כלים של משתמש

כלים של אתר


supernova:מבנה_היקום

מבנה היקום

אנחנו נמצאים בתבונה. מחוץ לתבונה, נמצא החוק. החוק מאיר גורמי תבונה ומשפיע עליהם מתוך אינסוף האפשרויות. כדי לעשות את זה, החוק זקוק לממשק אל התבונה. שזה בדיוק איפה שאנחנו נכנסים לתמונה. אנחנו והאני שלנו.

בכל מקום בו החוק (דרך מלים או שלא דרכן) או האני נושקים לתבונה, יש “מקום”. זה נראה כמו חלק מהעולם, לפעמים יותר ולפעמים פחות, ודברים יכולים לעבור בין העולם לבינו, אבל זה בפירוש מקום אחר.

כשאציל מסתובב בתבונה, הוא גורר איתו תחומי השפעה של ההשקות האלו (ר' כוחות), ותחומי ההשפעה, הגם שהם נמצאים ממש בתוך התבונה, נחשבים גם קצת למקום אחר, שבו ניתן להפר את חוקי התבונה על ימין ועל שמאל בלי למתוח את המסטיק יותר מדי. למעשה, התבונה פשוט מקבלת הפרות כאלו בלי ממש לנסות להסביר אותן. רק ברגע שההשפעות יוצאות מתחום טווח ההשפעה של ההשקה, התבונה מתחילה להימתח ולהטמיע את השינויים בתהליך מיידי ואינסופי שנמשך 121 דקות.


אני 2007/06/13 02:21

שיניתי את השמות כדי להתאים אותם למה שמופיע בסטאטס. מין אבחנה בין שמות של קודש לשמות של חול. אם אתם בכל-זאת מעדיפים להשתמש בשמות הקודמים, אולי כדאי לשנות אותם גם בטבלה. חוץ מזה, העברתי את הדף לכאן. קצת מוזר שבדף “שלושת חלקי העולם” יהיו ארבעה חלקים, מתוכם רק על אחד ניתן לומר שהוא חלק מהעולם.


ההוא 2007/06/13 13:18

אהבתי מאד את השינוי עם השם. החוק הוא מצוין. יהיה קצת מבלבל בהתחלה, אבל מאד מתאים לתפיסה הכוללת.

לגבי ארבעה חלקים ב“שלושת חלקי העולם”. אני מודע לזה. זה נעשה מתוך כוונה תחילה. הרביעי צריך להיות בחוץ, הוא מחוץ לעולם כפי שהוא נתפס, אך הוא חלק ממנו. נסח את זה איך שתרצה, אבל הוא בדיוק החלק היתר או השארית. לך קרא קצת גרמנים ביזררים משנות השלושים (מה שמו הממשיך של פרויד) וצרפתים מודרנים ובמיוחד את הפוץ הזה דרידה, ואז תחזור לכאן מוכן יותר.

נ.ב. יהיה נחמד להשאיר את הדיון הזה כאן למען העתיד. הוא חלק מהותי מההגדרות השונות. אנא אל תמחוק אותם. (אני מדבר פה אל האני שלי כמובן.


אני 2007/06/14 22:05

סבבה, אני מבין למה אתה מתכוון.

הדיונים תמיד נשמרים בגרסאות הקודמות (כל טקסט שנשלח לויקי נשמר לדראון עולם, אבל קבצים יכולים להימחק או להתחלף בלי להשאיר זכר), אבל אתה צודק, טוב יותר להשאיר אותו. אבל אם אם כבר, אז אז כבר, אז בוא נעשה את זה כמו שצריך, בתיבות דיון נאות (וכשתערוך את הדף תראה איך הקונץ הזה עובד).


supernova/מבנה_היקום.txt · מועד השינוי האחרון: 2013/11/03 22:41 על ידי dm