתייחסו אליה כערפד זקן מאוד שהגיע לגולקונדה, בני אדם כזוכת פרס נובל, עורלופים ייתיחסו אליה כרוח מאוד חזקה, או לחילופין, כעורלוף מאוד זקן ומכובד וכו'. בנוסף, תהיה לדמות כזו את היכולת המלאה לגבות את מעשיה. דמות עם האני ברמה 6, לצורך העניין, יכולה להפריד את האציל מהמסטיק, במקומות שבו המסטיק היה מגביל את האציל. ניקח לדוגמא את המספרים של גבע. כיוון שזה משהו מהמסטיק שמשפיע על האציל (אחרת כשהחלפתי גוף זה היה עובר), זה מקום נהדר, בעזרת האני ברמה גבוהה, להתחמק מהתשלום, או מהסימפטומים.

הוא

לגבי המשפט המדובר - זה רמז לסוג כוחות מסוימים שקיימים במשחק (ואפילו נתקלתם בהם) אבל הם לא הובנו עדיין דיים. בוא נשאיר פילים ישנים לחפש דובים ביער.

בכל מקרה - תבונה עוסקת ביצורים תבוניים בלבד. הרעיון שניתן יהיה שהמסטיק יתיישר לפי רצונו של בעל כוח תבונה גבוה הוא בעייתי מאד. המסטיק קיים עם או בלי יצורים תבוניים. הדבר היחידי שיצורים תבוניים עושים זה השפעה על גבולות המסטיק. יצור תבוני מגדיר מה קטן ומה גדול בכלל יכולות כוחות האציליים. כלומר התפיסה של תבונה את המסטיק, לדוגמא דרך הגדרת מרחק כמו - בית, רחוב, שכונה, עיר, מדינה באה מיצורי התבונה. המסטיק קיים בכל מקרה, השאלה היחידה היא כמה רחוק כל פעולה יכולה להשפיע, וזה מגיע מיצורי התבונה.

לכן אין אפשרות להגיד כיצד המסטיק יקבל הפעלה של אציל. מה שאפשר להגיד זה (רעיונות מאד אמורפיים עדיין)

(1) מה טווח הפעולה של כח. אבל אז נשאל, בלי שום יצור תבוני האם השפעת הכח היא אינסופית על המסטיק? יתכן והתשובה תהיה כן.

אבל אז גם נשאל - אז מליארד סינים שאמת המידה שלהם היא רק הבית או כל העולם יגידו שתי רמות שונות בלבד של מרחק? כאן ברור שהתשובה היא לא. (ברור לאותם גורמים שהם העולם, כמובן. הערת המתרגם). תת סעיף כאן הוא, שאם התבונה מגדירה על המסטיק גבולות, אז מה הקשר בין גבולות לבין התרגום של כח אצילי לשטח. שהרי ההשפעה של הכח האצילי מוגבלת בגבולות שהתבונה יצרה על המסטיק. נשאל האם יש גבולות שהתבונה יצרה במסטיק שמגדירים כיצד כוח אצילי יופיע. ברמה הטרויאלית התשובה היא כן - שהרי כל כח אצילי שפועל על המסטיק הוא כזה שיצורים תבוניים מקבלים אותו, ולפיכך הוא בגבולות הסביר שלהם. בחזרה לסינים: ישנם גבולות בעולם. האדם מופרד מהחיה בכך שהוא יוצר גבולות (זה יותר אמירה תפיסתית מאשר בעלת איזה שהוא קשר למציאות). ומכאן התשובה, האדם באשר הוא (וכל חיה באשר היא) יוצרת גבולות מהעולם מעצם היותה כזו. כמובן יש בעיה שכל גורם יתכן ויצור גבולות שונים. עדיין רואים שבאורך פלאי יש הסכמה ברורה על הגבולות הנל (אפילו סין יש לה גבול ברור במפה). הטענה במקרה זה תהיה כמובן, שבגלל שהאם בעל גבולות, העולם מוגדר עם גבולות בכל חלקיו. האם זה נותן איזה שהיא הבנה על כוחות של אנושי? המממף.

