כלים של משתמש

כלים של אתר


supernova:הגדרות_מול_הצבעות

זו גרסה ישנה של המסמך! לחיצה על כותרת המסמך תציג את גרסתו הנוכחית.


המחוקק נותן לכל אציל אוסף עצום של אינסוף אפשרויות לעבוד איתו.

צורת העבודה אל תוך המציאות היא דרך משפטים ומילים (על פי חוקי ארתור - זה לאיו דווקא היה כך בעבר, או אולי זה ישתנה בעתיד).

כאשר אציל משתמש בכוחות שלו, הוא משתמש בהגדרות קיימות במציאות על מנת להשפיע עליה. הוא לא מסוגל להגיד בדיוק כיצד הדבר יקרה או מה הוא יהיה. הוא לא מסוגל להצביע על משהו בתוך התבונה ולהשתמש בו או עליו בדבר. הוא רק יכול להשתמש בהגדרות.

במובן הרחב ביותר, הוא יכול להשתמש באוצר המילים הקיים, כל עוד הוא לא משתמש בהצבעה על דבר שקיים בתבונה. גבע יכול לבקש ליצור “אדם גבה קומה עם עיניים ירוקות ושער אדום”, כי זו הגדרה של מה שהוא מבקש - אבל הוא לא מסוגל להצביע על גינגי מסוים ולהגיד אני רוצה כזה. הכוחות האציליים אורתוגונליים (ותודה לשרול שהזכיר לי מלה כה מוצלחת זו) לעולם (המסטיק).

בכוחות אציליים ניתן להשתמש בהגדרות, אך לא ניתן להשתמש בהצבעות.

קישורים בסיסיים - על מסמנים מול מסומנים (עבודתו של דה סוסיר) - http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%9F_%D7%93%D7%94_%D7%A1%D7%95%D7%A1%D7%99%D7%A8 ועל רפרנטים/הצבעות - http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8%D7%A4%D7%A8%D7%A0%D7%98

הערה: אני מששתמש במלה הגדרה - כיוון שהיא רחבה יותר מאשר מסמן. מסמן הוא בדרך כלל מיוחס למלה. כיוון שניתן לתת שיר כמסמן. הצבעה היא תרגום סביר לרפרנט.

הערת הרחבה נוספת: חשוב לזכור שהגדרות משמות את הפעולה האצילית בלבד. אין בעיה להשתמש במסטיק הקדוש על מנת להגדיר על מה לעשות את הפעולה וכדומה. כל כל ההצבעות האלו הן חלק מהמסטיק הקדוש. רק באותו מקום בו אציל דורך ונותן ממלוא אצילותו אל תוך העולם, שם הוא יכול לתת הגדרות בלבד.

אני אדגים זאת בעזרת גרפים מדהימים!:

טליה יכולה להגיד “בפח אשפה של שינקין 36 יהיה מחשב שבור”.

………………..→.כיונונים מסטיקיים………←→פעולת אציל←

אציל שמלתו עיר לא יכול להגיד לעומת זאת “אני רוצה ליצור את הבית שברחוב שינקין 36, שיהיה כאן”.

……………………………………….←.פעולת אציל…………………………→←כיונונים מסטקיים→

פעולת האציל חייבת להיות הגדרה אל תוך העולם. את הפעולה עצמה, מולידים אל תוך העולם, דרך הצבעות שונות.

(חד וחלק העליתי את הוויקי הזה לרמה חדשה!!! — jobu 2007/08/29 09:34)

supernova/הגדרות_מול_הצבעות.1188369400.txt.gz · מועד השינוי האחרון: 2013/11/10 22:00 (עריכה חיצונית)