כלים של משתמש

כלים של אתר


supernova:הקלף_של_מלינה

הקלף של מלינה

דווקא כאן התבלטה לטובה דמותה של הרל"שית עם השיר http://www.youtube.com/watch?v=GVVssTpOaVI

אז מה קיים בשיר?

  • סוג המוזיקה - אינדסטרייל - ויחסית מוקדם בזרם (רמזים לבסיס). מאד מתחבר לרוק פרוגרסיבי וחבריו. ההשפעה המרכזית כאן היא בעיקר על סוג הדמות וצורת התקשורת שלה עם הסביבה.
  • השפה - אנגלית ומעט גרמנית - העברית משמשת אותי בכל הקשור לאצילים (שפה של מתי מעט). דמויות שאינן אצילות מקבלות שיר באנגלית. השימוש בגרמנית כמובן נותן הרחבה של האוניברסליות של הדמות ויכולתה לעבוד ולתקשר עם סוגים שונים של אנשים וצורות חיים תבוניות שונות.
  • אפיון - שורה בודדת שחוזרת שוב ושוב - דבר שיכול להצביע על טירוף/iron will/one track mind וכדומה. זה כנראה המאפיין החזק ביותר בשיר ובעל החשיבות הגבוהה ביותר בהבנת הדמות.
  • הטקסט של השיר - התייחסות למצב מסוים (שימוש עודף בכח עודף), כאשר השיר יוצא כנגד זה (ללהקה יש שירים רבים כנגד מצב החברה שלא חביב עליהם), כמובן מצביע על דעות של הדמות בהקשר זה.
  • תקליט ראשון של הלהקה (טרם התפרסמותה) - כך שמדובר על יצירת בסיס חזקה מאד. כך סתם השיר היה יכול להיות בבסיס. אולם…
  • הסרטון מופיע עם תמונה בודדת - זה רע מאד לפיות, כיוון שהדבר מצביע על בעיית באנליות גבוהה. במקרה של אנשים שאינם פיות הדבר מצביע על בעיה בצורה או במגבלה. בעיה בצורה: אפשר לפרש את זה כחוסר ביצירתיות (ואז השיר יהיה מגבלות של צורה לדוגמא). בעיה במגבלות: מה הקשיים שעמדו מול הלהקה. במקרה זה הם כעקרון מאז ועד היום לא עושים כמעט סרטונים על השירים שלהם. זו החלטה מודעת של הלהקה ולכן זו החלטה ברמת המגבלות. איזו סוג של החלטה, יהיה תלוי היכן השיר יופיע במגבלות - ברמת הבסיס, צורה או מגבלות שלו עצמו?
  • במקרה הנוכחי פרשתי את השיר כהחלטה של הלהקה שהם לא מוכנים להשתתף בצורה בה החברה המודרנית מציגה את השיר ובכך נותנים אמירה אומנותית (מסוימת) - דבר ששם את השיר במגבלות של מגבלות. כלומר לא רק שהם עושים דבר בגלל המגבלות, אלא הם מחבקים את המגבלות אליהם ומשתמשים בזה כהגדרה למי ומה שהם. כמובן שזה מאיר על הרל“שית ועל העצמאות הכמעט פסיכית, בה היא מתעלמת מהמלכה שלה, לוקחת צבא שלם, נותנת לכל בר-בי-רב (כולל אלים שונים, שליחי מצמיתים ועוד) להצטרף בלי אף שאלה, ויוצאת להציל אל אובד.
  • הקו הכה דומיננטי של התופים, ואז הכניסה של המוזיקה היותר אינדסטרייל - נותן הרבה מאד כח לצד האישיותי של הדמות.
  • הצרחות של הזמר - שוב אמירה על אופייה של הדמות. שיכול להתפרש כצורה מאד אקסטרווגנטית (לא במקרה הזה) או כאמירה על מצבה של הדמות בעולם (כגורם בעל משמעות שאותו שומעים גורמים אחרים - כמותכם).
supernova/הקלף_של_מלינה.txt · מועד השינוי האחרון: 2013/11/02 18:00 (עריכה חיצונית)