(2) כוחות יעודיים על תבונה ישירות. בלי גורם ביניים. יעני שערפדים יחשבו שאתה במינימום מביא הגלוקונדה בעצמו, אם יש לך אנושי שש.

זה מגניב ונראה סביר. השאלה היא כמה רחוק אפשר לקחת את זה, כי רק שיכבדו אותך זה קצת מידי.

לגבי האני אני מסכים לגבי הקונספט הכללי של ההפרדה. זה מה שאמרתי מעלה. מעניין מה תהיה ההוספה לתוך המציאות ברמת האני?

בכל מקרה זה לא קשור למספרים כי המספרים לא באמת קשורים למסטיק (ועל זה מתבססת כל ההנחה שלך). זכור שכשהיית בדרימינג הובהר שהמסטיק שם מאד שונה מהמסטיק שאתה רגיל אליו. כך שכל נושא המספרים אינו תלוי במסטיק המקובל.

תום

אני מבין שספציפית עניין המספרים לא תופס, אבל זו הייתה רק דוגמא. השאלה היא, אם ההגדרה עובדת.

ההוא

כן. ההגדרה עובדת. עקרונית ניתן כאשר פוגעים בך עצמך להשתמש בספיריט כדאי להעלים את זה. לדגומא - אם יורים עליך, אחרי היריות, אתה יכול להשתמש בספיריט כדאי להעלים את היריות ממך.

עקרונית לא ניתן לעשות שאתה תהיה חסין כדורים. כי כח אצילי הוא אינפיסיטמלי במהותו. אפשר רק לשנות את הטיפול בבעיות.

יתכן ושוני מהותי הוא שאתה לא נוגע במסטיק, אלא רק בעצמך. לפיכך השפעת כח של האני על העצמי שלך הוא ללא שינוי במסטיק. כלומר בעוד שבמצבים אחרים אתה לא יכול לצפות לתוצאה הכללית במסטיק, הרי כאן בגלל שזה בתחום ההשפעה שלך, אזי השינוי הוא ישיר עליך, הוא לא משנה משהו במסטיק וכן הוא לא יפריע לאף אחד (יתכן שירצו לירות בך שוב, אבל זה יהיה ברור ליורים שזה תקין שכך תיקנת את עצמך).

עוד זוית שכדאי להסתכל עליה בהקשר של האני הוא כמובן ההוספה. כמו שיש הורדה יש גם הוספה. מה זה אומר? מה אפשר להוסיף לספיריט?

אני יכול לחשוב על דוגמא קצת גרועה. אתה יכול להחסיר מעצמך יד אבל אתה גם יכול להוסיף לעצמך בעיה יד… דרך הספיריט. מה עוד אפשר להוסיף בצורה סבירה?

ורק על מנת להזכיר, בדוק את כוחות כדאי להזכר בהחלטה על כוחות 2,3,4 של אצילים.

תום

יש כאן בעיה חמורה להגדיר את הדברים… אם האני הוא בהכרח האציל, אז במקרה הזה האציל משפיע על עצמו, והעין, כידוע, אינה רואה את עצמה.

ההוא

ייתכן והגדרה מדויקת יותר תהיה:האני הוא ההופעה של האציל במסטיק. הוא לא האציל עצמו. אני עוד לא בטוח.

ההוא

עוד בעיה שכבר כמה שבועות מפריעה לי, היא יכולת אציליות שמתפקדות לאורך זמן. הדבר מנוגד להנחה היסודית ביותר של המשחק, ורק לאחרונה קלטתי שהיא עדיין מופיעה בצורות שונות במשחק. במקום המהותי ביותר זה בסדר - שזה המלה וההשפעה הישירה על המסטיק. אבל יש מקומות אחרים, כגון האני והאנושי שזה לא עובד בדיוק כך. במיוחד האני (ולכן ההקשר לכאן) היכו שלהגן על עצמך הוא לכאורה דבר ארוך טווח. או לדוגמא ההשפעות מהסשן האחרון, כמו להחזיק את המודעות פתוחה.

בו נדון קצת יותר לעומק במה שקרה בסשן זה, כי היו שם כמה אבחנות מעניינות מאד.

לילי מנסה להחזיק את המודעות של אחד מבני המשפחה כנגד איבוד הזכרון שמאפיין אותכם.

אבל אי אפשר להחזיק כלום במציאות - שהרי כוחות אציליים הם מיידיים, במסטיק, ואינם נתנים להצבעה ישירה כתוצאה מכך. נושא זה מאד הפריע לי. לא רציתי לפגוע במשחק שקורה ובהבנות של הדמויות, ולכן לא שיניתי את זה, אבל זה היה נקודה רעה שניסיתי להבין מה קורה שם.

עם שמעון תקפנו את הבעיה קצת אחרת וזה נתן פתרון הרבה יותר טוב. שמעון הפעיל פעם אחת את הכוחות שלו במקום, כדאי לאפשר במסטיק של המקום זכרון של אנשים. כלומר, המסטיק של המקום הוא זה ששונה באופן חד פעמי להיות קצת שונה. כזה שמאפשר תחת תנאים מסוימים לזכור את שהמשפחה שוכחת (שיפשוף קל של שמעון, ומי זוכרים הכל).

אני משער לעצמי שהדבר אמור להיות דומה עם האני והאנושי. כל אחד מאלו מתאר “תת-עולם” במסטיק. זה מחייב היות שהפעולות שמבוצעות שם מתקיימות היכן שהוא. גם היחס תמיד היה לכל אחד מאלו כדבר בזכות עצמו. המלה היא המסטיק, אבל אנושי הוא בתוך המסטיק. מה בתוך המסטיק? תת עולם! תת עולם שהוא מסטיק בזכות עצמו שמתחבר עם המסטיק הרחב יותר. בדיוק כמו המקום. המקום כולל את המסטיק שלו עצמו, והמקום בו המקום פוגש את המסטיק, זה תחום ההשפעה של המסטיק, ששייכת למסטיק של העולם עצמו.

כך גם האני והאנושי. לכל אחד מהם יהיה את המסטיק שזה הוא. ויהיה את תחום ההשפעה שלו, שהוא המקום בו המסטיק של העולם פוגש אותו.

ויכולות הם יכולות בתוך המסטיק המדובר. כאשר לילי פותחת את תחום ההכרה שלה, היא כנראה עושה את זה על האני שלה, וככזה, על המסטיק של האני שלה.

חשוב לזכור שמסטיק מקבל קדימות לפי מי ששוכן בו. לכן כל יציאה אל המסטיק של העולם היא קודמת למסטיק מסוים. מקום מקבל קדימות (במקום) מול מסטיק של העולם. מסטיק של מלה מקבלת קדימות בתוך המלה, מול המסטיק של העולם. העולם מקבל קדימות לכל השאר כשאר אתה בתוך העולם.

נשאר רק המסטיק של האני, שאני עדיין לא סגור לגביו ולגבי הופעתו. אבל הוא אמור לפעול דומה, גם אם אנו לא מזהים את הופעתו עצמה. ובכל מקרה, לילי לא יכלה לעבוד על האני של אצילים אחרים. היא עבדה או דרך המלה או האנושי. כנראה המלה.

כיוון פתרון אחר מגיע מהאורות. שהם השפעה של כוח לאורך זמן מתוך מודעות. וזה יוצא דופן מול שאר העולם שהוא תרביב של אורות. אבל על זה מאוחר יותר.

ההוא שוב!

נראה שאין לי כאן פרטנר לדיון הזה. וקצת חבל. איזה בריין סטורמינג היה עוזר כאן. אבל לאט לאט אני חופר לתוך הנושא

בכל מקרה - מדובר כאן ברמות המסטיק השונות. המסטיק של האני הוא בדיוק כזה - משהו מאד פנימי שנמצא בתוך האציל. לא נראה שאפשר להגיע אליו בגלל ההנחה של הזרות של העולמות. זו עוד הנחה במשחק (אשר במובנים רבים תואמת להנחת האינפיסטימליות של הכוחות - למעשה אילו שתי הופעות שונות של אותו עקרון מנחה).כך גם מקום הוא דבר שמחוץ לעולם. האני הוא פנימי לעולם. הם מסטיקים שונים ואין להם נגיעה אחד בשנ או/ו במסטיק של העולם (מלה).

המקומות שבהם הם כן נוגעים זה בטווח ההשפעה שלהם. אבל טווח השפעה היא לא המסטיק המקורי, כי אם משהו שמגיע מתוך האציל עצמו כאשר הוא משפיע על המסטיק בו הוא נמצא. טווח ההשפעה של מקום אינו המקום עצמו, הוא הכח שיש לאציל על המסטיק של העולם, כתוצאה מיכולתו הגבוהה במקום.

גם גם טווח ההשפעה של המלה - כאשר נכנסים למקום, קיים.

בכל מקרה - רק אציל נמצא בתוך האני שלו. ותמיד המגבלויות של המסטיקים מגבילים אותו.

אין בעיה שאציל ישפיע על האני של עצמו. וכאשר רוצים להשפיע על אציל אחר, חייבים לעבור את האני של האציל האחר. לכן אני מהווה בעצם מעין מגננה. כי זה שטח המשחקים של אותו אציל.כלומר המסטיק של האני הוא זה שמגן על האציל.

כאן אני מתחיל כמה רעיונות שאני לא יודע אם הם נכונים, אבל בוא נזרום

כאשר אתה תוקף אציל אחר, גם חוקי המסטיק של האני שלו פועלים. כך שאם בתוך מסטיק זה, שהוא לא המסטיק של העולם, יש יכולת התנגדות, יכולת זו מתבטאת גם באציל עצמה. כך לעשות שיריון לעצמך, נמצא כחלק מהאני. כיוון שבמסטיק של העולם הוא לא יכול להתקיים כך סתם.גם הופעת הרובוטריק של טליה נובעת מהאני שלה, ולא מהמסטיק. כי אם יהיה שינוי חוק במסטיק, הוא יתקיים רק היכן שזה היה. נניח טליה משתנה לרובוטריק בעזרת כוחות המלה שלה בפרישמן 22, אז רק שם היא משנה את החוק ויכולה להיות רובוטריק. אם היא רוצה שזה יהיה בכל מקום, אז זה חייב להופיע באיזה שהוא מסטיק. המסטיק היחידי ששם אפשר לשנות את החוק, הוא כמובן האני שלך עצמך.

כך שלילי יכלה לשנות לעצמה את התודעה ברמת האני שלה, וזה יהיה איתה תמיד בכל מקום. ושמעון יעשה זאת במקום. רק בעולם עצמו, קשה יותר, כי המסטיק פשוט משמעותית גדול יותר, פרוק יותר, ומכיל יותר תבונות.

לילי לא יכולה לעבוד על אני של מישהו אחר (ראה הנחה מעלה). במקסימום, כאשר לילי עושה פעולה על מישהו, אם יש לו אני לפחות של שניים, הוא יכול לא להתנגד לזה (שזה אומר שאם אני אחד, הוא תמיד מתנגד חלושות). אבל הפעולה שהיא עושה יהיה תמיד במסטיק של המלה. שזה מאד מקומי וזמני. מצד שני היא לא צריכה להתרכז בזה כל הזמן. רק לחדש את זה כל שעתיים ודקה.

שווה לשים לב שטווח השפעה היא כמו תבונה מוצמתת. זה שארית של משהו אשר עדיין פועלת מכח התפיסה בעולם אחר. רק במקרה הזה, ידוע מה העולם ממנו התפיסות מגיעות ולכן זה צפוי.אבל על פי המסטיק האזורי זה חלש ושונה. כלומר, בעוד שהמסטיק של האני מלווה כל אציל גם בכניסה למקום של מישהו אחר, אין כך המלה אשר תלויה בתבונות של העולם והם מחוץ למקום. הגנות ברמת האני יעבדו במקום. אבל הפעלה כוחות חיצוניים, של מלה, על המקום, כבר עובדים דרך טווח ההשפעה של המלה, וכך הם תלויים בחוקיי המקום.

תום

קודם כל, אני חושב שהבנתי הרבה מההסבר. תודה. כך או כך, אני רוצה, כרגיל, לעסוק בדוגמאות על מנת להבין טוב יותר את הנקודה. גבע, לצורך העניין, משנה חוק באני שלו, כלומר, משתמש בעוצמה החמישית של האני. נניח שהשינוי הוא שכדורים לא יעשו לגבע נזק. בגלל טווח ההשפעה של האני, גבע יכול להשפיע על עצמו, למרות שהגוף התבוני הוא חלק מהמסטיק של העולם.

איך דבר כזה יתבטא במסטיק של העולם? איך/האם זה יראה החוצה? האם בכלל המסטיק “יסביר” את הפעולה? כיוון שלפי דבריך, נראה שהמסטיק של האני קודם למסטיק של העולם, במקרה הזה. לדעתי, בהתבסס על הנחת היסוד שהאציל עצמו (להבדיל מהגוף התבוני שלו), ממש כמו המקום, אינו חלק מהעולם, המסטיק של העולם “לא יטרח” לספק הסבר, למרות שתבונות שחזו בפלא אולי כן יטרחו.

עוד שאלה, היא האם גבע, שעשה את הפעולה, צריך להמשיך ולהתרכז בה? משיחותינו, הבנתי שלא. אם כך, באילו סוגי פעולות כן צריך להתרכז אם בכלל? האם בפעולה מעוצמה שנייה צריך להמשיך ולהתרכז כיוון שהיא פעולה מתמשכת של חוסר שינוי במצב, בעוד שבפעולה מעוצמה חמישית לאו דווקא?

הוא האני הוא מסטיק לכל דבר. ברוב הכוחות שאתה משתמש בדרך כלל, הם כוחות מלה. ככאלו הם יעבדו במסטיק של האני שלך, כמו זה של המקום, במשך שעתיים ודקה. אין צורך במשהו נוסף.

הכוחות של האני מאפשרים הארכה או תנאים. כך עם חמש תוכל לתת שינוי חוק שיאפשר הגנה מכדורים כל פעם שתמצמץ. ואז אחרי שאתה עושה את זה פעם אחת, זה נשאר כחוק שם, ואתה לא צריך להשקיע אנרגיה שם.

אני משער לעצמי שעם שניים באני אתה יכול להאריך השפעה של כוח מסוים באני. אולי.

בכל מקרה אין כזה כוח שאפשר להתרכז בו לאורך זמן. הדבר לא קיים. כל מי שאי פעם חשב שאפשר - טעה. כולל העולם עצמו. איזה עולם מביך, אה?

לגבי איך יראו את זה אנשי תבונה. הממממ. אני לא רואה סיבה שהם לא יקבלו את זה כמובן מאליו. כמו מקום ומלה.

וכאן עלה לי רעיון. מה זה המסטיק של התבונה-אנושי? מה ניתן לעשות שם בהקשר מסטיקי שהוא שונה מהאחרים? הממממ

ההוא לגבי האנושי. בידיעה אפשר להעריך את האפשרות שיקרה משהו במסטיק, או כיצד הפעלה של כח במסטיק תתבטא. מטבעו, עוצמת הידיעה תלויה בכמה אנושי יהיה לך.

בערכים גבוהים יותר, אתה יכול לשחק בצורה בה המסטיק יבטא את עצמו. זו הפעלה של כח אצילי לכל דבר וגם לגביו אתה לא יודע מה יהיו התוצאות.

דוגמא!

טליה רוצה שכאשר היא תפעיל את כוחה והרמזור יהפך לירוק, זה יהיה בגלל ששר בממשלה יעבור.

שימו לב! אפשר לבקש ששר יעבור ברחוב (כל אלו הם רק הגדרות) אי אפשר לדרוש שפרס יעבור, כי זו כבר הצבעה ספציפית.

עוד שימו לב! כמו תמיד, היכולות של האציל תלויות בהגדרתו, ולכן לילי תוכל לזמן את אותו שר, רק אם כוחותיה מאפשרים זאת.

אז לילי הולכת ומחזקת/יוצאת את האפשרות הזו. ברור מאליו שאין כאן בטחון של מאה אחוז, אולם היא מחזקת למיטב יכולתה. עוצמת הכח הנדרשת היא כזו שתלויה בעד כמה יש באזור שרים וכדומה.

כבר כאן המסטיק משתנה על מנת לאפשר אפשרות זו. יתכן שיווצר כנס שרים סודי ביותר על בעיות החמאס בבנין סמוך, ויתכן שיש מסיבה פרועה שאליה רק מליארדרים ושרים יכולים להכנס. כעת, כאשר טליה תעביר את הרמזור לירוק, כנראה שר בדיוק יעבור.

ניתן להגיד - אהא, אז למה להסתבך? אני יכול פשוט להביא שר בשלב ראשון, ולהפוך את הרמזור בשלב השני.

זה נכון חלקית. היתרונות של האנושי כאן הם: שתי הפעולות הרצויות קורות יחדיו.

כלומר - אם היית עושה את זה כשתי פעולות ברצף, יתכן שהפעולה הראשונה הייתה נעלמת מהמסטיק כאשר הפעולה השניה הייתה קורת - כלומר השר יהיה, אבל כשטליה הפכה את הרמזור לירוק, השר נעלם לטובת נוחות המסטיק. יתרון מישני - זה קורה בדיוק באותו זמן אינפיסיטמלי, ולא בזמני המסטיק, בהם אצילים קולטים וחיים.

אני: רגע, רגע, רגע, אני חושב שיש לזה פתרון יותר אלגנטי. הרי כל ענין ההגדרות וההצבעות נובע מאופיו המיוחד והאינסופי של החוק, שאותו אנחנו דוחפים אל תוך התבונה בעזרת כחות המלה. התבונה, הקרויה גם המסטיק, היא זו שמייצרת הצבעות ספציפיות שעונות להגדרות של החוק. אז אם כחות התבונה (יעני “אנושי”) יכולים להשפיע על הדרך בה המסטיק מפרש את ההגדרות, למה לא ללכת עד הסוף? למה שלילי לא תוכל להעלות את הסיכויים שדווקא פרס יגיע לאזור?

תנו לאנושי זכות הצבעה!

הוא זו נקודה מעניינת ביותר!

אנושי עדיין לא יכול לעשות זאת, לאור הנחות היסוד של אנושי. גם אנושי עונה לחוקי העולם. אבל יש לכם כוחות מסוימים, שעדיין הם לא ברורים לכם בצורה מלאה (הם הופיעו כבר רבות, אבל לא בצורה ברורה לעין השחקן), והם דווקא מתאימים פה כמו כפפה ליד. עד עכשיו הייתה לי הגדרה מסוימת להבדל, אבל אני חושב שההבדל בין הגדרות להצבעות בהקשר של הכוחות יכול לתת אפיון מאד חד ומעניין. ככה שאני אקח את ההצעה שלך, ואני מקווה שכבר בזמן הקרוב (שנה :) יהיה ברור יותר היכן זה מופיע.

ואז אני אוכל לעשות השוואה בין ארבעת החיתוכי כוחות הנוכחיים שלכם, לבין אלטרנטיביים שלכם, כשהקו המפריד הוא בדיוק זה.

נקודה טובה מאד.

ואני עדיין תוהה האם אני רוצה לזטן את הרעיון של טליה על הזמן במשחק!

supernova/דיון_מחודש_על_הכוחות_ותרגומם.txt · מועד השינוי האחרון: 2013/11/02 18:00 (עריכה חיצונית)